škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 Porsche 911 Carrera S

FF · 11 · 3840

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevemedim bu arabayı üstü açık, gitmiyor olmuyor bu seriye bu iş. Motor var işte :D

[YOUTUBE]udNTa8qvVgs[/YOUTUBE]

Çevrimdışı teoman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence cabrio için oldukça başarılı hatlara sahip lakin araç coil olmadıgı için begenmemiş olabilirsiniz.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Porsche'de genel olarak Cabrio hiç sevmem, hangi modeli olursa olsun hiç içime sinmemiştir. Daha geçen önümde gidiyordu gene, ıh ıh anlaşamıyoruz :D Coupe olacak :ok:

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla 6 buji degisiminin ilk 5'i 2.5 saat 6. İse motor komple inince degisebiliyor.
Ben ve tüm dostlarım Mercedes ve digerleri diyor. E55 amg varken bunun yüzüne bakmam açıkcası :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
911 bu kasadan gerisi yalan.

-------------------------------------------------

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sleep_r;368375
Bence bunu sevmelisiniz.

O farklı tabi, klasik ve efsane :):ok:
Sempatikliği yeter :ok:

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALANSO;368377
Valla 6 buji degisiminin ilk 5'i 2.5 saat 6. İse motor komple inince degisebiliyor.
Ben ve tüm dostlarım Mercedes ve digerleri diyor. E55 amg varken bunun yüzüne bakmam açıkcası :D

Porsche da iyidir, zamanında Mercedes 124 kasanın 500'ünü Porsche'a bazı yerlerini upgrade ettirmişti. Frenler süspansiyon ve gövdeyle ilgili birkaç aksamı. Ö dönem Porsche'un o kadar güçlü arabası yoktu. :)

Yeni E63'ler 5.5 V8 biturbo zaten sınıfında lider. 211 kasanın E55'i de güzel araç gerçekten. Porsche'un hakkından gelecek çok Mercedes var ama bu son kasa çok güzel yapılmış. Özellikle bundan 20 sene önceki porşların vw'den beter iç tasarımları iğrençti ama son yıllarda baya düzelttiler. Dayanıklı mıdır bilemem ama 2012'lerin içini de dışını da çok beğendim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ÜATK;369215
Porsche da iyidir, zamanında Mercedes 124 kasanın 500'ünü Porsche'a bazı yerlerini upgrade ettirmişti. Frenler süspansiyon ve gövdeyle ilgili birkaç aksamı. Ö dönem Porsche'un o kadar güçlü arabası yoktu. :)

Yeni E63'ler 5.5 V8 biturbo zaten sınıfında lider. 211 kasanın E55'i de güzel araç gerçekten. Porsche'un hakkından gelecek çok Mercedes var ama bu son kasa çok güzel yapılmış. Özellikle bundan 20 sene önceki porşların vw'den beter iç tasarımları iğrençti ama son yıllarda baya düzelttiler. Dayanıklı mıdır bilemem ama 2012'lerin içini de dışını da çok beğendim.

Umarım yanlış anlamışımdır :) 124 kasanın zamanında 90-94 yani (124 E500 ya da 500E bu yılda çıktı) Porsche'nin bunun kadar güçlü arabası yok muydu yani o dönemde :)
124 kasa E500 dediğiniz araba 320 Hp civarında bir gücü vardı zaten, ondan daha eski bir Porsche olan 930'lar vardır 75 90'lar arasında çıkan, 330 HP'dir :) Üstelik Mercedes 5 litre Porsche 3 küsür litre motor:)  Porsche tarihindeki araçlara bir göz atın derim, zibille model var ve Porsche'ın Le Mans geçmişini unutmamak lazım :)
Porsche'nin otomobil tarihindeki geçmişi hiçbir açıdan hafife alınacak gibi değildir :)

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;369254
Umarım yanlış anlamışımdır :) 124 kasanın zamanında 90-94 yani (124 E500 ya da 500E bu yılda çıktı) Porsche'nin bunun kadar güçlü arabası yok muydu yani o dönemde :)
124 kasa E500 dediğiniz araba 320 Hp civarında bir gücü vardı zaten, ondan daha eski bir Porsche olan 930'lar vardır 75 90'lar arasında çıkan, 330 HP'dir :) Üstelik Mercedes 5 litre Porsche 3 küsür litre motor:)  Porsche tarihindeki araçlara bir göz atın derim, zibille model var ve Porsche'ın Le Mans geçmişini unutmamak lazım :)
Porsche'nin otomobil tarihindeki geçmişi hiçbir açıdan hafife alınacak gibi değildir :)

Hocam Mercedes'in en güçlü aracı E500 değildiki o yıllarda. :) En basitinden Atmosferik ve yarış arabası olmadığı halde 600SEL (92) zaten 408hp. E73'lerden bahsetmiyorum bile. Nette daha dökümanı olmayan özel üretim çok aracı var Mercedes'in. :)

Ayrıca bu muhabbet hep oluyor "ama onlarınn motoru çok büyük x markanınki daha ufak ama" diye, eh diğer markaları da tutan yok yapsınlar becerebiliyorlarsa. :)

Porsche'un geçmişi zaten bellidir ona lafımız yok ama otomotiv tarihini Mercedes yazar onu da unutmamak lazım. :)

Ekleme: E73 dediğim araçtaki motor 96 yılında resmi olarak Brabus tarafından 210 kasaya koyulmuş da olsa 124 kasada da mevcutur. 583hp 780nm torku vardır. 0-100'ü 4.6 saniyedir atmosferiktir. 96'da zaten resmi olarak EV12 olarak çıktığında 200 mili geçerek en hızlı araç olmuştu sınıfındaki. :) CTR2 580hp'lik modelinde twin turbo olmasına rağmen 685nm torkuyla oldukça geride kalmış. 0-100'ü 3.8 saniye tabi 1300 kiloluk çift turbo spor araç için o yıllarda harika değerler. Yine de atmosferik 4 kapılı 1670 kiloluk aracın da 4.6 saniyelik 0-100'ü ve 200 mil hızı gücü o yıllarda efsanedir.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2012, 17:24:08 Gönderen: ÜATK »