škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Atas Ankara bayisi Baykoç da maruz kaldığımız terbiyesizlik.

rayen · 13 · 6512

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan 3 gün önce, Honda aracında vinetle iç temizlik yaptığımız arkadaş, ürünün beğendiği için kendisi de almak istedi. Kalktık baykoça gittik. 5 litre vinet almak istediğimizi söyledik, yetkili kişi eline aldı hesap makinasını bir takım hesaplar yaptı ve 55 Tl dedi, doğal olarak ben de yapmayın erdem boya'da 45 Tl dedim. 45 tl 6 Tl de kargo ödersiniz 51 Tl yapar dedi, ben de bak hala 4 Tl kardayız deyince. Yetkili şahıs benim bidon masrafım var, git ordan al diyerek hiç de ticari ahlaka uymayan ve de benim en gıcık olduğum cümleyi kuruverdi. Elimizdeki atas ürün listesiyle kalktık, çıktık, gittik.
Yahu bu üründe bu kadar fark olmaz diyerek bunların sitesine girdik vinetin fiyatına baktık. 10 Lt fiyatı kdv hariç 55 Tl. Biz de kendi kendimize biz 5 litre dedik o 10 litre anlayıp o fiyatı verdi diye saf saf yorumda bulunduk. Arkadaş gidip alalım deyince, bana git ordan al diyen bir yere bir daha gitmem istiyorsan sen git al dedim. Ve arkadaş dün gitme gafletini gösteriyor ve 10 litre alayım diyor, yetkili şahıs da ben litre hesabı satmıyorum diyor ve başını çeviriyor. Tabi sıvı bir ürünü ne hesabı satıyor o ayrı bir merak konusu ama yeri değil. Neyse arkadaş sap gibi kalıp ters yüz söylene söylene çıkıp gidiyor. Ben bunun türkçesini kendisine çevirirken hiç zorlanmadım. Dedim ki, adam sana s....r git, sana mal filan yok demiş.

Olay bu çercevede gerçekleşiyor. Orada herhangi bir kavganın, olayın çıkmamasının tek sebebi bizim gösterdiğimiz olgunluktur. Eminiz ki, biraz lafı biraz uzatsak kesin bir arbede çıkardı. Şimdi bazıları ne var bunda demesin diye bir hatırlatma yapayım. Bu bir 3. sınıf öğrencisinin örtmenim Ahmet saçımı çekiyor şikayeti değildir.
Bana dokunan şey, adamın ticari ahlaktan yoksunluğu da değil. Ben burada olsun, başka forumlarda olsun atas ürünlerini bu linkte olduğu gibi (http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=11288) tanıtmaya çalışayım, fotoğraflar çekeyim, videolar hazırlayayım. Aman bu ürünler ne kadar güzel Ankara'da baykoç da var gidin ordan alın diyeyim, millet bu yorumlardan etkilensin gitsin alsın, bu bu ticari ahlaktan yoksunlar da para kazansın. Ben de, s....r git sana mal yok muamelesi göreyim. Böyle bir şey olabilir mi? Bu duruma sessiz kalınabilir mi? 45 Tl olduğunu bildiğim bir ürünün neden 55 Tl olduğunu sormak gibi bir tüketici hakkına sahip değil miyim?

Şimdi ben nasıl övgü hakkımı kullandıysam, protesto hakkımı da kullanıyorum.
Baykoç yüzünden atas ürünlerini kullanmayı boykot ediyorum.
Birileri bir bayi yüzünden ürün boykotu olur mu? diyebilir. Ben de nasıl ülkemize karşı tavır geliştiren ülkelerin mallarını bir zamanlar ürün ayırt etmeksizin protesto ettiğimizi hatırlatırım. Müşterisine saygısı olmayanlara paramız nasip olmasın.
Murat Bey'e de bu bayiyi buradan şikayet ediyorum. Özel mesajla ya da telefonla da şikayetimi iletebilirdim ancak, övgüyü aleni yaptıysam şikayeti de aleni yapıyorum.
Ankara'lı forum kullanıcılarının mesajımı dikkate almalarını umut ediyorum.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Atas Baykoç ile bu güne kadar herhangi bir alışverişim olmadı.. Tanışmadım yani hiç bir diyaloğum yok kendileriyle.

Ama bu tarz toptancıların az miktar malzeme satışına pek yanaşmadığını biliyorum.. Bidondan bidona ürün bölme,bidon masrafı ve bunun yanında 5 lt lik bir ürün için 3-5 liralık bir kar pek işlerine gelmiyor. Gerçi İthalatçı Distrubutorun dahi bölerek satış yaptığı bir ortamda baykoç un ürün fiyatını arttırarak satış yapmak istemesi anlamsız..

Keşke en baştan size ''Perakende satışımız yok,kusura bakmayın'' deseydi hiç bu olayları yaşamamış olurdunuz.. Ama anladığım kadarıyla Baykoç yetkilisine 5 LT az ve satış yaptığına değmeyen bir rakam gelmiş olacak ki bari kar ı yüksek tutayım dedi.

Bu durumda başvurulması gereken 1. kişi Murat abidir bana göre.. İstediğiniz Cevaba-Sonuca en rahat o şekilde ulaşırsınız.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2012, 16:45:57 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olayları objektif bir şekilde aktarmanız güzel. Umarım bu sorun çözüme kavuşur.

Dip not: adamın şişe masrafım dediği belki onlara 25 litre veya 10 litrelik geliyordur, onlar kendileri 5 litreye bölüyorlar onun masrafı olabilir. Ama her ne olursa olsun böyle bir olayın yaşanması uygunsuz tabii.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayilik ve yıkama istasyonları konusunda Murat abi çok titizdir bence gereğini yapacaktır :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kadir_;369264
bayilik ve yıkama istasyonları konusunda murat abi çok titizdir bence gereğini yapacaktır :)

:+1:                      :+1:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
olayın şusu busu bahanesi yok bence çok açık. Esnaf var esnaf var işte...

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim çok alışverişim olmuştur çok ilgili ve iyi insanlar ama neden böyle yaptılar anlamadım yukarı çıktınız mı yoksa aşağıdaki elemanlara mı sordunuz?

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsanea_06;369324
benim çok alışverişim olmuştur çok ilgili ve iyi insanlar ama neden böyle yaptılar anlamadım yukarı çıktınız mı yoksa aşağıdaki elemanlara mı sordunuz?

Yukarı çıktık, çalışanlarla konuşmadık yani. Ben de daha önce alış veriş yaptım. Sıkıntı yaşamadım. Çünkü, kaç paraysa şu olur mu? demeden aldım çıktım. Sorun filanca yerde 45 Tl dememle başladı zaten. Kimin bana git ordan al deme hakkı var, hatta ben orda misafir sayılırım. Biz bu fiyata veremeyiz, bizi kurtarmaz dese ben bunları eleştirir miydim? Adam resmen sen kimsin muamelesi yaptı. Hani rencide edici söz sarfetmiş olsak ya da ima etmiş olsak anlarım. Bunu gurur meselesi mi yapıyorum? Hayır. Ama herkes durması gereken noktayı bilecek. Karşısındaki babasının oğlu değil, kovar gibi cümle kuramaz. Her şeyin bir bedeli var, doğal olarak protestoyla karşılaşacak. Her neyse ben konuyu uzatacak da değilim. Ben 22 yıldır insan yetiştirmeye gayret ediyorum. Öğrencilerime, haksızlık karşısında sessiz kalmayın diye öğütlerken, kendim sessiz kalacak değilim. Ben burada forum arkadaşlarıma uyarı görevimi yaptım. Bitti gitti.

Çevrimdışı atas

• atas marka sorumlusu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.atas.web.tr
Firma çok düzgün bir firmadır ve sizin konuştuğunuz insan çok saygılı ve kibar bir insandır,bende şaşırdım aslında ama sıcak, stres ve kişilerin daha evvel yaşadıkları olaylar bu olayı tetiklemiş olabilir...insanlık hali bazen bu tip olaylar olabiliyor siz ürüne ve fiyatlara fazlasıyla hakim olunca biraz asabı bozulmuş herhalde, birde üstelik toptancı hatta genel dağıtıcı konumda bir firma oldukları için perakende ile pek uğraşmak istemiyorlar, benim sizlere yaptığım özel fiyatlar la satmak her firmanın işine gelmiyor,hakikaten el oyalayan ve az karı olan işler, hiç değilse Erdem Boya bu konuda anlayışlı ve bana yardımcı oluyor,az karla zahmetli işleri yapıyorlar sağolsunlar...
ben genelde perakende satışları baykoça yönlendirmiyorum, hatta ankara lı bazı arkadaşlar tesadüfen bulup paylaşmışlardı ve böylece ismi duyuldu...
Büyük bir toptancı ve dağıtıcı oldukları için bende perakende konusunda pek baskı yapmıyorum kendi tercihleri ister satarlar ister satmazlar veya istedikleri fiyata satarlar kendi bilecekleri iş...Netice olarak yakın bir gelecekte atas ürünlerini  Türkiye genelinde bulabileceğiniz bir sistem çalışması içindeyiz, bu aşamada atas a 2 kg lık 10 çeşit  ürünü 2lt olarak hazırlaması konusunda sipariş geçtik tüm hazırlıklar bittiğinde ve beklediğimiz  ürünler stoğa girdiğinde perakende satış noktaları hizmetinize girecek...
Yaşanan tatsızlık için çok üzgünüm bir anlık bir frekans bozukluğu olmuş bazen bu tip yanlış anlaşılmalar olabiliyor...

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rasim abi çok güzel şekilde dile getirmissin olayı, gerçekten üzüldüm yapılan davranışa

Müşteri velinimettir, perakende satmak istenmiyorsa müşteriyede küfür edemez kimse.

Ayrıca bir anlık dalgınlıkla yada o an ki sinirlede olsa MÜŞTERİYE yansıtılmaması gerekirdi, hiç yakıştıramadım şahsen.

Şu saatten sonra 10 kuruş pahalı olsa dahi gider başka yerden temin ederim
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Murat Bey konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. Sorunumuz perakende satıp satmamaları değil, davranışları.
Zaten internet sitelerinde fiyatları gayet uygun. Belki bizim hatamız kargo ile uğraşmayıp, hazır sanayide iken alıp geçelim dememiz. İnsanın ruh hali elbette hep aynı olmaz ancak, insanlarla ilgili bir işiniz varsa ve sorun çıkmaya ortam müsaitse kelimeleri seçerken biraz dikkatli olmak zorundasınız. İnsan karşısındakine şöyle bir bakar, o kişiye ne söyleyebileceğini az çok kestirir.

Çevrimdışı atas

• atas marka sorumlusu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.atas.web.tr
benim ticarete bakış açım biraz farklıdır,müşteriyi küçük büyük diye ayırmam aslında çoğu zaman da kendimi baya yıpratırım, yaptığın iyi şeyler de kötü şeylerde mutlaka zamanla gelir seni bulur, her zaman herkeste aynı performansı bulamıyorsun, size birşey lazım olursa ben herzaman yardımcı olurum biliyorsunuz...

Çevrimdışı ugerol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende çok şaşırdım her gittiğimde muhabbet ederiz ürünler hakkında  konuşuruz bidonumuda yanımda götürür uygun fiyata alırdım.Ha şunuda belirteyim 2 yıl önce ordan daha da memnundum .
Çok kınadım bu yaptıklarını.Tamam toptancılar fakat orda habire kamyonla mal satmıyolar yani  biz parakendeci olarak gittiğimizde onların işlerine mani olmuyoruz.Zaten ürünleri bizim içinde bölmüyorlar gerek test olarak ücretsiz yıkamacılara vermek için gerekse küçük yıkamacıların ihtiyacları için bölünmüş oluyor 25lt lik bidonlar.Eğer bölünmüş bidon yoksa bizim için yeni bidon açmıyorlar.Ticari müşteriyle işi zevkine yapan müsteri arasında fark vardır , sohbeti ve ürün satışı daha zevklidir.Nezaketle ürün satışı yapmalarını beklerdim.