škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elektromanyetik (Deliksiz) Park Sensörü montajı...

atilla · 94 · 55386

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
videoların devamını isteriz...bilumum eşya ile
baldıra tepkisi nasıl? :acl:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi kas çekmesine iyi geliyor gibi ama uzun bi terapi lazım. plastik ve nesnenin kalın veya ince olmasına göre değişiyor sanırım. h.sonu testimi kullanarak yapıcam kısmetse.

telefon tutacağını çevirmemin nedeni de nesnenin yoğunluğuydu abi. sanki yumuşak plastikli kısımda sert kısma göre azıcık daha geç öttü.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ııııhhh olmamış Köksal, ben yaptığımda videoları yüklerken böylemi yaptım? testereye tornavidaya bile bağlayıp öttürdüm aleti, hani testere, nerde kablolar??:huh::huh:

Eline sağlık, tıkır tıkır çalışıyor gözüküyor...
Yalnız videodan farkettiğim, biraz geç tepki veriyor, özellikle hızlı hareket ediyorsan. Yani hızlı hareket edersen, alarmdan önce çarpma sesini duyabilirsin :)

Ama, benimki de başta buna yakındı, biraz geç tepki veriyordu. Ama bir süre sonra düzeldi. Sanki zaman içerisinde alet kendi kendini kalibre etti... Şu anda tepkileri gayet iyi...

Bir süre sonra daha iyi olur performansı... Ama sen yine de temkinli ol her zamanki gibi, bunlar sadece ekstra bir önlem, %100 güvence değil... En iyi sensörler şoförün gözleri, kulakları ve hisleridir her zaman!

Güle güle kullan!

------

Ya, bir de söylemeden duramayacağım, senin videoları seyrederken, cisimleri yaklaştırdıkça aklıma bir şey geldi, kendi kendime gülüyorum... Tampona bant yerine bundan mı koysak, daha iyi sensör olur mu???
http://www.youtube.com/watch?v=Y5BRnS9eSf4

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tepkiler biraz gecikmeli arkada güm sesi gelebilir :D Bu aralar bende araştırıyorum en sonra geri geri yanaşırken albeaya yaslandım o dakikadan itibaren şart oldu :D Delikli deliksiz fark etmez tepki süresi çok iyi olması lazım ne tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
atilla abi anteni genişletsek tepkiler daha hızlı olur mu acaba? sonuçta sinyal alacağı alan artıyor. olmadı biraz böyle kullanayım gelişmelere göre bi yol izlerim. bunun ilk sinyal verdiği mesafe 30 cm civarı zaten ondan sonra biplemenin şiddetine bakmaksızın 30 cm gibi olduğunu düşünüyorum bu günlerde. bugün yarın denemelerim olur zaten. tamponun yanına da yetiyor anteni elantraya özel yapmışlar galiba :D

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anten genişliği artınca daha hızlı tepki vereceğini sanmam. Sadece görme alanı artar. Bunun birkaç farklı nedeni olabilir diye aklıma birseyler geliyor. Mesela anteni farklı malzemelerden yapmak. Elektromanyetik hassasiyeti alüminyumdan daha yüksek malzeme kullanmak. ( araştırma ve denemek lazım, böyle hangi malzemeler olabilir? Mesela bakır vb. olabilirmi?)

Veya antene daha yüksek voltaj uygulamak hassasiyeti artırabilirmi?

Buna benzer fikirler geçiyor aklımdan ama yoğunluktan fırsat bulup kafa yoramiyorum. Elimde boşta sensör de yok, olsa evde denemeler yapabilirim, araba üzerinde çalışmak lazım, o da bol zaman ve yer gerektiriyor.

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce aldığım sensörü bugün takdırdım ama sonuç hüsran. Önceden kontrol etmeden taktık çalışır diye ama sensörde çıt yok hoparlör bozuk olması ihtimaline karşı onuda değiştirdik ama maalesef sonuç değişmedi. Biraz daha kurcalayacağım ama sanırım bana gelen ürün bozuk üstelik sensör takılı iken ekranda arıza ışığı yandı bende çıkarttım kutuyu. Şimdi de sağ sinyal verdiğimde sinyal hızlı hızlı yanıp sönüyor. Sanırım bir çuval incir berbat oldu :) Size tavsiyem fabia nın tamponunu kendiniz sökmeye kalmayın çünkü arka lastikleri sokmeden tamponun çıkması imkansız. Hiç uğraşmayın bilen birine söktürün derim ben. Arıza konusunda yardım edebilecek biri varsa memnun olurum:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;417843
Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce aldığım sensörü bugün takdırdım ama sonuç hüsran. Önceden kontrol etmeden taktık çalışır diye ama sensörde çıt yok hoparlör bozuk olması ihtimaline karşı onuda değiştirdik ama maalesef sonuç değişmedi. Biraz daha kurcalayacağım ama sanırım bana gelen ürün bozuk üstelik sensör takılı iken ekranda arıza ışığı yandı bende çıkarttım kutuyu. Şimdi de sağ sinyal verdiğimde sinyal hızlı hızlı yanıp sönüyor. Sanırım bir çuval incir berbat oldu :) Size tavsiyem fabia nın tamponunu kendiniz sökmeye kalmayın çünkü arka lastikleri sokmeden tamponun çıkması imkansız. Hiç uğraşmayın bilen birine söktürün derim ben. Arıza konusunda yardım edebilecek biri varsa memnun olurum:)

Enerjiyi nerden aldınız? Yanlış bağlama olayı olabilir..Birde ilk takıldığında benim araçtada pek çalışmadı..Sonra bıraktım kendiliğinden çalışmaya başladı :)

Yağmurlu ve karlı havada çalışmıyor..O yüzden bu sensöre pek güvenilmez.Şu an için bildiğiniz tip sensörden şaşmayın derim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;417843
................................... üstelik sensör takılı iken ekranda arıza ışığı yandı bende çıkarttım kutuyu. Şimdi de sağ sinyal verdiğimde sinyal hızlı hızlı yanıp sönüyor. Sanırım bir çuval incir berbat oldu :) Size tavsiyem fabia nın tamponunu kendiniz sökmeye kalmayın çünkü arka lastikleri sokmeden tamponun çıkması imkansız. Hiç uğraşmayın bilen birine söktürün derim ben. Arıza konusunda yardım edebilecek biri varsa memnun olurum:)

Kit arızalı çıkabilir, keşke takmadan enerji verip, deneseydiniz.
sağ sinyal olayı, sinyal ampulunun temas sorunundan ya da patlamasından olabilir, önemsiz bir arıza...
tamponla lastiklerin ilgisi yok, arka stopları söktükten sonra tozluklar ve davlumbaz vidaları çıkıyor, alt etekteki 1-2 vida da söküldüğünde tampon elde...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ubim;416822
Arkadaşlar satıştaki ürünümün adresidir almak isteyenlere duyurulur...

http://www.sanalpazar.com/Elektromanyetik-Deliksiz-Park-Sensoru-Led-Gostergeli__isp5792171

Arkadaşlar ürün ev içerisinde test edildi mükemmel çalışıyor , bilginize...:taka:

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sensöre tekrar baktım ertesi gün hoparlörün içindeki lehim kopmuştu tekrar dan lehimledim şun güzel çalışıyor ama my gökhanın dediği gibi çok verimli değil olmasada olurdu yani :) Tampona gelince davlumbaz vidalarını sökebilmek için lastikleri sökmek şart çünkü tornavida girmiyor oraya yada bizim usta işi tersten yaptı artık bilmiyorum :) Önemli olan geri toplandı :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle