škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

5. viteste 80-100 arası hızlanırken araba titriyor

DuMaN38 · 12 · 19160

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce fabia 2004 1.4 101 beygir choise aldım araba 82000 de henüz trigeri değişmemiş. arabamla 80 km hıza kadar sıkıntı yok 80 km de 5. vitese takıp hızlanırken araba biraz titriyor yani hızlanmak için gaza basınca biraz titreme var. ama 100 km hızdan sonra yine normal şekilde gidiyor. sizce bunun sebebi nedir? yardımcı olursanız sevinirim. bu arada araç benzinli.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ihtimal balans ayarı bozuk, bu hızlardaki titreşim sesi genelde balans olur.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
jant eğriliği olabilir, balans ayarı istiyor olabilir

iyi bir yerde rot-balans ayarı yaptırın öncelikle

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce jantlara sonra balans ayarını daha sonra boğaz kelebeğine temizletin birde carbon clean yaptırdınız mı araba ilk gün ki gibi olacaktır :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şaşmazda rotan'a git rot balans jant neyse bir baktır. denizbankın oradan dümdüz yukarı ptt nin oradan sola dön ilerde bir yerlerde sağ köşede sorarsın.

şu triger işine kafayı taktım eğer hiç değişim yapılmamışsa hemen yaptır. kayış falan bir koparsa motoru komple yaptırmak zorunda kalırsın. bir de garantisi yoksa enaz 5000 kağıt yolu var. benim ilk araba fabrika kontrol hatası ile 18000'de gitti. triger krankla egzantirik ve pistonlara yön verir. sekmanları motora kaynattı.
diğer arkadaşlarada bilgidir. eğer olurda triger kayışını koptuğunu anlayabilirlerse debriyaja basmasınlar. durana kadar krank pistonları hareket ettirsin yoksa ısıdan dediğim gibi sekmanlar kaynıyor. ondan sonra indir motoru aşağıya.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arabanın 83000 km de 90000 bakımlarını yaptırdım (tatile çıkıcam kafam rahat olsun diye erken soktum) ayrıca rot balans ayarını da yaptırdım.

1. hızlanırken olan titreme artık olmuyor. değişenlere gelince
motor yağı (4 lt)
hava filtresi
yağ filtresi
benzin filtresi
polen filtresi
balata spreyi
motor yıkama spreyi
4 buji
triger seti
devirdaim
v kayışı
v bilyası
antifriz 3 lt
sol aks körüğü
flanş
tabla farşı gibi bişey :)
birde güneşlik sapı kırıktı o değişti
rot balans ayar ıda yapıldı

bunların hepsi işçilikle beraber 800 tl tuttu.  sizce nasıl???
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2012, 14:15:00 Gönderen: DuMaN38 »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Triger bile içinde 800 TL bence çok makul bu liste ;)

Hangi serviste yapıldı?

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankara ivedik org. sanayide "ayan otomotiv" skoda seat wolsvagen audi servisi (özel servis) saolsunlar sabah 9 da götürdüm öğlen 1 de bitirdiler.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tabla fişeğidir muhtemelen. sanayide tabla fişengi vişeg vişeng gibi telaffuzları mevcuttur :D

yağmurlu havalarda kasislerde garç-gurç ses yapar eskidiyse.

hayırlı uğurlu olsun sorunun çözüldüğüne sevindim :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YEKE;370163
...şu triger işine kafayı taktım eğer hiç değişim yapılmamışsa hemen yaptır. ...olur da triger kayışını koptuğunu anlayabilirlerse debriyaja basmasınlar. durana kadar krank pistonları hareket ettirsin...
Triger kayışı koptuğunda açık konumda kalmış supap varsa, hareket eden pistonlar supapları kırar. Zaten anlık bir şeydir ve "ne oluyor" demeye vakit kalmadan olan olmuş olacaktır. Sekmanlar triger kopması nedeniyle kaynamaz, yüksek hararet nedeniyle kaynar.:wnk: Triger kayışı ile V kayışını karıştırıyor olabilirsiniz.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;371079
tabla fişeğidir muhtemelen. sanayide tabla fişengi vişeg vişeng gibi telaffuzları mevcuttur :D

yağmurlu havalarda kasislerde garç-gurç ses yapar eskidiyse.

hayırlı uğurlu olsun sorunun çözüldüğüne sevindim :)

evet şimdi hatırladım tabla fişeği demişti. galiba bayağı bi boşluk varmış kasistlerde vurdukça ses gelir dedi bende değiştir dedim. kafam iyice rahatladı artık daha rahat biniyorum arabaya :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gacırtıları viraj denge çubukları yapar, fişekler lok lok veya luk luk veya lok luk diye yapar :D