škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 km araçta yanık kokusu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba dün itibari ile yeni arabamı teslim aldım ve 100 km yol yaptım sanırım.fakat akşam itibari ile sebebini çözemediğim bir yanık kokusu aldım araçtan. Dur kalk olmayan trafikte ortalama 80-100 km yol aldım ve sonrasında fark ettim kokuyu fikri olan varmıdır ? Doğrusu gece bi hayli tedirgin uyudum elektrik aksamında bir problem yaşanabilirmi die ?  Fikirlerinzi paylaşırsaniz sevinirim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sıfır araçta olabiliyor bunlar, motorda kablolar ısnıyor, egzos borusu sıcaktan renk değiştiriyor bazen. Ama yine de aracı yakından takip edin hatta aldığınız yere bir check up için uğrayın

Hayırlı olsun

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Klima kullandığimda daha bariz hissettim kokuyu acaba motor icindeki yeni kablolarin isinmasi ve sonrasinda klima yolu ile iceri sızması mumkunmudur ? Bugün tekrar kontrol edicem bu durumu .ilk kez sıfır araç kullanıyorum hali ile extra tedirginlik durumu mevcut sağolun erken saatlerdeki bu cevap için

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Blackhawk;370177
Klima kullandığimda daha bariz hissettim kokuyu acaba motor icindeki yeni kablolarin isinmasi ve sonrasinda klima yolu ile iceri sızması mumkunmudur ? Bugün tekrar kontrol edicem bu durumu .ilk kez sıfır araç kullanıyorum hali ile extra tedirginlik durumu mevcut sağolun erken saatlerdeki bu cevap için

Motor kısmında yeni olduğu için ilk sıcaktan dolayı oluşan koku kabine girebilir, zira hava girişleri silecek kollarının altında,

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni araçlarda olabilen şeyler, dert etmeyin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
sıfır alınmış 1.6 tdi'larda oluyormuş bir süre. Normal yani dert edecek bi şey yok.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bizdeki 1.2 tsı yetide de vardı 1.500 2.000 kilometreye kadar o yanığa benzer koku geliyodu. şuan araç 4.000 kilometrede koku kesildi. Biraz kullanın geçer

fabialife

• Ziyaretçi
motoru korumak için sıkılan parafin veya benzeri madde motor sıcaklığı ile yandığı için o koku geliyor.
bizim arkadaşın dizelde de olmuştu, 3-4.000 km sonra yanacak bir şey kalmayınca koku kendiliğinden kayboluyor.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle bilgilendirmeler için teşekkürler bügün itibari 270 km yol yaptim koku şuan azaldı ilkten sigorta yada elektrik donanımla alakalı sanıp tedirgin olmuştu allahtan öyle bir sey çikmadi yalniz ilk yakit degerleri biras yuksek normalmi bilmiyorum 10 lt civari 100 km yani hesabima gore 1 km de 435 kuruslarda umarim bu degerler zamanla fabrika degerlerine yaklasir 1.2 tsi dsg olan arkadaslar ilk degelerini paylasirsa sevinirim ortalama 80-110 km kullandim araci saygilar.....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır arabada gayet normal bir durumdur, merak etmeyin :ok: belli bir süre her türlü kokuyu normal karşılayın :ok:
Sarfiyatı km yaptıkça düşecek, onuda merak etmeyin :ok:
Güle güle kullanın hayırlı olsun :ok: