škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima kompresörü

smile · 16 · 18064

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smile

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar aracın kliması yaklasık 2 aydır üfürüyor ama hic sogutmuyordu sadece ses ve üfürme vardı Sogutma yoktu.Bugün klimacıya gösterdik klima kompresörü kilitlenmis dedi.İşin enteresan yanı 1200 tl para diyor değiştirmeye.Servise göstermedim belki basına gelipte çözüme ulasan arkadaslar vardır diye.Servise göstersem zaten o fiyatın altında bir rakam söyleyeceğinede inanmıyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede aynısı vardı 1 hafta önce yani süper üflüyor ama soğutmuyordu.Klima özel bakım servisi vardı ilçede oraya gittim önce bilgisayarla kaçak kontrolu yapıldı kaçağın olmadığı gözlendi daha gaz kontrolu yapıldı sorun oymuş meğersem hemen yenilendi.Şimdi canavar gibi maaşallah.80 TL cezası varmış.Usta yaz kış sürekli çalıştırın kışın özellikle ayda 10 dk çalıştırın soğuk olarak dedi.Ayrıca kaputu açınca öndeki radyatör varya onun yanında beyaz kapaklı bir boru var o filtreymiş ve soğutmamaya sebeb olabiliyormuş ve aparatın 130 tl olduğunu söyledi.Birde ona bakıtın derim.Ama önce kaçak ve gaz kontrlu mutlaka yaptırın derim dahada olmazsa bir kaç ustaya gösterin derim.Geçmiş olsun.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı smile

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bize gaz kontrolü felan yapılmadı.Yarın olmazsa oto elektrikcisine oda yapamazsa tekrar bi gaz kontrolü yaptırmaya gidelim.Umarım pahalıya mâl olmadan halledebiliriz.Servisi aradık serviste dediğim ücrete yakın istedi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
çıkmacılara mutlaka gidin, her şey var...

Çevrimdışı smile

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu motorun sıcaklıgını iceri veriyor.Onu nasıl kapatırız? Bi kapak oluyormus sanırım motorun icinde.Neresinde o? tarif ederseniz sevinirim.İceri gelen sıcak havayı engellemek icin

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smile;389492
Bize gaz kontrolü felan yapılmadı.Yarın olmazsa oto elektrikcisine oda yapamazsa tekrar bi gaz kontrolü yaptırmaya gidelim.Umarım pahalıya mâl olmadan halledebiliriz.Servisi aradık serviste dediğim ücrete yakın istedi
Önce en ucuz kontrollerden başlayın derim boşuna para harcamayın.Önce gaz kaçağı sonra gaz kontrolu.

Alıntı yapılan: smile;389509
Bu motorun sıcaklıgını iceri veriyor.Onu nasıl kapatırız? Bi kapak oluyormus sanırım motorun icinde.Neresinde o? tarif ederseniz sevinirim.İceri gelen sıcak havayı engellemek icin
Dijital klımanın hemen yanında yukarı veya aşağı doğru ok işareti vardır onu kapatınız,açık konumdayken sarı yanar tuş,içeri giren hava akışını keser/açar.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iç sirkülasyon düğmesine basın. dışardan gelen havayı kapatır.

Çevrimdışı smile

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birazdan oto elektrikcisine,oda olmaz ise gaz bastırmaya gidicem umarım  kompresörle alakalı bir sıkıntısı yoktur.Pahalıya mâl olmadan hallederiz sagolun arkadaslar mesajlarınız icin

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smile;389579
Birazdan oto elektrikcisine,oda olmaz ise gaz bastırmaya gidicem umarım  kompresörle alakalı bir sıkıntısı yoktur.Pahalıya mâl olmadan hallederiz sagolun arkadaslar mesajlarınız icin
büyük ihtimal gaz sorunudur bence.mesajlarımız dertlerimizin hallolması içindir.:ok:

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir soru da benden,Peki klima veya fanı çalıştırıp kapattım ama hala aynı konumdan hafif de olsa bir esinti gelmesi normal mi?Dediğiniz iç hava sirk. düğmesi bunu keser mi?

Çevrimdışı smile

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugün oto elek.ve klima isi yapan bir arkadasa gösterdik 1200 tl para isteyen kisiye cok selam söyledi:) Klimada hic birsey yok abi kompresör sapa saglam dedi.Sağ klima calısıyormus sol calısmıyormus büyük bir ihtimal kirlenmistir dedi aracı bigün bırak adam akıllı temizletelim dedi.Kompresör sapa saglam dedi.Yok yere 1200 tl verecektik:) Siz siz olun 3-5 yere gitmeden hemen ilk denilen seyi yapmayın.Konu kapandı sanırım.Sagolun degerli mesajlarınız icin

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı aldıktan sonra son durum hakkında bilgilendirin yinede aynı hatayı yapan araçlara faydalı olur.

Çevrimdışı -halid-

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klima soğuk vermediği için bugün Avcılar da özel bir teknik servise gittim ve klima gazı bastırdım 70 TL ye. İçinde biraz gaz olduğu için 30 TL indirim yaptılar. tabi fayda etmedi. Arabanın klima kompresörü bozukmuş. 1500 gibi bir rakama yapabileceklerini söylediler.  Devamlı gittiğim Özaydın Skoda yetkili servisi aradım. 3800 TL parça dediler işçilik ile beraber 5000 TL'yi bulacağını söylediler. Aracım 104.000 km de ve bütün bakım artı ufak hasarları serviste yaptırdım. Belki iyiniyet yaparlar diye tahmin ediyorum. Bu konuda fikri olan var mıdır?:(

Araç: Skoda Superb Elegance 2014 Kasım çıkışlı. İlk kullanıcısıyım.

Çevrimdışı tlgdnc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu bende yaşadım.Usta önce gaz azalmıştır dedi ancak gaz basıldığında dahi bir süre soğuk hava üflüyor sonra ılıklaşıyordu.Ayrıca kokuda geliyordu.Kompresör ve radyatör değişti sorun çözüldü.Kompresör valeo marka.Toplam maliyet 1650 tl oldu.

Çevrimdışı mfeker89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Klima kompresörü arizasi bu araclarda keonik fakat soyle bir durum var. Her sogutmama probleminde klima kompresoru gitti diye degistirmek ister usta isine geldigi icin. Ama cogunlukla uzerindeki müşür ariza yaptigi icin kompresorun calismasini engeller. Bu arizalarda onceliginiz kompresor uzerindeki müşür degisimiyle ariza mudahale etmeniz ücret olarak sizin icin daha iyi olacaktır.