škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

şanzıman yağı değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar araç 2.0 tdı otomatik 2009 model superb II km 100 binde şanzıman yağının değişmesi gerekiyor mu ya da kaç binde değişmesi gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

Çevrimdışı AlperMusa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam şimdi şeöyle birşey var otomatik şanzıman yağı değişmez diyen bir zihniyet var ama siz bunları dinlemeyin gidin değiştirtin.
Ben her 60 bin ağır bakımında değiştirtiyorum ve şimdiye dek kaç  tane otomatik şanzımanlı otomobilim oldu sorun yaşamadım bu yüzden.
Birde bu yağın yarısını değiştirebiliyorlar çünkü tork konvertörü denen parça içinde yağ kalıyor buradakini değiştirmek için komple şanzımanın inmesi gerek yoksa yağın tamamı boşaltılamaz.
İlk önce yarısını boşaltıp sonrasında otomobili az bir süre çalıştırıp diğer yarısı kadarını boşaltıp yenisiyle değiştirme yoluna gidiyorlar ki sağlıklı olarak şanzımanda iyileşme olduğunu göreceksiniz bu değişiklikten sonra.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ustalar birazda sıkıntılı ve pis iş olduğu için yanaşmıyorlar. şanzıman yağı boyaya değdiğinde haşat ediyor.

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 otomatik fabiamın bugün yüce motor Skoda da şanzıman yağını değiştirdim. Indirimle 479 tl para verdim. Araç saat gibi oldu ufak vuruntular gitti. Yokuşta geri kaçan araba artık kaçmıyor. Kimseye kulak asmayın. Servis aralığında değişim yazıyorsa mutlaka değiştirin.