škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

seyir halindeyken gösterge düşmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha oncede arac seyir halindeyken tüm göstergeler birkaç defa  düşmüştü ama son birkaç gündğr sürekli düşüyor ve tekrar devreye giriyor hiç karşılaşan var mı ? soket çıkmasından olabilir mi  ya da fikri olan var mı ?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
düşüyor derken ibreler mi iniyor?  dediğiniz gibi soket bağlantısında bir gevşeme olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İlk akla soket geliyor, gösterge sökülüp fişlerinin tozunu alıp, fişi 2-3 kez sök tak denenebilir

Çevrimdışı Redline239

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendedeseyir halindeyken abs ve el freni lambası yanıp sönüyordu. Skotleri kontrol ettim gevşemiş yerine iyice oturttuktan sonra bidaha yanmadı. Sorun kesin soketlerdedir iyice kontrol et mutlaka gevşeklik vardır.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, kesinlikle elektriksel bir problem, çok büyük ihtimal soketten.
Temizlerken içine bir iki damla kontak spreyi de sıkarsan bir daha  problem yaşamazsın.

Geçmiş olsun..

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;372816
düşüyor derken ibreler mi iniyor?  dediğiniz gibi soket bağlantısında bir gevşeme olabilir.

evet ibreler iniyor direk belli sure sonra birden normal haline donuyor tekrar iniyor gevseme diye tahmın ediyorum

Alıntı yapılan: lrfan;372884
İlk akla soket geliyor, gösterge sökülüp fişlerinin tozunu alıp, fişi 2-3 kez sök tak denenebilir

bende soket diye dusunuyorum halen bakamadım daha dogrusu yanlıs birsey yaparım diye oynamak istemedim gostermek için de henuz vakit bulamadım kolay birseyse deneyim diyecem de :)

Alıntı yapılan: Redline239;373196
Bendedeseyir halindeyken abs ve el freni lambası yanıp sönüyordu. Skotleri kontrol ettim gevşemiş yerine iyice oturttuktan sonra bidaha yanmadı. Sorun kesin soketlerdedir iyice kontrol et mutlaka gevşeklik vardır.

ibrelerin birden inip cıkması da rahatsız ediyor insanı seyir halindeyken ne oluyor diyorsunuz umarım gevsemedir

Alıntı yapılan: atilla;373198
Evet, kesinlikle elektriksel bir problem, çok büyük ihtimal soketten.
Temizlerken içine bir iki damla kontak spreyi de sıkarsan bir daha  problem yaşamazsın.

Geçmiş olsun..

umarım sokettendir sonra basımıza iş acmasın :)  henuz bakamadım yogunluktan ama dediğiniz sekilde yapmaya calısacagım

Tesekkurler :)

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ön tekerlerin ordaki kablolar hasar görmüş olabilir yada soketleri, ibreler düştüğünde kilometre sayacıda duruyordur muhtemelen :) Kışın yanlış zincir denemesi sonuçu ben kopardım o kabloları aynen ibreler düştü. elektirikçiye götürdüm onardılar servis komple kabloları değişmeyi teklif ediyor.

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;372806
daha oncede arac seyir halindeyken tüm göstergeler birkaç defa  düşmüştü ama son birkaç gündğr sürekli düşüyor ve tekrar devreye giriyor hiç karşılaşan var mı ? soket çıkmasından olabilir mi  ya da fikri olan var mı ?
Benim başıma geldi bu sorun yaptırana kadar baya yoruldum, anlayan yok  araştıra araştıra kendim yaptırdım philips servisine....  büyük  şehirlerde bu sorun bilinir servisler tarafından ve elektronikçiler  yapar.sorun şu gösterge panelinin elektronik devre kartında 3 adet soğuk  lehim var.ben yaptırdım 150 liraya ama uğraştım 2-3 kez gitmek zorunda  kaldım sana bir link atıcam pm den en son bulunda yaptırabildim.kolay  gelsin

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler Fatih mesajı aldım kucuk bi kaza nedeniyle göstergeleri bile gösteremedim henuz.  Sorunun tam kaynagı nedir onu da daha bilmiyorum muhtemelen aynı da olabilir nerede yaptırmıstın tam adres var mıdır ?

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;382561
Tesekkurler Fatih mesajı aldım kucuk bi kaza nedeniyle göstergeleri bile gösteremedim henuz.  Sorunun tam kaynagı nedir onu da daha bilmiyorum muhtemelen aynı da olabilir nerede yaptırmıstın tam adres var mıdır ?
ben bitlisteyim buraya gelmezsin sanırım yaptırmak için :) ankarada şaşmazda ank oto elektrik ankarada isen ; ben işte bu yazdığım tarihte yaptırmıştım bu gün itibari ile yine aynı sorun oluştu çok soğuk memleket sanırım ondan oluyor ,bu sefer kendim açmayı düşünüyorum 3 tane lehim atıcam yaparım galiba sanayiyie git gel uğraşamayacağıım sen yaptırabildin mi ?

Çevrimdışı volkanyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar,

2000 model octavia 1.6 GLX i aracımı yeni aldım. Bende aynı problemi yaşıyorum. Aracım yolda giderken devir saati, hararet, benzin gibi analog göstergeler birden çalışmıyor ve sebepsiz yere tekrar çalışmaya başlıyor. Bir elektronikçiye sordum arka tarafda bir devrenin olduğunu onu kontrol etmek gerektiğini tamiri söz konusu olmaz ise ikinci elinin alınabileceğini söyledi. tahmini 300-400 tl imiş ikinci eli. Sizler yaptırabildiniz mi ? Kilometrelerin olduğu yeri sökmek zormudur? Ne önerirsiniz? Ankaradayım gidebileceğim bir yer varmı ? Teşekkürler.

Çevrimdışı volkanyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşar tekrar merhaba,

Gösterde paneli arkasındaki elektronik devreyi kendim zarar vermeden söktürdüm. İyi bir elektronikçiye gidip tüm lehimleri tekrar yaptırdım. Taktım ve çok güzel çalışıyor. Eli anahtar tutabilen herkesin yapabileceği bir problem. Gidip yaparız, değiştirilmesi gerek, sıfırı yok ikinci eli 300-400 TL dir diyenlere kulak asmayın. böyle bir problem yaşanlara yardımcı olabilirim. Foruma devamlı  bağlanamayabiliyorum. volkan_yildirim@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.

selamlar,