škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

pc den anlayan abılerımı beklıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sayın ST aılesi

bugun pc mın fanını temızlettım (laptop).aşırı  ısınma sıkıntısı vardı altına koyulan fanlı seylerden aldım bı kaç ay öteye attı benı.baktım oda olmadı aldım hava delıklerıne de kendım fan koydum dısarıdan hava uflettım oda bı kaç ay attı benı ama artık asırı ısınmaya baslamıstı ve getırdım temızlettırdım bugun.pc yı actım hıc bır sıkıntısı yok gayet normal sıcaklıkta calısıyor eskıye göre cok daha ııyı.ama eskıden oyuna gırerdım alev ates olurdu pc genede dayanırdı kapatmazdı kenıdısını.kendı kendını kapatması olayınıda yasadım ama pc mı bılıyorum dayanırdı epey.şimdı ıse sıkayetım su.aynı oyuna gırıyorum.5 dk sonra kapanıyor.bakıyorum ısınma eskıye göre cok cok daha az yanı kapanacak kadar ısınmıyor. ne dır anlayamadım bır fıkrınız veya tavsıyenız varmı acaba ?

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
termal macun kurumuş olabilir.yenilemenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başlangıç olarak iki şey aklıma geliyor.

1- paylaşımlı ekran kartınız varsa o sıkıntı veriyor olabilir windows 7 ve vista oyun açısından başlı başına bir beladır. eskileri gibi değildir içerik gücü itibariyle ramden yer mümkün olduğunca bazı şeyleri devre dışı bırakın. mesela masaüstü görüntüsünde detaylı bir resim gibi ekran kartını yormayacak şekilde şeyler. eğer sürekli oyun oynuyorsanız ve yapabilirseniz windows xp'ye çevirin.

2- pilde tasarruf ayarı seçilmiş olabilir. o halde daha çok güç çekeceği için kendini korumaya alabilir. bardan pil resmine basıp ayarı yükseltin ve kablo bağlantısı ile kullanın. sürekli şarjda olsun.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2012, 11:30:22 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle