škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Golf Mk1 1978 Blackbird

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput keçesinin durumu çok kötü, döşemecide bir tarafı keçe diğer tarafı kalın folyolu malzeme görmüştüm yarın akşam gidip ümraniye sanayiden alıcam. Vibrasyonu azaltması içinde altına bitüself yapıştırırım. :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Stopların durum bayağa kötüydü çatlaklar var ama idare ediyor şimdilik Zımpara + Polisaj + Cila dan sonra biraz daha toparlandı.

Önce :)

Sonra :)

Tabandaki paslar temizlenip boyandı bitüself + ön tarafa ısı yalıtım süngeri + keçe yapıldı, taban halısı defalarca yıkandıktan sonra temizlenebildi gri değil siyahmış.

Aracı aldığım amca biraz pismiş biraz değil çok pismiş.  Mk1 içinde ne varsa söküp temizleyip tamir edip taktım kovalarca su, birsürü microfiber bez, 5 şişe 500ml meg apc bitirdim.  

Bagajda çimento taşımış eyvallah insanlık hali gayet normal ama çimentoyu bagajda patlatıp birde ıslatınca bayağa bir harç temizledim döşemeleri söküp attım yeni döşeme kumaşı aldım onları yapıcam.

Kaput altı keçesi çok kötü durumdaydı döşemecide altı keçe üstü folyolu bir malzeme buldum gayet güzel oldu.

Port bagaj temizlenip boyanacak, araca komple 3000 zımpara + polisaj yapılacak.

Yeni parçalar aldım;
Ön panjur
Ön logo
4 cam kolu
Pedal lastikleri
Hava,yağ,mazot filtreleri karter tapası.

Yap yap bitmiyor bakalım. :D

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Emeklerine sağlık mis gibi olmuş:) Sen eğlenceyi buldun nasıl hoşuna girttimş:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bize de yolla bir kaç parça, çorbada tuzumuz olsun  :)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eline sağlık gökhanım, yedek parçası kolay bulunuyor mu?

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;373499
Emeklerine sağlık mis gibi olmuş:) Sen eğlenceyi buldun nasıl hoşuna girttimş:D

Eski model otomobillerle uğraşmak gerçekten çok zevkliymiş beklediğimden daha çok zevkli kesinlikle ama arada fena darlandırmıyor değil iş bitip karşısına oturunca unutturuyor zibidi herşeyi.

Alıntı yapılan: lrfan;373517
Bize de yolla bir kaç parça, çorbada tuzumuz olsun  :)

Kaputu kargoya verim abi zımpara polisajla ayna gibi yaparsın eminim. :D

Alıntı yapılan: Hacı Köksal;373546
eline sağlık gökhanım, yedek parçası kolay bulunuyor mu?

İstanbulda 4-5 tane parçacı var Mk1 parçası bolca var ellerinde fiyatlarıda gayet uygun filtreler 10lira, ön komple çamurluk 100 lira gibi uygun fiyatları var.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık, çok zevklidir bu iş :ok: Parçalarıda hem bulunur hemde ucuzdur, hani yaparken insanın canını maddi manevi pek yakmazlar :)
Hadi bakalım 1 yıl sonra falan çok çok farklı yerde olur bu araba :ok: ne güzel, bir efsaneye yeniden can veriyorsun :):ok:

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baştan yapıyorsun arabayı Gökhan. Kolay gelsin ve ellerine sağlık.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;373622
Ellerine sağlık, çok zevklidir bu iş :ok: Parçalarıda hem bulunur hemde ucuzdur, hani yaparken insanın canını maddi manevi pek yakmazlar :)
Hadi bakalım 1 yıl sonra falan çok çok farklı yerde olur bu araba :ok: ne güzel, bir efsaneye yeniden can veriyorsun :):ok:

Aynen öyle abi gönül isterki bizde Amerikan toplayalım :) ama Mk1 az bütçeyle ve kolay uğraşabilicek çok eğlenceli araçlar, 1 yıl kadar bende dururmu bilemiyorum 4 kapı olmasında dolayı çok içime sinmiyor temiz 2 kapı dizel bulursam anında bunun papucunu dama atarım. :D Maddi manevi uzun soluklu emek harcamayı düşünüyorum ama 2 kapı olursa daha çok içime sinecek.

Alıntı yapılan: fastbreak79;373655
Baştan yapıyorsun arabayı Gökhan. Kolay gelsin ve ellerine sağlık.

Teşekkur ederim Uğur abi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;373665
Aynen öyle abi gönül isterki bizde Amerikan toplayalım :) ama Mk1 az bütçeyle ve kolay uğraşabilicek çok eğlenceli araçlar, 1 yıl kadar bende dururmu bilemiyorum 4 kapı olmasında dolayı çok içime sinmiyor temiz 2 kapı dizel bulursam anında bunun papucunu dama atarım. :D Maddi manevi uzun soluklu emek harcamayı düşünüyorum ama 2 kapı olursa daha çok içime sinecek.

Teşekkur ederim Uğur abi.

Olsun bence bu da çok güzel -ki güzel gerçekten :):ok: İkon bir araba artık daha ne olsun :ok:

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni tavan lambası ve emniyet kemeri üst plastiği siparişi verildi. :)

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni ön tampon sinyalleri
Turuncu park lambaları
Sarı h4 ampuller

Tamponların yan kapakları yok Türkiyede de bulamadım yurtdışından mecbur sipariş vericektim ama tatile çıkmış temmuz 5 te geliriz diye mail atmışlar bizimkiler yine iyi cumaya gittim gelicem yazıyor sadece.:D

http://www.eurowagens.com/en/metal-bumper-end-cap-set-front-left-rear-right.html

Kargo boş gelmesin  lip lazım
http://www.eurowagens.com/en/front-cl-spoiler-vw-mk1-jetta-caddy.html

Jant için Audi nin A3/A4 lerden çıkan 15 sac jantları var onlar hoşuma gidiyor beyaz veya sarıya boyanınca fena olmaz sanki  ama bulabilicekmiyim bakalım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;374001
Yeni ön tampon sinyalleri
Turuncu park lambaları
Sarı h4 ampuller

Tamponların yan kapakları yok Türkiyede de bulamadım yurtdışından mecbur sipariş vericektim ama tatile çıkmış temmuz 5 te geliriz diye mail atmışlar bizimkiler yine iyi cumaya gittim gelicem yazıyor sadece.:D

http://www.eurowagens.com/en/metal-bumper-end-cap-set-front-left-rear-right.html

Kargo boş gelmesin  lip lazım
http://www.eurowagens.com/en/front-cl-spoiler-vw-mk1-jetta-caddy.html

Jant için Audi nin A3/A4 lerden çıkan 15 sac jantları var onlar hoşuma gidiyor beyaz veya sarıya boyanınca fena olmaz sanki  ama bulabilicekmiyim bakalım.

Maket gibi :D ordan bunu al şurdan bunu al tamamla arabayı :D
Çok zevkli ya :ok: hadi bakalım, o ön tampon altını al valla :D enfes duruyor MK1'lerde:ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün kavacıkta aynı renk bir tane gördüm ama plası 05 idi bende hemen foruma baktım meğer bizimkisi 06 imiş :D