škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far Yıkama

cafedip · 26 · 30040

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Far yıkamalarımın çalışmadığını farkettim geçenlerde. Farlar açık ve araba çalışırken silecekleri çalıştırıyorum, cam yıkama çalışıyor ama far yıkama her ne hikmetse çıkmıyor yerinden. Motoru yanmış olabilir mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sanki 2 kere kolu çekmek gerekiyor gibi bir alengiri olacak, ilk seferde suyu sıkarken devreye girmiyor, bırakıp bir daha çekince idi sanki, detayı kitapçığında yazar ama  ;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa veya uzun huzmeli far açık olduğunda ve silecek kolu  sayfa 54, şek. 46
konumunda yaklaşık 1 saniye tutulduğunda, farlar ön cam yıkama kolunun her 5.
kullanımından sonra temizlenir.
Far camlarında oluşan yerleşik ve inatçı kirler (örn. böcek kalıntıları) düzenli aralıklarla,
örn. yakıt ikmalinden sonra temizlenmelidir. Lütfen aşağıdaki uyarılara dikkat ediniz
 sayfa 156, “Far camları”.
Kış mevsimindeki çalışmasını sağlamak için, yıkama memesi tutucularındaki karları
temizlemeli ve buzlanmayı buz eritme spreyi ile yok etmelisiniz.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Akşam deneyeceğim tekrar. Sanırım bende bu şekilde denedim ama....İnşallah sorunsuz çalışır....

Çevrimdışı Erdem

• SuperbII 1.4TSI Elegance
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.erdemlak.com
Alıntı yapılan: cafedip;342023
Arkadaşlar Merhaba,

Far yıkamalarımın çalışmadığını farkettim geçenlerde. Farlar açık ve araba çalışırken silecekleri çalıştırıyorum, cam yıkama çalışıyor ama far yıkama her ne hikmetse çıkmıyor yerinden. Motoru yanmış olabilir mi?

aracımı aldıgım yerdeki satıs mudurunun tabiri ile +2 yada +4 derecenin altında dedi sanırım far yıkama ozelliği ne olursa olsun calısmıyor,kendini koruma amaclı,buzlanabilme riskinden dolayı aktif olmuyormus (egitimde ogrendiği bir mevzuymus),ankarada sizin bulundugunuz ortamın sıcakligi ile ilgili bi problem olabilir hocam hatırlıyormusunuz?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
-10'lu derecelerde bile çalışıyor sorun yok. Ancak şöyle bir durum var. Eğer donma yaşanmışsa ve siz birkaç kez zorlarsanız basınç borular ve pompaya zarar vermesin diye otomatik olarak sigortası atıyor. Sizde de sigorta atmış olabilir. Kontrol ettirin düzelecektir. Aynı durumu yaşadım.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kitapçıkta dediği gibi denedemim tekrar bir umut olmadı. sigortalarıda kontrol ettim, ama maalesef yine çalışmadı...

Belki Erdem arkadaşımızın dediği gibi donmuş olabilir. biliyorsunuz bu kış ankarada -20 leri gördük....

bana servis yolu gözüktü :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Donmuşsa servise gitme, hava ısınınca kontrol edersin

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;342782
Donmuşsa servise gitme, hava ısınınca kontrol edersin

Son birkaç haftadır havalar oldukça ısındı ankara'da. 15-20 dereceler civarında. Donma olduysa bile muhtemelen çözülmüştür şimdiye kadar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;342929
Son birkaç haftadır havalar oldukça ısındı ankara'da. 15-20 dereceler civarında. Donma olduysa bile muhtemelen çözülmüştür şimdiye kadar.

Hımm tabi, o derecelerde donma olmaz, bence bir servise görünün

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;342775
kitapçıkta dediği gibi denedemim tekrar bir umut olmadı. sigortalarıda kontrol ettim, ama maalesef yine çalışmadı...

Belki Erdem arkadaşımızın dediği gibi donmuş olabilir. biliyorsunuz bu kış ankarada -20 leri gördük....

bana servis yolu gözüktü :)
far auto da olmayacak. kısa hüzmeli ayarda olacak. ilk cam yıkamada otomatik olarak çıkıyor. motor çalışıyor olacak. belki bu ayrıntıları atlıyor olabilirsiniz.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;343482
far auto da olmayacak. kısa hüzmeli ayarda olacak. ilk cam yıkamada otomatik olarak çıkıyor. motor çalışıyor olacak. belki bu ayrıntıları atlıyor olabilirsiniz.

henüz servise gidemedim, bir daha da sizin dediğiniz gibi deneyeceğim bakalım.

Çevrimdışı mev09

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam. 2 hafta önce aldığım 2013 suberp 1.6 tdı dsg ambition ile aranızdayım. Bu far yıkama konusunu sizlerden okuduğum kadarıyla herşekilde denedim ama olmadı. Acaba ambition donanım olduğu için benim aracımda bu özellik yok mu?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ambition donanımda yoktur bence far yıkama.Genelde en üst donanımlarda oluyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mev09;456271
Arkadaşlar selam. 2 hafta önce aldığım 2013 suberp 1.6 tdı dsg ambition ile aranızdayım. Bu far yıkama konusunu sizlerden okuduğum kadarıyla herşekilde denedim ama olmadı. Acaba ambition donanım olduğu için benim aracımda bu özellik yok mu?
Ambition donanımda far yıkama özelliği bulunmuyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...