škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Tampon Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 34HL3797

• VIP
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evimizin önünde duran romi aracımıza bi araç çarpıp kaçıp gitmiş. Arka tamponda kırılma olmuştu. :( Tampon değişimi nekadar tutar veya kasko bozulmadan yaptırabilir miyiz ??

Ve park sensörünün bir taneside kopmuş :( :(

Teşekkürler.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun :( mini onarımla kurtarılacak boyuttaysa ve kaskonunda o özelliği varsa kasko delinmeden yaptırılabilir.

Çevrimdışı 34HL3797

• VIP
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim ve Tek bildiğim kasko full. kasko olaylarındanda pek anlamıyorum açıkcası. :S

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 34HL3797;373682
teşekkür ederim ve Tek bildiğim kasko full. kasko olaylarındanda pek anlamıyorum açıkcası. :S

Rica ederim, kaskocunuza telefon açıp sorun, kasko full olabilir ama mini onarımı kasko delmeden hepsi yapmıyor diye biliyorum. Günümüzde kaskoların hemen hepsi full oldu artık zaten, Anadolu sigorta ise kaskonuz o kapsıyor mesela, yılda 3 sefere kadar onarımı delmeden yapıyor. Kendi kaskomda olduğundan iyi bilirim onu.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun,kırılma ya da değişim durumlarında mini onarımda sıkıntı olabiliyor. Sigortanız ile iletişime geçip,bilgi alabilirsiniz. Fotograf çekmeyi unutmayınız.

Çevrimdışı 34HL3797

• VIP
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;373686
Rica ederim, kaskocunuza telefon açıp sorun, kasko full olabilir ama mini onarımı kasko delmeden hepsi yapmıyor diye biliyorum. Günümüzde kaskoların hemen hepsi full oldu artık zaten, Anadolu sigorta ise kaskonuz o kapsıyor mesela, yılda 3 sefere kadar onarımı delmeden yapıyor. Kendi kaskomda olduğundan iyi bilirim onu.

Güneş Sigortaymış kasko.  aradık bozulur diyolar :S :(

ayar oldum kendim yapıştırıcam :@

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güneş Sigortada mini onarım var. ama mini onarımda tampon komple değişmez. 10-15 cm lik bir çatlak kırık boya atması veya göçük filan olursa onu tamir eder sadece. tampon değişecekse mecbur kasko delinecek. servise gidin maliyet çıkarttırın kaç lira masrafı var. muhtemelen kaskoda gelecek yıl alacağınız hasarsızlık indiriminden baya yüksek bir rakam çıkacaktır. tamamen sallıyorum. 200 lira hasarsızlık indirimi zararınız olacaksa, tampon değişim boya vs. serviste en az 1000 tl çıkar (orjinal parça, orjinal boya) siz 1000 liralık hasarı 200 liraya yaptırmış olursunuz. onu da kaskonuz yenilendiği zaman taksitle ödeyeceksiniz zaten.
Geriye tek sıkıntı tramer kaydı kalıyor. onu da tamirat öncesi aracın hasarlı resimlerini çekip muhafaza ederek, muhtemel müşteriye bak tampon hasarı var o da bu diyerek açıklarsınız zaten. ekspertiz raporunda bile tampon hasarını dikkate almıyor ekspertizler.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 17:17:38 Gönderen: tabteam »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 34HL3797;373698
Güneş Sigortaymış kasko.  aradık bozulur diyolar :S :(

ayar oldum kendim yapıştırıcam :@

Full tampon değişiminde bozulur tabi, hele tampon zaten çok ciddi paradır maalesef. Mini onarımda bozulmaz o da varsa eğer sigortada -ki var olduğunu söylüyor arkadaşlar. Ufak birşeyse kendiniz yapın, kaskoyu falan hiç bulaştırmayın derim. Geçmiş olsun tekrar.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mümkün olduğu kadar kaskoyu işe karıştırmamakta fayda var. Hem sinir sisteminiz bozulmaz, hem de aracınız kayıtlarda kazalı falan gözükmez. Bu tür ufak tefek şeyler Tramer kayıtlarına giriyor ve yarın öbürgün arabanızı satarken, sanki 40 takla atmış muamelesi yapılıyor...

Kasko, Allah korusun, büyük bir kaza ve çok milyarlık masraflarda devreye sokulmalı...

Bu tip ufak tefek şeylerde millet, arkadaşının arabasıyla bir daha dokununuyor kırık tampona, ben çarptım diye tutanak tutuyor, kaskoyu karıştırmadan trafik sigortasından hasarı karşılıyor... Artık ne kadar doğrudur, nasıl yapılır bilmem, bir yerlerde okumuştum...

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Bu tip ufak tefek şeylerde millet, arkadaşının arabasıyla bir daha  dokununuyor kırık tampona, ben çarptım diye tutanak tutuyor, kaskoyu  karıştırmadan trafik sigortasından hasarı karşılıyor... Artık ne kadar  doğrudur, nasıl yapılır bilmem, bir yerlerde okumuştum...

Riskli ve yasal bakımdan sigorta eksperleri tarafından yakalandığınız da yüksek tazminat yaptırımı olan bir sürece insanı sürer. (sigortaların bu konuda af duyguları yok,avukatları iyi çalışıyor)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;373789
Riskli ve yasal bakımdan sigorta eksperleri tarafından yakalandığınız da yüksek tazminat yaptırımı olan bir sürece insanı sürer. (sigortaların bu konuda af duyguları yok,avukatları iyi çalışıyor)

Tabii ki öyle... Ayrıca bu tip olaylar yüzünden, arabasına gerçekten çarpılanlar da zan altında kalıyor, Sigorta şirketleri ile problem yaşıyorlar bu yüzden...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 34HL3797;373670
Evimizin önünde duran romi aracımıza bi araç çarpıp kaçıp gitmiş. Arka tamponda kırılma olmuştu. :( Tampon değişimi nekadar tutar veya kasko bozulmadan yaptırabilir miyiz ??

Ve park sensörünün bir taneside kopmuş :( :(

Teşekkürler.

vida birleşmelerinde bir sıkıntı yoksa sanayide sadece tampon işiyle uğraşanlar var. fazla birşey tutmuyor.yapıştırıp boyuyorlar. hatta kırık çatlağı bile farkedemiyorsunuz. yalnız park sensörü ciddi hasar almışsa yenisini nasıl bulursunuz bilmem. özellikle orjinali genelde 4'lü set halinde satıyorlar.

Çevrimdışı 34HL3797

• VIP
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;373985
vida birleşmelerinde bir sıkıntı yoksa sanayide sadece tampon işiyle uğraşanlar var. fazla birşey tutmuyor.yapıştırıp boyuyorlar. hatta kırık çatlağı bile farkedemiyorsunuz. yalnız park sensörü ciddi hasar almışsa yenisini nasıl bulursunuz bilmem. özellikle orjinali genelde 4'lü set halinde satıyorlar.

tampon işiyle uğraşanların yanına gittim 200-400 lira arası fiyat  biçtiler. yuh dedim yeni tampon mu alıyoz nan. Sonra gittim soğutuculu  yapıştırıcı aldım ve babamla yapıştırdık tamponu :D

yapıştırıcı şöyle birşey :

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 34HL3797;383864
tampon işiyle uğraşanların yanına gittim 200-400 lira arası fiyat biçtiler. yuh dedim yeni tampon mu alıyoz nan. Sonra gittim soğutuculu yapıştırıcı aldım ve babamla yapıştırdık tamponu :D

yapıştırıcı şöyle birşey :

Uploaded with ImageShack.us

boya işini nasıl çözüceksiniz. benim de araç bir haftalıkken arkadan çarptılar. sol arka takozun oradan iki tane diş gibi çıkmış görünüyordu. serviste erittiler düzeltip boyadılar belli bile olmuyor. servisle konuşmak lazım. geçmiş olsun.

Çevrimdışı 34HL3797

• VIP
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;383868
boya işini nasıl çözüceksiniz. benim de araç bir haftalıkken arkadan çarptılar. sol arka takozun oradan iki tane diş gibi çıkmış görünüyordu. serviste erittiler düzeltip boyadılar belli bile olmuyor. servisle konuşmak lazım. geçmiş olsun.

boya flan yapmadık çatlak gibi duruyo. Pek hoş bi görüntüsüde yok aslında :D Serviste yaptırmak nekadara mal oldu ?