škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30.000 bakimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parcaları kendiniz alıp yaptırın en güzeli :) Sonuçta zor birşey değil 3 filtre+yağ alıcaksınız fiyatlarıda belli zaten :)

Db1

• Ziyaretçi
Arac standart bakima mi girdi? Bence degil. Kalem kalem yazarsaniz sevinirim. Bugun Yuce Otoyu aradim. Aracimin bakimi geldi. Dizel dsg arac ve verdikleri fiyat 340TL. Herhangi bir pazarlik veya indirim talebim de olmadi ama muhtemelen 300e kaparim nakit diye dusunuyorum. Aracinizda muhtemelen baska sorunlar da vardi ve fiayt bu yuzden firladi.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;385245
Parcaları kendiniz alıp yaptırın en güzeli :) Sonuçta zor birşey değil 3 filtre+yağ alıcaksınız fiyatlarıda belli zaten :)
burada da mesele orijal parçayı almak ya da alamamaya geliyor. tamam  ucuz da orijal mi ona bakmak lazım. ben servisteki ilk bakımda çıkan parçaları istemiştim ama sadece hava filtresiyle klima filtresini vermişlerdi. yağ filtresi yoktu. parçaları almamın sebebi daha sonra özel servise gittiğimde o parçaları referans olarak göstermek. ancak yağ filtresini vermemleri beni kuşkulandırmadı da değil. çünkü bakımdan bir kaç gün sonra kontrol ettiğimde yağ siyahdı. belki de filtreyi değiştirmediler.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;385507
burada da mesele orijal parçayı almak ya da alamamaya geliyor. tamam  ucuz da orijal mi ona bakmak lazım. ben servisteki ilk bakımda çıkan parçaları istemiştim ama sadece hava filtresiyle klima filtresini vermişlerdi. yağ filtresi yoktu. parçaları almamın sebebi daha sonra özel servise gittiğimde o parçaları referans olarak göstermek. ancak yağ filtresini vermemleri beni kuşkulandırmadı da değil. çünkü bakımdan bir kaç gün sonra kontrol ettiğimde yağ siyahdı. belki de filtreyi değiştirmediler.
orjinal parçanın markasını bilmiyorum ama çok kaliteli fitreler(mann,bosch,knecht) var arabanıza uygun olanı alabilirsiniz.bence daha uygun ve güzel olur.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;385509
orjinal parçanın markasını bilmiyorum ama çok kaliteli fitreler(mann,bosch,knecht) var arabanıza uygun olanı alabilirsiniz.bence daha uygun ve güzel olur.

Her daim Mann, Mahle gibi markalar alınabilir

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;385507

Bu konu zor bir konu değil sonuçta skoda da oem firmalara ürettiriyor en son hava filtresini mann filter üretiyordu bende arabama onu alıp takıyorum.Tek farkı üzerinde skoda yazmıyor ve daha ucuz aynı şeyler diğer filtreler içinde geçerli piyasada belli markalar var uğurda yazmış yukarıda bunları kullanırsanız hiçbir sıkıntı olmaz :)

Mesela mann filterın sitesinden parça kodlarını yazayım:

Hava filtresi : C 35 154
Polen filtresi: CUK 2939
Yakıt: PU 825 x

Bunlar 1.6 TDI ın parçaları:ok:

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
peki özel servisler yazılım problemlerini naıl hallediyorlar ? ellerinde ona uygun cihazlar var mı ? bir de insan mantıken şöyle bir akıl yürütmesi yapıyor; özel servisin önüne ayda 1-2 skoda geliyorsa servise günde 15-20 skoda gelir. dolayısıyla kronik ve belirli sorunlar üzerine tecrübeleri daha fazla olacaktır diye düşünmekteyim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;385606
peki özel servisler yazılım problemlerini naıl hallediyorlar ? ellerinde ona uygun cihazlar var mı ? bir de insan mantıken şöyle bir akıl yürütmesi yapıyor; özel servisin önüne ayda 1-2 skoda geliyorsa servise günde 15-20 skoda gelir. dolayısıyla kronik ve belirli sorunlar üzerine tecrübeleri daha fazla olacaktır diye düşünmekteyim.

Özellerde de yazılım oluyor, eğer ilgili bir yerse. Mesela Şahkan hep en son yazılım ve aletleri alıyor, yoksa işin içinden çıkılmaz. Falan özelliği açamıyoruz der yollarlar ki çoğu öyle yapıyor.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servisler kafayı yedi artık.. 2005 model octavia için yağ ve filtrelerin değişimine kdv dahil 442 lira istiyorlar yuh diyorum artık.. şirket aracı olmadığı için 67 TL kdv ödediğim faturayıda masraf gösteremiyor olmamda cabası

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar motor 1.4 TSI, faturayi tarayip buraya koyarim bu aksama. Ekstra hic bir sey yok, sadece 1 tane H7 ampul var o da 17 lira. Kisacasi standard 30.000 bakim.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;386454
Arkadaslar motor 1.4 TSI, faturayi tarayip buraya koyarim bu aksama. Ekstra hic bir sey yok, sadece 1 tane H7 ampul var o da 17 lira. Kisacasi standard 30.000 bakim.

O zaman servis fiyatlari ucurmus. Gitmeden once bikac yerden fiyat alsaydniz keske.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;386454

Bujiler değişmiş mi? Veya fren hidroliği vs.?

Sadece yağ ve filtreler bu kadar tutmaz.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben yaklaşık 2 ay önce yaptırmıştı istanbul doğuş otoda

yağ
yağ filtresi
hava filtresi
polen filtresi + işçilik 338 tl ödemiştm

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;385901
yetkili servisler kafayı yedi artık.. 2005 model octavia için yağ ve filtrelerin değişimine kdv dahil 442 lira istiyorlar yuh diyorum artık.. şirket aracı olmadığı için 67 TL kdv ödediğim faturayıda masraf gösteremiyor olmamda cabası

bir oha da benden 4 lt'lik yağ + filre olsun olsun maksimum 70-80 tl gerisi ne peki. gidip sanayide yaptır ekstra birşey yok nasıl olsa. herşeyi dahil 150 tl bile tutmaz.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;385180
ben ankarada atada ve yetkiliyken zeki ünaldıda arabamın yanında rahatlıkla duruyordum.zeki ünaldıda ustalardan biri(bayram usta)hemşehrimdi muhabbet bile ediyorduk.

atada(yeni adıyla efede) bende bu konuda sıkıntı çekmedim  arabamın başında duruyodum. zeki ünaldı şuan nasıl garanti bitince oraya gitmeyi düşünüyorum fakat geçen ufak bir boya işi için gittim oraya pek hoşuma gitmedi işçilikleri