škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor uyarı lambası ve tekleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar.1 hafta önce motor uyarı lambam yandı ama ertesi gün kendiliğinden sönmüştü.kirli benzindendir diyip umursamadım...ama bugün uyarı lambası tekrar yandı ve düşük vitesteyken sanki benzini yemiyormuş gibi aracım teklemeye başladı.benzin filtresinden düşünüyorum ama başka ne gibi sebepler olabilir.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer belirgin bir titreme yapıyorsa ki motor teklediğine göre yapıyordur; ateşleme bobininde bir arıza olabilir.

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani sadece dusuk vitesteyken tekleme yapıyor gaz yemiyormus gibi.rölantide de titreme yapıyor.ateşlemede sorun var galiba ama tam emin olamıyorum cok fazla masraf cıkmasa bari

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Başka yerden fullet hemen depoyu, kötü yakıtsa seyrelmiş olur. Boğaz temiz mi?

Filtreden yapması düşük ihtimal, hata kodunu okutmak en güzeli

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bogazı temizleteli 1 sene olmadı ama temizlik aralığını bilmiyorum.defo fulluyeyım bakalım hayırlısı

Çevrimdışı EFELERİNEFESİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
geçenlerde aynı şey benim araçta da oldu...servise gittim cihaza bağlayıp arıza ışığını söndürdüler...muhtemelen benzinden olabileceğini söylediler...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hata kodunu makinaya bağlatıp okutun, ortaya çıkar nereden olduğu, diğer türlü çok ezbere olur şu demek, kaldıki motor uyarı lambasının o kadar çok sebebi var ki, darbe sensöründen bile yanabilen bir uyarıdır o. Buradan sanki bence de yakıttan gibi ama bakılsın bir makinadan. Ateşlemeyle ilgili bir parçada sıkıntı olsa her durumda sorun aynen devam eder genelde.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuyla ilgili incelenecek bir sürü yer var:

1. yakıt filtresi tıkanmak üzeredir. benim bir senede iki kez değiştiğim zamanlar oldu. onun için "bir sene önce değiştim" demişsin ona bakma. bunun önemli tarafı tıkanıklık burda ise yakıt pompasını zorlar. ve bozulmasına sebep olur. ki bu meret ucuz birşey değil.

2. bujiler kirlenmiştir. ilk baktıracağın bu olsun. yakıt filtresi işi uzun sürüyor, birde depoda 10 lt civarı yakıt varken git.

3. buji kablolarından doğan bir sıkıntı olabilir.

4. distrübütörde bir sıkıntı olabilir. bu pek olası bir şey değil.

dediğim gibi önce bujilere baktır. normalde 15000 km dir değişimi. ama yakıt kötü ise daha çabuk kurum bağlayabilir. gerçi burada da sıkıntı olsa araba vuruntu yapıp silkeler. benim oyumda yakıt filtresi.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2012, 23:38:34 Gönderen: YEKE »