škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Forum alişverişleri için

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yabancı forumlarda habire ortak alım ve özel fiyatlar söz konusu bizde neden böyle olmuyor. Elbette vergiler nedeniyle yurtiçinde fiyatlar pahalı bunu anlamak mümkün. Sözgelimi ped alacağım zaman yurtdışında 28 TL olan Yurtiçinde 40 TL. Bir tane ürün alırken gözardı etmek mümkün ama 3 set ped alında yanında bir kaç ürün daha alınca bir bakıyorum 150 TL fazlaya mal oluyor. Sonuçta yurtdışından almak durumunda kalıyorum. Böylece yerli satıcı kazanamamış oluyor bense beklemek zorunda kalıyorum. ped başına 10 tl kazanıyorsa, 3 tane ped alınca 15 TL kazanacak şekilde indirim yapmış olsalar bizde onlarda kazanmış olmaz mı? Bu nedenle yurtiçi kampanyaları ve ortak alım indirimlerini şiddetle arzuluyorum. Sizlerinde görüşlerini bekliyorum arkadaşlar.

Birden fazla seçeneğe oy kullanabiliyrsunuz. Mesela ben hepsine oy verdim :)
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2012, 11:08:08 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Grup alımları hep avantajlıdır, tabi bizde gümrüğe takılma derdi var, ülkemizde talebin daha da artması lazım bence TR'de makul fiyatlar bulmak için

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ortak alım ve kampanyalar site üzerinden başlatılsa diğer sitelerin de haberi olur. İsim vermek istemiyorum ama sıcak fırsatlarda sık sık bu sitenin adı geçebilir ve forum sponsorlarının düşündüğünden çok daha karlı olabilir.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bi açıklama ekleyeyim son seçeneği amazon.com kullananlar bilir. Bir ürün alıyorsunuz diyelim ki polisaj pedi sepete ekle diyorsunuz hemen altta bununla beraber bi ped daha alırsanız 3 dolar ucuza veriyor, onu da ekliyorsunuz bu sefer 3 alırsanız 1'er dolar daha ucuz diyor onu da ekliyorsunuz bu sefer spur da alırsanız onu da %50 indirimler vereyim diyor... vs yani bi anda ihtiyacınız olan herşeyi alıveriyorsunuz. Aldıkça tek tek almaya göre kar edşyorsunuz. Satıcı her seferinde aldığı karı azaltarak yeni bir ürün daha öneriyor.

Db1

• Ziyaretçi
iste o crm oluyor :) turkiye'de oyle biseye gerek yok. satilirsa satilir, satilmazsa yine satilir. hic kimsenin asil isi bu degil cunku.

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medmania;375026
Ortak alım ve kampanyalar site üzerinden başlatılsa diğer sitelerin de haberi olur. İsim vermek istemiyorum ama sıcak fırsatlarda sık sık bu sitenin adı geçebilir ve forum sponsorlarının düşündüğünden çok daha karlı olabilir.

Arada biz de ortak alım yapıyoruz. Uber bez, seryumi, cam pedi, gtechiq c1 falan aldık 3-5 kişi birleşerek.

Bu işlerde biraz güven ve ürün ihtiyacı olan kişi bulmak mesele. Yurtdışından kargo da pek ucuz sayılmaz. shinearama ucuzdu toplu alım için o da zam yaptı..

İhtiyacınız olan şeyi ortak alım için liste yapın alacak bulunur. Bu ara Ali çok alım yaptı yardımcı olur işine yarayacak birşeyse.. Yoksa al böl gönder zahmetli iş biraz..