škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 inch mi 18 mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamuran_h

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb in iki jantı arasında kararsız kaldım 17" ve 18" arasında görünüş olarak 18" daha güzel fakat uzun yolda ses yapacagı söyleniyor acaba hangisi daha iyi olur??????

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kamuran_h;329805
superb in iki jantı arasında kararsız kaldım 17" ve 18" arasında görünüş olarak 18" daha güzel fakat uzun yolda ses yapacagı söyleniyor acaba hangisi daha iyi olur??????

225/40/18 Luna jantı kullanıcısıyım..İki jant arasında sadece görünüş farkı yok, yol tutuş, virajda daha iyi tutunma gibi farklarıda var..

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
üstad merhaba
1,6 tdı için bende 18 inc luna düşünüyorum .araç için bir sıkıntı olurmu . 18 ler genelde 140 ve 170 lerde geliyor çünkü.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kadar büyük bir arabaya 18 den aşağı takılmaz bence para harcadığınıza deymez :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
18'' jant 1.6 TDI gibi bir motoru yorar,daha fazla yakar,konfor azalır,lastik bulmanız sıkıntı olur,lastik fiyatları çok yüksek olur. Tr şartlarında 18 bence gereksiz..

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
jant büyüdükce yakıt artmaz,
lastik genişledikce ve ağırlık arttıkca yakıt artar.
mesela adv veya bbs veya daha kaliteli bir jant üreticisinin 18 inç olan ve sizin aracınızın jantından daha hafif olduğunuda var sayarsak bu jantada geniş olmayan lastik ebatlarınızın 18 e yakın olan ölçülerini mesela 215 45 18 gibi bir lastik takarsanız araçınız daha rahat hareket eder yakıtınızdada bir değişme olmaz.
Ama konfor konusuna gelince onuda iyi bir marka lastik ve uygun yanak genişliğinde lastikle kolayca halledebilirsiniz.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
1.6 TDİ'yi yorar doğru bence...
Ben uzun yolda kullanıyorum diye 18 İnc i tercih ettim..Şehir içinde ince yanak nedeniyle sıkıntı yaratabilir..Ama görünüş farkı herşeye değer..Ama SuperB'nin 17 inc trfd jantı da çok güzel duruyor..Emsali yok bence..

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İvmelenmesi azalır, konfor azalır, Lastik fiyatları cep yakar ama güzel görünür... :)

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
türkiye yollarında sıcak asfalt olmayan yollarda kullanılacaksa 17 inç bile fazla. orjinalini bozmayın. 17 inç ile bile bir çift lastik değiştirirsiniz bozuk yollarda. en ufak çukurlarda bile lastik yarılıyor.

Çevrimdışı tarihi çevir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
18 ses yapar diyorlar ama 17 de hiç fena durmuyor

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
kullanmasını bilmezsen ikiside ses yapar, biraz kibar kullanırsan 18 al, ama ufak darbelerde lastiğini yararsın dikkatli olman gerekir.

Çevrimdışı siyar bulut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ses filan yapmıyo bu makam aracına 18 den aşağı kurtarmıyo aracının dikkat çekeceğini göreceksin

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 arabada 18 inch jant'ın ne işi var. sadece görüntüden ibaret. bir şey kazandırmaz aksine alır götürür.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octavianın 16 ben orjinal audi A6 jantı buldum 17inc bu jantlarla acayip guvenli istediginiz hızla virajlara girebilirsiniz abartmamak kaydıyla santim kaymıyor.16da iyi ama 17 baska.superbe hele 18 tam gider.görüntüsü bile degistiriyo aracı