škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Otomatik almak üzereyiz

turker · 89 · 19750

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;369095
Ya kimsenin Golf ,i30 dan iyi falan dediği yok.. Kimsenin öyle bir iddiasıda yok zaten. Bende araç alıcak olsam aynı şartlarda (donanım,fiyat vb.) Golf alırım elbette.

Hyundai ; 2000 yılından sonra kendini geliştirmeye başlamış bir firma.. Bırakın da olsun o kadar. Tabiki bir Golf,Focus olamaz ama ileride onlarıda geçeceği günler gelir.. Ki yeni i30 ile gördüğüm kadarıyla Golf ve Focus a bir çok anlamda ÇOK yaklaşmışlar.

Bence tarafsız olarak binin,kullanın ondan sonra gelip yorumunuzu yapın..

''şuana kadar Allaha şükür Hyundai satın almadım inşallahta almam.'' gibi cümleler kurarsanız buradaki insanların tepkisiyle illaki karşılaşırsınız.

Bencede haklısınız benimde o yazıda ipim koptu yaa :D
Okadar üstüme gelinince insan tabikide bi savunma gereği duyuyo erkeklerin yapısı gereği bu yani.

Çevrimdışı cnraru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu seçenekler içinde bence i30 en iyisi .geçen seneye kadar hyundai bayine hiç gitmemiştim yeni elentra tasarım olarak hoşuma gittiği için gidip inceledim ancak ikinci elde çok kaybettirir düşüncesiyle almadım, sonrasında ikinci elde kaybı fazla olmayan toyota corolla aldım.15 gün önce corollayı çorluya servise götürdüğümde tam karşımda hyundai bayisi vardı ve gidip i30 inceleme fırsatım oldu showroomda dizel otomatik kırmızı elit donanımlı bir araç vardı aracı tüm detaylarına kadar inceledim ve bir alt donanım olan araçla test sürüşüne çıktık araç gerçektende her yünüyle sınıfında lider bir araç ben benzinli düşünüyorum dedim ancak benzinli test aracı yoktu en kısa zamanda onuda test etmeyi düşünüyorum ancak beni tek düşündüren ikinci elinin nasıl olacağı ikinci el piyasası bir otursun şu an için düşündüğüm tek arac bu olacak.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Aman, altı üstü bi araba alacağız birbirimizi kıracaksak almayalım yani.

Model netleşti, i30 olacak.

Şu an bayilerle görüşüyoruz.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;368800
Astra twinport sattı ve tekrar astra düşünmüyor. Sorun yaşadığı için...

On yargılı olmayıp, deneyip görmek lazım, kesinlikle hepsiyle test sürüsü yapmak gerek,
Kafama takılan birseyde, Astra kullanan ve tekrar düsünmeyen birisini Hyundai i30 veya Auris düsünmesi!
Çünkü bende gecenlerde Golf e alternatif olarak dıs görüntüsü güzel geldigi icin dizel Auris le test sürüsüne cıktım, Astra ve C4 u alıcı gözüyle inceledim ve Auris gözümden düstü, bana göre Astra daha iyi bir arac, Aurisde biraz daha kücük arac havası var sanki,

Hyundai markası olayına gelirsek,
-kendim 200 bine yaklasan 2005 model Fabia I TDI aracımda hic sorun yasamadım, canavar gibiydi, sonucta VW ile aynı motor, TDI kendini kanıtlamıs,
-kardesime aldıgımız 2006 Hyundai Getz 1,5  4 silindirli dizel ise 160 binde yolda giderken triger zincir kopardı, debriyaj degismek zorunda kaldı, amörtisorlerin degismesi gerekiyor idi, ön düzenden gelen sesi kesemedik, masraf üstüne masraf cıkardı bize, kurtulana kadar neler cektik kendisinden,

Tabiki her Hyundai, Opel, VW, Skoda, Mazda, Toyota bir degildir, fakat benim görüsüm bir VW, Skoda, Opel, Toyota arac Hyundai den daha saglamdır, yakıt tüketiminde ise dizel Kia ve Hyundai nin TDI dan daha cömert oldugunu bizzat gördüm,

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;369189
En güzeli bu lan :D hadi bakayım :D

Bunu da düşündük de çift kavramalı şanzımanla satıyorlar dizelini. Biz klasik tam otomatik olsun istiyoruz.

Bi de seneye kasa değişecek :rm: metal kasa olanları gelecekmiş :D Gerçi bu da sevilen bi kasa :rm: boşa gitmeyen, çevre dostu kasa...

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akrabamın İ30una bindim ve gerçekten Hyundaiye olan bütün önyargıların kalktı bikere bu araç kore üretimi felan değil aracın neredeyse G.Korelilerle pek bi alakası yok Araç Almanya'da tasarlanmış Çek cumhuriyetinde üretilmiş gerçekten işçilik hatası felan bulmak imkansız araba 100km hıza 11snde çıktık yakıt tüketimide şehiriçinde yol bilgisayarında 7ltydi zaten cam tavan ayrı bi olay rengide buzmavimiymiş neymiş çok hoşuma gitti motor olarak performans açısından çok iyi ama dayımın dediğine göre yakıt tüketimi olarak pek düşük değerlere sahip değil tasarım olarak astra,c4 felan hikaye almanlar gerçekten çok iyi bi tasarım yapmışlar donanım olarak Elite olanıymış,sanırsam full paketmiş sport modda direksiyon hassaslaşıyor çok değişik bi karaktere bürünüyo iç döşemenin açık renk olması hoşuma gitti ama temizlemesi dert gibime geliyor.Arabayı dayım 61000tlye almış. Bu arada araç tam olarak HYUNDAİ İ30 1.6CRDİ OTOMATİK VİTES ELİTE.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: berhan;369232
Akrabamın İ30una bindim ve gerçekten Hyundaiye olan bütün önyargıların kalktı bikere bu araç kore üretimi felan değil aracın neredeyse G.Korelilerle pek bi alakası yok Araç Almanya'da tasarlanmış Çek cumhuriyetinde üretilmiş gerçekten işçilik hatası felan bulmak imkansız araba 100km hıza 11snde çıktık yakıt tüketimide şehiriçinde yol bilgisayarında 7ltydi zaten cam tavan ayrı bi olay rengide buzmavimiymiş neymiş çok hoşuma gitti motor olarak performans açısından çok iyi ama dayımın dediğine göre yakıt tüketimi olarak pek düşük değerlere sahip değil tasarım olarak astra,c4 felan hikaye almanlar gerçekten çok iyi bi tasarım yapmışlar donanım olarak Elite olanıymış,sanırsam full paketmiş sport modda direksiyon hassaslaşıyor çok değişik bi karaktere bürünüyo iç döşemenin açık renk olması hoşuma gitti ama temizlemesi dert gibime geliyor.Arabayı dayım 61000tlye almış. Bu arada araç tam olarak HYUNDAİ İ30 1.6CRDİ OTOMATİK VİTES ELİTE.

Hah işte böyle :ok:

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;369240
Hah işte böyle :ok:

Hehe :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;369189
En güzeli bu lan :D hadi bakayım :D

Alıntı yapılan: turker;369209
Bunu da düşündük de çift kavramalı şanzımanla satıyorlar dizelini. Biz klasik tam otomatik olsun istiyoruz.

Bi de seneye kasa değişecek :rm: metal kasa olanları gelecekmiş :D Gerçi bu da sevilen bi kasa :rm: boşa gitmeyen, çevre dostu kasa...
Şanzımanı olanını bulmuş da otomatiğinin çöpürlüsünü arıyo bu da he!:rm::haha::kiki::++:

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnsan gibi kullanılan CRDI motor TDI motordan daha sağlıklı ve sorunsuz çalışır. Eğer o CRDI motor sağlam olmasa neredeyse bütün taksiler Era olmazdı. Son zamanlarda mazot pahalı diye LPG'ye geçtiler ama dizellerin de sağlamlığını anlamak için taksicilere sormanız yeterli. :)

Bu arada i30 için hayırlı olsun. :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;369247
Şanzımanı olanını bulmuş da otomatiğinin çöpürlüsünü arıyo bu da he!:rm::haha::kiki::++:

Heeçç işte gonuşuyo anca :rm::rm::rm:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:rm: ankaradan güzel bi fiyat aldık (57+vergi), meslek indirimi varmış ama yarın sonmuş. kaparoyu gönderdik, dizel elite otomatik... Sabah gidip faturayı kestireceğiz, teslimat ay sonu...

Çabuk oldu di mi :D 2 günde gelişti her şey.

İyi dilekler ve yorumlar için teşekkürler...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada Muhammed hocamın efsane başlık "araba tavsiyeleriniz"in yanında bu komik düştü biraz :D

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;369315
:rm: ankaradan güzel bi fiyat aldık (57+vergi), meslek indirimi varmış ama yarın sonmuş. kaparoyu gönderdik, dizel elite otomatik... Sabah gidip faturayı kestireceğiz, teslimat ay sonu...

Çabuk oldu di mi :D 2 günde gelişti her şey.

İyi dilekler ve yorumlar için teşekkürler...

Tüh ya. Ben de fanatiklik yapıp Kia Cee'd forever diyecektim. Hayallerim suya düştü. :++: :++:
Hayırlı olsun güle güle, kazasız belasız binsinler.