škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Focus mu Octavia mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ferhato

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octavialar kalite olarak bir adım önde evet. Hem de bilinmeyen araç olduğu içni daha çekici duruyor. Uzun süre alıp binmeye evet octavia.

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bilgiler, elinize sağlık...:)
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yeni fokus sedan hiç tutulmadı,özellikle bagajı octavıanın yarısı kadar,benzinli versiyonu bile fiyat olarak 8000 tl daha pahalı octiden..Ben almadan onuda inceledim,arkaya 3 kişi tıkış tıkış oturuyor..
Geçenlerde komşum yeni toyota aldı,octiyle onu yanyana koyduk,oda benim arac gibi beyaz.inanırmısınız herkes octiye görünüş olarak 10 verdi.Daha heybetli ve karizmatik görünüşü adeta mest etti.Fiyat olarak toyota 6500 tl daha yüksek üstelik...ben ne kadar isabetli bir seçim yaptığımı günden güne daha iyi anlıyorum.hafta sonu istanbul dışı 450 km yol yaptım,4 kişiydik,rahatlık,genişlik,konfor +100 ...

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kinetik tasarim Ford araclarin hepsinde tipik bir fren problemi var, ABS devreye girerse, arabanin kontrolunu kaybediyorsunuz ve arac kafasina gore gidiyor, fren mesafesi tahminin uzerinde uzuyor ve ondeki ile halvet kacinilmaz oluyor. 2011 1.4 Benzinli Tit-x Fiestam var, 2 kere sirf frenlerin basarisizligi yuzunden arkadan carpma yasadim. Lastikler degisti, durum hala ayni, ABS sacmaliyor resmen. Halbuki Octavia'da frene basinca durabilmek, mukemmel fren tepkisi apayri bir rahatlik. Araclarin segmentleri farkli diyeceksiniz, 2012 Trend Dizel Focus denedim, onda da ayni problem var. Ford kullanacaksaniz, ABS'yi devreye sokmamaya bakacaksiniz, yoksa zor duruyorsunuz.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Viraj kabiliyeti = Focus , Tatile giderken "hanımm ütü masasını unutma daha yer çoook = Octavia
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;344323
Viraj kabiliyeti = Focus , Tatile giderken "hanımm ütü masasını unutma daha yer çoook = Octavia
focus dahamı iyi virajda?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Focus'un daha iyi olması lazım, yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Focus'ta TCS(tork kontrol sistemi) sistemi var, octavia'da yok diye biliyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;344366
Focus'un daha iyi olması lazım, yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Focus'ta TCS(tork kontrol sistemi) sistemi var, octavia'da yok diye biliyorum.

Benim bildiğim TCS tork kontrol sistemi değil.Açılımı Traction Control System.ASR ile aynı sistem.Patinajda çekişi düzenliyor, patinajı önlüyor yani.

Skoda ise ABS,ASR,EDL,ve ESP nin yanında MSR var.Buda torku kullanarak vites küçültmelerde zeminden dolayı oluşabilecek tekerleğin kitlenmesini önlüyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;344360

Focusun Yol Tutuşu Mükemmeldi. HB Sini Kullandım Sedanı Nasıl Bilmiyorum Ama Sedanın HB Kadar İyi Olmadıgını Söylüyolar.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
focusun yol tutuşu iyidir sınıfının en güvenilir arabalarından biri bu konuda, fakat octaviadan iyi midir bilmiyorum bence octavia yola daha hakim bir araç daha oturaklı ağır.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;344380
Benim bildiğim TCS tork kontrol sistemi değil.Açılımı Traction Control System.ASR ile aynı sistem.Patinajda çekişi düzenliyor, patinajı önlüyor yani.

Skoda ise ABS,ASR,EDL,ve ESP nin yanında MSR var.Buda torku kullanarak vites küçültmelerde zeminden dolayı oluşabilecek tekerleğin kitlenmesini önlüyor.

Ford'un kullandığı TCS(tork control system) dönüş sırasında her tekerleğe farklı güç uygularak virajı daha küçük bir yarı çapla almasını sağlıyor.

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
focusta kullandım octaviada, ziebartta ses yalıtımı yaptırırsan ford olabilir, ama octavia kadar ferah ve kullanımı rahat bir araba değildir.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;344394
Ford'un kullandığı TCS(tork control system) dönüş sırasında her tekerleğe farklı güç uygularak virajı daha küçük bir yarı çapla almasını sağlıyor.

Bu Fordlar sürekli 4x4 değil ki, nasıl her tekerleğe farklı güç uyguluyor.Ben ilk defa duydum bu sistemi.Kendi sitelerinde bilgi de bulamadım.Daha detaylı bilgi link vs var mı acaba?

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;344414
Bu Fordlar sürekli 4x4 değil ki, nasıl her tekerleğe farklı güç uyguluyor.Ben ilk defa duydum bu sistemi.Kendi sitelerinde bilgi de bulamadım.Daha detaylı bilgi link vs var mı acaba?

tabii sadece ön tekerleklere uyguluyor. Bu arada yanlış hatırlamışım sistemin adını TVC olacak(Dinamik Tork Kontrol sistemi olarak geçiyor). Videosunu bulabilirsem buradan paylaşırım. Kısacası ESP ile birlikte sunulan, ESP' nin etkisini arttırıcı bir sistem.

http://www.ford.com.tr/otomotiv-fuarlari/frankfurt-motor-show/focus-st-wagon
http://www.ajansotomobil.com/ford/lansmanlar/yeni_focusta_teknoloji_sovu_723.html
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2012, 23:23:17 Gönderen: fastbreak79 »

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;344360
 kesinlikle evet.
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07