škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pikap/Plak/Nostalji Sistemler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Epeydir niyetleniyıordum kısmet bu zamanaymış. Çok yakın bir arkadaşımda pikap vardı ve acayip hoşuma gidiyordu. Sonunda kendime bir pikap larak ufak bir set kurdum.

Pikap olarak pioneer marka bir pikap aldım ikinci el 100 tl ye. iğnesi iyi durumda kafa da problem yok. kayış vs yeni. kondisyonuda kapak hariç yeni gibi, kapaktaki çizikleri zımpara ve polisajla halledeceğim :)

Pikap için phone girişli amp gerekiyor. bunun için bir preamp satın aldım gittigidiyordan (70tl) ve evdeki mevcut 5+1 sistemime bağlayacağım ilk olarak. Daha sonra daha kaliteli bir amfi ve hop. düşünüyorum. Ama teknolojik ürün kullanmayacağım hepsi eski tip olacak ve retro sytle yapacağım :)

Gelsin fotolar:

Kullanacağım ana amfi, sub ve hop. sistemi, 2003 yılında öğrencilik zamanında evde film-dizi izlemek için almıştım :)

Pikap: Pioneer gayet temiz kondisyonda, kapak ilgi bekliyor.

Kafa ve kol kısmı

Ağırlık ayar fabrika çıkışı otomatik geliyor. daha üst modellerde ayar yapılabilen bir bölüm daha var. 1.5 gr 'a ayarlanmış. Bu ayar önemli fazla baskı olursa iğne ve daha da önemlisi plağa zarar verebiliyor.

Alışkanlık hızlı bir detailing yaptık tozunu aldık :)

Tüm parçaları söktüm tozlarını aldım ve geri taktım.

Sonra plakçıya gittim fiyatlar anormal yüksek orjinal kayıtlatın, 50-200 arası değişiyor rağbet gören türkçe plaklar. Bizde fazla para harcamayalım diye d&r dan yeni basım plak aldık (30 tl )

Ve ilk keyif paha biçilemez :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Analog ses sistemleri en iyi HIFI ürünleri oluyor bildiğim kadarıyla. Yani minimum ses kaybı :)
Hayırlı olsun :ok:

Çevrimdışı bulent45

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısı olsun setiniz.plak ayrı bir tutku.benimde niyetim vardı.babamdan kalma sistem ve plaklar...ta ki yangında kül olana kadar :uhu::uhu:

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
keyifli dinlemeler, sistemi uyguna kurmuşsun.
dediğin gibi orjinal plaklar ateş pahası ama bazıları için kıyacaksın paraya :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de orjinal Pioneer sistem var, inanılmaz güzel ve keyiflidir. Bakımını aksatma sakın, kullanımı hassasiyet ister, toz olmasın kesinlikle, performansını çok etkiler. Nemden rutubetten uzak tut, kullanmayacağın zaman üzerini ört iyice, uzun süreyse nem önleyici poşet koy içine.
Çok ciddi orjinal plak koleksiyonum vardır, zamanında tüm ünlülerin o çıkış yaptıkları yıla ait ilk baskıları hemde, satmaya kalksam sanırım ki bir ev daha alır bana :D bazıları yok zaten artık piyasada, anılarım depreşti şimdi konusunu görünce :D Güle güle kullan :ok:

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Teşekkür ederim.Sanırım pahalı bir hobiye başladım :) İlk başta pikap alayım gerisi gelir diyordum sanırım en kolayı set kurmakmış. Asıl şimdi başlıyor macera :) Dün akşam preamfisiz çok düşük volume da ilk plağımı dinledim, gerçekten ayrı bir tad veriyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plak zamanında bile pahallıydı aslında, şu anda birde üzerine artık nostalji olma değeri eklendiğinde bu zamanda evet biraz ciddi bir hobi artık :) olsun yavaş yavaş olur :ok:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullan.Bence para biriktir daha kaliteli birşeyler al.Pikapta kasanın ahşap olması her zaman oluşan titreşimleri emer ve daha verimlidir.Bu işe bulaştın mı duramassın geçmiş olsun :)Bu da benim sistemim kabinleri sattım anfim sx 636 modeliyle değişti geri kalan cihazlarım duruyor.

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2012, 21:38:52 Gönderen: *CEM* »