škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput içine giren KEDİ problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

Aralık ayında 1.2 TSI DSG Ambition YETİ'mi aldım. Çok keyifli bir şekilde aracı kullanıyorum.

Bu hafta sonu arabanın havalandırmasından çok ağır bir şekilde kedi pisliği kokusu gelmeye başladı. Kaputu açıp baktığımda Allah'tan kedi ölüsü ile karşılaşmadım ama motor ve akünün her tarafı kedi tüyü olduğunu gördüm.

Kaputu açtığınız zaman yerin çok net görüldüğü bir gerçek. Acaba kartel muhafaza taktırsam kedi girmesini önleyebilirmiyim ?

Birde motoru temizletsem kokudan kurtulur muyum?

Konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:

Karter muhafazası yetmez, kedinin girdiği yer yine açık kalır.

Ama motoru yıkatınca çiş kokusu ve tüyleri yok oluyor. Zaten havalar da ısınıyor, pek girmezler artık

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En boş araba bende ama motora değil kedi, fare bile girecek yer yok, Yet'ye bu operasyon nasıl yapılmış ki?...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haklısın kedi girecem dedi mi girer :)

Motorun altı o kadar açık ki 4 ayda motor inanılmaz pislendi :( en azından kirlenmesini engeller....

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;338674
En boş araba bende ama motora değil kedi, fare bile girecek yer yok, Yet'ye bu operasyon nasıl yapılmış ki?...

Haklısınız, bu segmentte bir aracın hem alt kısmının kapalı hemde motorun üst kısmının daha derli toplu olması için en azından bir motor kapağı olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Ama yine de kaputu kapatınca Yeti başka bir dünyaya geçiyor :)

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor teknolojisi ve yapısı itibariyle  küçük. Araçta nispeten hacimli. Haliyle boşluk olması kaçınılmaz. Tek bunda da değil, bu segmentin neredeyse tüm araçlarında üşümüş bir kedi için alan mevcut

Çevrimdışı Öztürk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maalesef kışın soğuk havalarda...sokakta barınmaya çalışan hayvanlar...araçların motoruna bir şekilde giriyorlar...bunu engellemek çok zor...özellikle kedi kafasını sokabildiği yere giriyor...

Benim aracımada düzenli olarak 2005 yılından bugüne...7 yıldır ...kediler her gece giriyor...sabah aracıma binerken çıkıp gidiyor...Direk hava filtresi ile Akü arasına yatıyor...yeri belli...koku sıkıntım olmadı..Tüy dersen epey var...düzenli olarak temizletiyorum...yapcek bişey yok..oda bir canlı ve barınacak yer arıyor...

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rabbim dışarıda kalan tüm canlılara yardım etsin.Benim en büyük korkum zarar görmesi.Pislesin yatsın uyusun takarsın eldiveni maskeyi temizlersin ama o hayvan zarar görürse en kötüsü sakat kalırsa kayışa dolanıp o zaman çok üzücü olur.Kışın özellikle kaputu açıp bakarım hep.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Her arabanın yanına gidişte kaputa elimle tık tıklarım, kaçan kaçar  :) Zira bahçe kedi dolu, sokakta besleriz onları, yazın kışın suyu eksik olmaz kapıda.

Bir kere tüylerini kaptrımıştı garibanın biri, sesi duyunca çok korktum, kediye bir şey oldu diye, kaçarken görünce oh çektim  :)

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dün gece saat 01:30 fsm köprüsünden ümraniye istikametindeyim ümraniyeye-üsküdar sapağında eve doğru hafif tatlı viraj orası 110 km hızla gidiyorum ve bir anda 3 tane it emniyet şeridinden fırlamazmı Allahım hafif sol manevrayla kurtardım kendimi çok atraksiyonluydu gece vakti kimseler yok uykum kaçtı valla biyandanda arabaya bişey olmadı diye sevinmedim değil belki köpek sahipleri darılır ama sonuçta mal canın yongasıdır. ama benden sonra ne oldu çok merak ediyorum itler ters yöne doğru gidiyolardı kaçmadılarda hiç arkadan kim geldi acaba

Çevrimdışı battalgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: usedat;338958
dün gece saat 01:30 fsm köprüsünden ümraniye istikametindeyim ümraniyeye-üsküdar sapağında eve doğru hafif tatlı viraj orası 110 km hızla gidiyorum ve bir anda 3 tane it emniyet şeridinden fırlamazmı Allahım hafif sol manevrayla kurtardım kendimi çok atraksiyonluydu gece vakti kimseler yok uykum kaçtı valla biyandanda arabaya bişey olmadı diye sevinmedim değil belki köpek sahipleri darılır ama sonuçta mal canın yongasıdır. ama benden sonra ne oldu çok merak ediyorum itler ters yöne doğru gidiyolardı kaçmadılarda hiç arkadan kim geldi acaba

geçmiş olsun ya köpeğe çarpacağına duvara çarp aynı etki hiç abartısız 2007 yılında opel combo ile köpeğ çarptım arabaya tam 4 500 tl masraf açtı o zaman köpek kalktı sonra kaçtı şaşırdım çoluk çocuk gece yarısı rezil olmuştuk nevşehirden kayseriye çekici sırtında geldik gece saat 4 gibi

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: battalgazi;339037
geçmiş olsun ya köpeğe çarpacağına duvara çarp aynı etki hiç abartısız 2007 yılında opel combo ile köpeğ çarptım arabaya tam 4 500 tl masraf açtı o zaman köpek kalktı sonra kaçtı şaşırdım çoluk çocuk gece yarısı rezil olmuştuk nevşehirden kayseriye çekici sırtında geldik gece saat 4 gibi
çok geçmiş olsun sizede. çok eskiden bizde toros vardı 1994 model denizde dönerken bi ite çarptım ama ne çarpma dedim tampon gitti ma bi baktım sadece cızık var :haha:
ama gece çok korktum bu bi gerçek

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: usedat;338958

Çok geçmiş olsun. Cana gelecek mala gelsin. Elbet tekrar yerine konur. Eğer köpek önünüze çıkarsa siz siz olun sakın arabanın ortasına göbeğe denk getirmeyin ve riske girip ani harekette de bulunmayın. Çarpmak zorunda kalırsanız tamponun köse kısmından çarpın. Araca en az zararı verecek nokta orasidir.

Tekrar gecmis olsun

Çevrimdışı serdar p

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kedinin girmesini önlemeniz neredeyse imkansız. Artık kışa kadar girmezler merak etmeyin. Fakat devamlı giren kedi varsa başka bir önlem almanız gerekir.

Kışın araca binmeden, çalıştırmadan önce çamurluklara hafifçe vurun. kedi varsa kaçsın.

Benim başıma çok tatsız bir sey geldi. Maalesef marşa basınca, bir ciyaklama sesi, hemen kapattım marşı. Hayvan kayışların arasına sıkışmış. ne yapacağımı bilemedim. çıkaramıyorum çünki aracın altından sarkıyor ve canlı. neyi nereden ayıracağımıda bilmiyorum. Usta bulup getirtim. adamlara konuyu anlatınca gelmeye niyetleride yok (doğal olarak)neredeyse yalvardım belki kurtarırız. kurtaramasak bile ben çıkaramam oradan. sağolsunlar geldiler ama bir çok bir şey yapamadılar çünki hayvan arabanın altında yarı beline kadar sarkmış. gerisini anlatmıyım çok tatsız. araç eşimin aracı ona söylemeyemedim bile. hala bilmez.

aracın kaportasına tıklatmadan kışın binmiyorum artık, sizede mutlaka kaportaya vurmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı anilberke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende aynı sorunla uğraşıyorum kaç gündür... napıcam bilmiyorum geçen gün kovaladım epey hayvanı ama bu akşam gene girmiş