škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dvd yazıcı sorunu hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bilgisayarımda Lg Gsa-H55N marka bir dvd yazıcı takılı. Bu yazıcı bir kaç gündür sadece cd yazıyor ve okuyor. Dvd ile ilgili hiç bir işlem yapmıyor. Okumuyor, yazmıyor.
İnternette yaptığım araştırmada bir çok kişinin başına bu olay gelmiş. Tüm önerileri yerine getirdim. Jumper değişiminden ide kanal denetleyicilerine kadar.
Hatta bilgisayara iki kez format attım. En sonunda fırlatıp atıcam da, bozuk olduğuna ihtimal vermiyorum. Yazılımsal bir sorun var gibi ama çözemedim. En son firmware güncellemesini de yaptım değişen bir şey olmadı. Cihaz dediğim gibi önemli değil, yenisini alırım. Ama, benim çözülemeyen sorunlara karşı biraz alerjik yapım var. Sorun nerdeymiş öğrenmezsem karnım ağrıyor. :++:
Var mı? bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar. Şu ihtiyarı fıtık olmaktan kurtarın. :haha:

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bende de olmuştu.ben içini açıp okuyucuyu falan güzelce temizlemiştim ve düzelmişti.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rayen;326899
Arkadaşlar bilgisayarımda Lg Gsa-H55N marka bir dvd yazıcı takılı. Bu yazıcı bir kaç gündür sadece cd yazıyor ve okuyor. Dvd ile ilgili hiç bir işlem yapmıyor. Okumuyor, yazmıyor.
İnternette yaptığım araştırmada bir çok kişinin başına bu olay gelmiş. Tüm önerileri yerine getirdim. Jumper değişiminden ide kanal denetleyicilerine kadar.
Hatta bilgisayara iki kez format attım. En sonunda fırlatıp atıcam da, bozuk olduğuna ihtimal vermiyorum. Yazılımsal bir sorun var gibi ama çözemedim. En son firmware güncellemesini de yaptım değişen bir şey olmadı. Cihaz dediğim gibi önemli değil, yenisini alırım. Ama, benim çözülemeyen sorunlara karşı biraz alerjik yapım var. Sorun nerdeymiş öğrenmezsem karnım ağrıyor. :++:
Var mı? bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar. Şu ihtiyarı fıtık olmaktan kurtarın. :haha:

Bütün işlemleri yapmışsın bu durumda donanımsal bir sorun var sen üstüne  düşeni yapmışsın.... Cd ile dvd lazer kafaları ayrı oluyor dvd bölümü  sizlere ömür olmuş sanırım. Garanti varsa yolla yoksa geçmiş olsun ...  Birde bazı modeller acayip dvd seçiyor... Bendede nec marka vardı bir tek philips dvd okur yazardı namussuz ...:blg::blg:

Acizane tavsiyem ise dvd   - cd temizleme kitleri var  kafaları bir temizleseniz sanırım bir umut düzelebilir :)))
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lensi gitmiş olabilir abi, sıkma canını o kadar :) yaptıklarına ek olarak birde açıp temizlik yapmayı dene ama oldu oldu olmadı salla kenara al bir tane yeni yazıcı bak keyfine derim :) IDE cihaz zaten, eski nesil artık, yıpranma payıda vardır artık onda. SATA varsa anakartta SATA yazıcı al çiçek gibi :)

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Canımı sıktığım yok Baki. :) Üç kuruşluk malzeme zaten. Yalnız bir şeyi çözemeyince gıcık oluyorum. Mizacıma ters. Kurtlu adamım vesselam. :++:

Alıntı yapılan: TheTuco;327022
Acizane tavsiyem ise dvd   - cd temizleme kitleri var  kafaları bir temizleseniz sanırım bir umut düzelebilir :)))
Bu temizleme kitleriyle bir adet cd çalar yemişliğim var. :++:
Gerçi benim kullandığım çin işi bir şeydi. Bir cd ve cd in üzerinde lense denk gelecek şekilde püsküllü bir bez parçası vardı. Üzerine yanında verilen solüsyonu döküp cd çalara takıyordun. Ve cd çalar bir daha çalmıyordu. :++:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rayen;327185
Canımı sıktığım yok Baki. :) Üç kuruşluk malzeme zaten. Yalnız bir şeyi çözemeyince gıcık oluyorum. Mizacıma ters. Kurtlu adamım vesselam. :++:

Bende öyleyimdir ama bir denerim iki denerim sonra gideceği yer bellidir bende :rm: Saksılara altlık yaptım ben abi :rm::rm::rm: isteyen varsa yollarımda elimde sürüyle cihaz var böyle :rm::rm:

Çevrimdışı LaNCeR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunlar bende de vardı.Powerını değiş düzelecek garip gelebilir ama.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yenisine yer açmaya çalışıyor: al yeni nesil :) kullan tepe tepe...

LG BLU-RAY DVD-RW 16X DVDRAM SATA SIYAH
Arabirim   Sata
CD DVD yazma hızı   BD-RE:2x,DVD-RW: 6x,CD-RW: 24x
Bellek   2MB
Boyutlar   146 x 41.3 x 172 mm
Açıklama   Erişim hızı: 180 ms
Okuma desteği: BD-R,BD-ROM,DVD-ROM,CD-R,BD-RE,CD-ROM,CD-RW
Yazma desteği: CD-RW,BD-RE,DVD-RW,CD-R,DVD+RW,DVD-RAM,BD-R
İşletim sistemi: Windows Vista/XP