škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dsg problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model 1,6 tdi dsg aracım var.temelde çok memnunum.yol sesini önemsemiyorum.yani geçimimiz iyi. aracım 35000 km de.hep dsg problem çıkarırmı diye bekledim.sonunda oldu.arlıklı olarak 2,vitesde silkeleme yapıyor.ayrıca yine 2, vitesde sağa sola dönerken yine silkeleme ve vuruntu yapıyor.3,vites geçince bitiyor.servis birşey yok diyor.çünkü devamlı bir olgu değil.ben kavramadan olduğunu düşünüyorum.başka servise gideceğim.bilgisi ve önerisi olan varmı?teşekkürler....
,

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bizde de mevcut.Özellikle klima açıkken daha çok vuruntu titreme yapıyor Serviste güncelleme yaptırıldığında bi süre düzeliyor sonra yine aynı oluyor.Sonuçta bilgisayar anlık tepkilerde kararsız kalabiliyor bizde artık normal bakıyoruz ..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Serviste yazılım güncelleme yaptırın bence

Ugur A.

• Ziyaretçi
DSG, Tekerlekler tamamen durmadan birinci vitese geçmiyor. Çok yavaş ilerlerken gaza yüklendiğinizde ikinci viteste ama rölantiden itibaren devirlenmeye çalışan motor ve 2. kademede kalan şanzıman maalesef titremeye neden oluyor. Eğer baskı-balata tarzı bir sorun olsaydı, ilk kalkışta da silkelemesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;389167
DSG, Tekerlekler tamamen durmadan birinci vitese geçmiyor. Çok yavaş ilerlerken gaza yüklendiğinizde ikinci viteste ama rölantiden itibaren devirlenmeye çalışan motor ve 2. kademede kalan şanzıman maalesef titremeye neden oluyor.

Bu tespit çok doğru ve DSG konusunda herkesin yaşadığı bir şey, tek derdi buysa hiç sorun yok bence...

Benim Fabia kasa olarak Yeti ve Octi'ye göre hafif olduğu için bunu pek hissettirmiyor gerçi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;389168
Bu tespit çok doğru ve DSG konusunda herkesin yaşadığı bir şey, tek derdi buysa hiç sorun yok bence...

Benim Fabia kasa olarak Yeti ve Octi'ye göre hafif olduğu için bunu pek hissettirmiyor gerçi.

Benzinli ve torkun alt devirlerde de olması bunu etkiliyor diye düşünüyorum :) TDI dsg ler çok kısa sürede 2.vitese geçiyor hafif gaz dokunuşunda da titreme yapıyor o yüzden ilk çıktığı zaman uyum sorunu var diye yorumlar yapılmıştı ama hepsinde olan birşey :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;389171
Benzinli ve torkun alt devirlerde de olması bunu etkiliyor diye düşünüyorum :) TDI dsg ler çok kısa sürede 2.vitese geçiyor hafif gaz dokunuşunda da titreme yapıyor o yüzden ilk çıktığı zaman uyum sorunu var diye yorumlar yapılmıştı ama hepsinde olan birşey :)
1.4TSI' da da düz yolda ayağını frenden çek, yarım boy ilerlediğinde 2. kademeye geçiveriyor.:wnk:

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.aynı sorunu olan vw araçlarda kavrama değiştiriyorlar.yeni tip kavrama takıyorlar.araştırdıkca çok rastlanan bir sorun gibi görünüyor.2-4-6,viteslerin kavramasında(İÇTEKİ KAVRAMA İMİŞ)
problem olduğu görüşü hakim. gelişmelerden haberdar edeceğim..sevgiler...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: levkar55;389197
ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.aynı sorunu olan vw araçlarda kavrama değiştiriyorlar.yeni tip kavrama takıyorlar.araştırdıkca çok rastlanan bir sorun gibi görünüyor.2-4-6,viteslerin kavramasında(İÇTEKİ KAVRAMA İMİŞ)
Belirttiğim şartlarda, 2. viteste zorlanarak ilerlediği için, zamanla kavramada sorun çıkması kuvvetle muhtemel tabii ki.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: levkar55;389197

bizim dayı oğlunda çıktı bu sorun. vw caravelle. 4. vitesten yukarı çıkmıyordu. 6500 tl'ye düzeldi. araya sıkışmış para meğer verdi kurtuldu .

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mekatronik değiştiğini duymuştum ancak kavramaların değiştiğini bilmiyordum. sorun çözülürse paylaşın lütfen. vw grubunda daha fazla problem var galiba. yada daha çok sattığı için göreceli olarak fazla olabilir.

Çevrimdışı naxos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eşimin  Şirket aracı dsg şazımanlı passat
2 ci vitesten gelen ses yüzünden servise götürdük birşey yok dediler bunlar böyle.daha sonra biraz baskı yapınca Şanzuman aşagı ındı 20 gun parca bekledik,o sırada fiyatını sordum 10 bın tl cıvarı dediler.Allahtan garantıdeydı araba ,sırf bu yuzden yapmıyor servisler ,ama inanın garantisi bitik olsaydı direk şansuman bitmiş değiştirmek lazım diyip cebinizi soyarlardı..

daha sonra konuştugum bazı ustalar eğer DSG sistemınızden alışık olmadıgınız bir ses geliyorsa kesınlıkle önlemını almamız gerektigini söylediler iki üç binlarık masraftan kacıp daha sonra bir araba parası şansumana bayılmayın diyor.

DSG genel olarak bazı kusurları olan ancak son derece iyi bir şansumandır.
Yalnız şu var DSG'de yaşanan bu sorunlar başka markada olsaydı yeryerınden oynardır arabanın ne dökülmşlüğü ne pahalılıgı ne servis kötülüğü neler neler söylenırdır..

Audı,Vw ıslak kuru aynı şansumanı kullanmaktadır.Sizlere tavsiyem 2. ve 3. vites gecişlerinde garip tıkırtı,vuruntu veya ses gelıyorsa hiç durmadan servise gidin ,yok bişe bunlar böyle bu arıza değil gibi geciştirmelere kanmayın yoksa 10 bın km içinde şansumanı elinize alırsınız

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
1.4 TSI 7-DSG tüm VW araçlarının kavramaları garanti kapsamından değişmiştir ;) 3.kavrama ile VW sorunu halletti ve 3.geliştirdiği kavramada şu anda 2.viteste gaza basıldığında titreme olurdu tamamen kesildi ;)

Ama 1.6 TDI DSG 'Lerde sorun yok diye biliyorum ,

Ayrıca bu tarz durumlarda distribütör ile direk bağlantıya geçin ;)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: naxos;389306
Eşimin Şirket aracı dsg şazımanlı passat
2 ci vitesten gelen ses yüzünden servise götürdük birşey yok dediler bunlar böyle.daha sonra biraz baskı yapınca Şanzuman aşagı ındı 20 gun parca bekledik,o sırada fiyatını sordum 10 bın tl cıvarı dediler.Allahtan garantıdeydı araba ,sırf bu yuzden yapmıyor servisler ,ama inanın garantisi bitik olsaydı direk şansuman bitmiş değiştirmek lazım diyip cebinizi soyarlardı..

daha sonra konuştugum bazı ustalar eğer DSG sistemınızden alışık olmadıgınız bir ses geliyorsa kesınlıkle önlemını almamız gerektigini söylediler iki üç binlarık masraftan kacıp daha sonra bir araba parası şansumana bayılmayın diyor.

DSG genel olarak bazı kusurları olan ancak son derece iyi bir şansumandır.
Yalnız şu var DSG'de yaşanan bu sorunlar başka markada olsaydı yeryerınden oynardır arabanın ne dökülmşlüğü ne pahalılıgı ne servis kötülüğü neler neler söylenırdır..

Audı,Vw ıslak kuru aynı şansumanı kullanmaktadır.Sizlere tavsiyem 2. ve 3. vites gecişlerinde garip tıkırtı,vuruntu veya ses gelıyorsa hiç durmadan servise gidin ,yok bişe bunlar böyle bu arıza değil gibi geciştirmelere kanmayın yoksa 10 bın km içinde şansumanı elinize alırsınız
ilginize teşekkürler,bende problemin büyüyeceğini farkettiğim için israrla servisi taciz ettim.pek oralı olmadılar .dün satış sonrası ile konuştum.haftaya hallolacak gibi görünüyor.olayın peşini bırakmayacağımı bildirdim.sanırım başaracağım..sevgiler....

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: levkar55;389343
ilginize teşekkürler,bende problemin büyüyeceğini farkettiğim için israrla servisi taciz ettim.pek oralı olmadılar .dün satış sonrası ile konuştum.haftaya hallolacak gibi görünüyor.olayın peşini bırakmayacağımı bildirdim.sanırım başaracağım..sevgiler....

Genel olarak bu tür durumlarda kararlı olduğunuzu hissettirmeniz
sonuca ulaşmanızı kolaylaştırır:ok:
Baskıya (Taciz) devam:)