škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaza kadar SLR makine almayı düşünüyorum.Şuan elimde dijital bir fotoğraf makinesi var.Canon Ixus70.İlk önce bununla biraz alıştırma yapmayı ve tekniği öğrenmek istiyorum SLR alana kadar.Ayarlardan çok fazla anlamıyorum genellikle auto mod kullanıyorum.Bir kaç ayar ne olduğunu bilmediğim yardımcı olursanız sevinirim.

ISO ve pozlama ayarı nedir?Nasıl kullanılır kısaca anlatırsanız sevinirim.Ayrıca Fotoğraf çekerken düğmeye yarım bastıktan sonra bir tuşa bastığımda ekranda 1" 0.8" 1/5 1/20 gibi değerler değişiyor bunlar ne işe yarıyor.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yarım basınca makina odaklama yapar.Ekranda gördüğün değerler perdenin açılıp kapanma ve perdenin ne kadar açık kaldığını gösterir.Benim tavsiyem kurs yada bir kitap alıp okuyup uygulama yaparak öğrenmen.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnternette bir kaynak bulmaya çalıştım ama ya ben bulamadım ya da doğru dürüst birşey yok.Kitap hiç aklıma gelmemişti araştırayım teşekkürler.

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam national geographic in fotograf cekme ile ilgili 4 cdli bir dokumani var. ondan almani tavsiye ederim. 40 kusur tl idi erdem boyada aman d&rda :D

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Can benim elimde bir kitap var ama nerelerde bilmiyorum.Karşıyaka da eski kitapçım var istersen yarın akşamüstü birlikte bakarız yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu aralar vizelerle haşır neşirim ikimizin müsait olduğu bi zamanında haberleşebiliriz tekrar.Teşekkürler.