škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kıbrıs tecrübesi olanlar şöyle buyrun lütfen :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çalıştığım şirketin müdürler toplantısı bu sene 9-13 nisan arasında kıbrısta yapılacak. Bu vesileyle kıbrısa ilk defa gitmiş olacağım. Türkiyeye dönerken özellikle içki almak istiyorum. Arkadaşlarım daha gitmeden siparişlerini sıralamaya başladılar :) Free shoptan değil kıbrıstan al valizine koy, kimse kontrol etmez falan diyorlar. Bilgisi olan var mı? Kontrolde valizleri açıp bakma gibi bir durum oluyormu yoksa cihazdan geçirmek onlar için yeterli mi? Ayrıca içki ve sigara dışınca türkiyeye göre ekonomik olup yanımda getirebileceğim neler var? Kıbrıs ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Yaninda tasiyabilecegin bir litre siniri var elbette.. Ama arkadaslarinin dedigi gibi valizine koyup gecirirsen istedigin kadar alabilirsin.. İstersen bir valiz icki al ancak Havaalani memuru ac bakim valizini derse o zaman yandin.. Genelde ickiler Xrayden gecerken belli oluyor zaten. Bu yuzden fazla almamaya bak :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fiyatlar o kadar da uygun değildi, Haziran ayında Kıbrıs'taydım. Lefkoşe'ye göre Girne'de içki dükkanlarında fiyatlar daha makuldü, belki de yerini bilemedik :D 2 tane aldım sadece, o da almış olmak için. Havalanında da küçük de olsa free-shop mağazaları var.

Dışarıdan mal getirmek cazip değil uzun süredir. Eskiden Kıbrıs'ta porselen-cam yemek takımları meşhurdu :)

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;339758
Fiyatlar o kadar da uygun değildi, Haziran ayında Kıbrıs'taydım. Lefkoşe'ye göre Girne'de içki dükkanlarında fiyatlar daha makuldü, belki de yerini bilemedik :D 2 tane aldım sadece, o da almış olmak için. Havalanında da küçük de olsa free-shop mağazaları var.

Dışarıdan mal getirmek cazip değil uzun süredir. Eskiden Kıbrıs'ta porselen-cam yemek takımları meşhurdu :)

Trdeki freeshopa da bak derim. Fiyat farki absurd degil ama bulunmayan seyler olabiliyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bence en iyi şey gezmek, Beş parmaklara çık, dağ eteklerinde güzel lokanlatalar var, Girne-Lapta-Dağ Yolundan havalimanına dönüş falan, bolca foto çekilebilir  :)

Bekarsan gece hayatı da iyidir, Kıbrıs'ın bazı kulüpleri dünyaca meşhur Lefkoşe'de  :)

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
striptiz kulupleri fena eger gitmek istersen sana yer yön kordinat verebilirim

oraya 4 arkadaş gittik araba kiraladık fort connect miss gece hayatı ucuz kıbrısda

playboy , lipstick , imparator , hanedan of anam offf neydi o kıbrıs geceleri bu yaz bidaha yapmam lazım

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yarhasan;339799
striptiz kulupleri fena eger gitmek istersen sana yer yön kordinat verebilirim

oraya 4 arkadaş gittik araba kiraladık fort connect miss gece hayatı ucuz kıbrısda

playboy , lipstick , imparator , hanedan of anam offf neydi o kıbrıs geceleri bu yaz bidaha yapmam lazım

Aman diyeyim aman  sayfa açık kalıyor bazen, hanımda göz atıyor  :)

Çevrimdışı FFiesta

• ~ FIESTA ~
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
6 yıl kıbrısta üni okudum hertürlü a dan z ye herşeyini bilirim eğerki istanbul üzerinden sabiha gökçen havaalanı kullanılacaksa gidiş ve dönüşte.. valizinize bile koysanız 5 adet içki 3 karton sigaradan fazla almayın derim çünkü yurtdışı yolcu gelişlerinde s.gökçende valizleriniz xray ile aranıyor heleki kıbrıs uçağından iniyorsanız kesinlikle aranıyorsunuz yasal sınırda 3 şişe 3 sigara ama hatıra binayen 5 şişe alabilir 3 kartonda sigara alabilirsiniz ama AHL kullanılacaksa alandaki yoğunluğa göree bakmıyorlar bile bir valize 30 şişe koyar geçirirsiniz :))) ama yinede sıkıntı şüphelenirse alandaki memur incik cincik arıyor.. kıbrıstan almanızda çıkarmanızda sorun yok herşey bizim burda bitiyor :)) oradan içkileride bakkaldan bile alabilrsiniz 2009 yılında enson 1 lt absolute 17.90 tl idi... :))) başka merak ettiğiniz birşey varsa pm de atabilirsinz teşekkürler...

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
FFiesta sende mi Kıprıs'ta okudun hangi sene aralığında ve hangi okulda. Ben Ciu daydım 2008'de mezun oldum.

Tavsiye olarak backwoods ıslak purolar var, İngiliz porseleni bazı yerlerde hala satılıyor fakat biraz pahalı olabilir. İç ki konusu biraz sıkıntılı olabilir çünkü öğrencilerin tatiline gelmediği için fazla kalabalık olmayabilir. Maraş bölgesine gidebilirsiniz gezmek için. Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazarım.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2012, 16:11:59 Gönderen: hititman »