škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomsterım 2. defa aynı arızayı verdi.

uak9 · 10 · 3946

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uak9

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 5 ay önce çok isteyerek ve severek aldığım Romsterım 2. defe aynı arızayı verdi. Bir ay önce arabam çalışmadı. Servisten arkadaşları aradım sağolsunlar kar demeden geldiler ilgilendiler aracı çekici ile servise çektik. Servis, Beyninde sıkıntı olduğunu, beynine format attıklarını ilk defa böyle bir sorunla karşılaştıklarını dile getirdiler. Bu akşam ailecek dışarı çıkalım gezelim istedik fakat kontağı çevirdik araba yine çalışmadı. Bende mecburi eve gelerek bu yazıyı yazıyorum. Ne yapalım gezmek kısmet değilmiş. Öğrenmek istediğim 0(Sıfır) alınan bir araç kaç defa aynı arızayı yaptığında aracın yenisi ile değiştirilmesini talep edebiliriz.
Teşekkür ederim...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet üç kez aynı arıza, değişim sebebi fakat servisler bunun önüne geçmek için ikiden sonra farklı arıza kaydı açabiliyorlar. buna dikkat edilmesi gerek.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: baduruk;324785
evet üç kez aynı arıza, değişim sebebi fakat servisler bunun önüne geçmek için ikiden sonra farklı arıza kaydı açabiliyorlar. buna dikkat edilmesi gerek.

Farklı arızalarda ise sayı 5

Ben kolay kolay yeni araç verme işine rastlamadım

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
İrfan hocamın dediği gibi.

Hatalı üretim olmadığı sürece yeni araç vermiyorlar kolay kolay..

Arıza mutlaka başka bir parçadan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.. Servisin,sorunu iyi araştırması gerekli.

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araç değişimi kolay kolay olmuyor. muhakkak tüketici mahkemesine gitmek gerekiyor.
kuzenimin sıfır aldığı 2006 peugeot 206 seyir halinde iken iki kez stop etmiş. aynı parçaları değiştirmişler. üçüncü kez olduğunda farketmiş ki ikinci ve üçüncü arıza kaydını farklı sorun olarak açmışlar.
sonuç olarak mahkeme açıldı. itü makine müh. otomotiv abd'den bilirkişi tayin edildi. bilirkişi de peugeot'un aleyhinde görüş bildirdi. 1.5 sene süren mahkeme sonunda ücret iadesini almıştı.

Çevrimdışı cnraru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arıza ile alakası yok ama bilgilendirmek için yazmak istedim işyerim ve evimin yanınta ptt şubesi var aynı zamanda telekomunda binası var  oranın önüne park edilen araçlar üç dört gün marşına basılmıyorsa araç çalışmıyor akü bitiyor muhtemelen telekomdaki cihazlar aküyü çekiyor biz bunu duymuştuk ve biliyorduk yeni taşınan bir abimiz de vw jetta aracını devamlı oraya çekiyordu araç çalışmıyor diye servise gidiyordu bu sorun iki üç defa tekrarlanınca servis araştırma yaptı ve sorunu buldu araç sahibi aracın yerini değiştirdi ve şu an bir sorun yok.

Çevrimdışı uak9

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın Beynini değiştiriyorlar Yeni beyinle yollarda olacağız inş.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizdeki biraz şanssızlık olmuş. Neyseki düzeltilicek, geçmiş olsun :)
-------------------------------------------------