škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kontak kapalıyken kornanın çalışmaması.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;384896
iyi onu düşündükleri kamyon arabayı çiğneyip tükürürken camdan kaçarsın:++:

en azindan sessiz bir kacis olur.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;385225
Anahtarı çıkarmadıysan bir süre çalşıyor diye hatırlıyorum ama Roomster'a özgü olabilir

Dediğiniz gibi hocam. Anahtarı çıkarınca eliniz düğmedeyse kesiliyor ama tekrar basınca devam ediyor.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Korna için, direksiyon altındaki kablolardan iş kolayca halledilebilir. Şöyleki: Kontak anahtarına gelen kablolara bakın, orada devamlı 12V. olan kablolar bulacaksınız. (Kontak açık kapalı farketmez). Yine direksiyon altındaki kablolardan korna anahtarına gelen kabloyu bulun. Sabit 12V. olan kablodan küçük bir ekle kornaya buradan elektrik verin, olsun bitsin...

Yalnız bu opsiyon kornası direk çalışan araçlarda olur, eğer korna sisteminiz alengirli yollardan geçiyorsa (beyinden, veya elektrikle çalışan ve başka yerden elektrik alan röle vb. parçalar varsa) olmayacaktır...

Denemesi çok basit, iki toplu iğne ve 20cm. kablo ile uçları bulup deneyin. Korna çalışırsa bağlantı yaparsınız...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doblo'da öyle :) Hatta anahtar çıksa bile camlar açılıp kapanabiliyor belli bir süre..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;386857
Korna için, direksiyon altındaki kablolardan iş kolayca halledilebilir. Şöyleki: Kontak anahtarına gelen kablolara bakın, orada devamlı 12V. olan kablolar bulacaksınız. (Kontak açık kapalı farketmez). Yine direksiyon altındaki kablolardan korna anahtarına gelen kabloyu bulun. Sabit 12V. olan kablodan küçük bir ekle kornaya buradan elektrik verin, olsun bitsin...

Yalnız bu opsiyon kornası direk çalışan araçlarda olur, eğer korna sisteminiz alengirli yollardan geçiyorsa (beyinden, veya elektrikle çalışan ve başka yerden elektrik alan röle vb. parçalar varsa) olmayacaktır...

Denemesi çok basit, iki toplu iğne ve 20cm. kablo ile uçları bulup deneyin. Korna çalışırsa bağlantı yaparsınız...

atilla gene de bir oto elektrikçiye gitse iyi olur sonuçta iş elektrikle ilgili. araba yanar mazallah. sakata gelmesin.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;387296
atilla gene de bir oto elektrikçiye gitse iyi olur sonuçta iş elektrikle ilgili. araba yanar mazallah. sakata gelmesin.

Cem, kendisi yapsın anlamında söylemedim onu zaten, elektrikçisine hitaben yazdım :++:

Haklısın tabii, burada yazarken herkesin her şeyi bildiğini falan farzederek kaptırıp yazıyoruz, onu öyle yap, bunu böyle yap diye...  

Ama uyarın kesinlikle doğru, eğer konuya hakimseniz kendiniz yapabilirsiniz, ama hakim değilseniz bilen birine yaptırmak daha doğru.

Çeşitli yerlerde de daha önce yazdım, bu vesile ile tekrarlamış olayım; özellikle araç güvenliği vb. ile ilgili noktaları ve parçaları, konuya hakim değilseniz kesinlikle ellemeyip, iyi bir ustasını bulun...

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Passatta 5 dk boyunca size camları açıp kapamaya izin veriyor :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;384504
Merhaba herkese,

Geçenlerde arabayı bir kamyonun arkasına park ettim ve içinde kontak kapalı halde eşimi bekliyorum, kendi halinde radyo dinlerken kamyonun sahibi geldi ve aracına bindi.

Kamyonun geri vites lambası yanınca içimden aha üstüme geliyor beni görmüştür inşallah dedim. Geri geri gelmeye başlayınca bende korna ile uyarayım boşuna arabalardan limuzin yapmayalım dedim. Anahtar kontakta ve kontak kapalı bunu belirteyim korna çalışmadı hatta bayağı bir debelendim ama yok korna çalışmadı.

Neyse kamyon zaten çok fazla gelmeden durdu manevrasını yaptı ve bastı gitti aracın içinde paniklemiş bir beni geride bırakarak.

Sorum şu sizinde araçlarınız aynı şekilde mi? Ford marka bir araçta denediğimizde anahtar olmamasına rağmen korna çalıştı.

Aracım 2001 model Skoda Fabia 68bg.

aynısını arkadaşın babası caddy ile yaşamış, garip bir özellik(özellikten sayılırsa tabi).

Çevrimdışı ogeredeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
camları açıp kapama olayı kontağı yeni kapatıp anahtarı çıkarttıktan belli bir süre sonra, o belirli süre dolmadan kapıları açarsanda iptal oluyor, hatta eşimle çok tartışıyorum, ben kontağı kapatıp anahtarı çıkarıyorum sonra iki camıda kapatırken eşim inmek için kapıyı açıyor ve tekrar anahtarı takıp kontak açıyorum :)