škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bir daha 2. el mi! tövbeee

ak47 · 12 · 3480

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ak47

• CLİO 1.4 16V 100 HP
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sevgili dostlarım kısa zaman önce fabia mı satıp yeni araç arayışlarına başlamıştım.Sıfır araç ile ikinci el araç arasında maddi maddi dengesizlikler yüzünden 2. el araç almayı tercih ettim fakat hayatımın hatasını yapmışım.2004 model clio 1.4 16 v buldum servise gösterdim alınabilir dedi bende terettüt etmeden aldım.Memlekete uğrayayım dedim memlekete geldim ama aracım kaloriferinde acayip agar bi koku vardı bende dedim ki herhalde polen filitresi kirli koku ondan oluyor servise gittim araçta kaloriferden gelen ağar bi koku olduğunu polen filitresini değişmelerini polen filitresi değişmişken yağını felanda değiştirmelerini söyledim onlarda aracı bir saat sonra gelip alabileceğimi söylediler.Bir saat sonra servise gittiğimde ustanın beni beklediğini ve de durumun kötü olduğunu söyledi.motorun yağına su karıştığını aracın üst kapak contasında sıkıntı olduğunu söyleyince beynimden vurulmuşa döndüm.anlayacağınız epey bi masraf açtı ne yapacağım bilmiyorum.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke yetkili servise güvenmeyip başka bir yere daha gösterseydiniz.Olan olmuş artık bundan sonrası için canınız sağolsun.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alın onayı veren yere para vermeden yaptırım bence...

Çevrimdışı ak47

• CLİO 1.4 16V 100 HP
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
servisler de akıllanmış artık elimde herhangi bi evrak yok. :( olsa kan çıkar... expertize dair evrak vermiyoruz diye baştan söylediler bende olsun dedim hata bende yapacak bişey yok artık...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzmir'de fabia'yi alırken bir tane Opel özel servisine expertiz yaptırmıştım.Adam her yerine baktı.Kaldirdi lifte öyle baktı.Ben sıkıldım adam 1 saat ugrasti durdu.İs bitince kaseli, imzalı kağıt vermişti.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
e zaten evrak vermeyen yerde expertiz yaptırmakla başlamış sizin talihsizlikler...
olması gereken o, 150 artı kdv yi kasaya atmayı biliyorlar ama...

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
millet kaportaya bakarak ok diyor ama en önemlisi motor

aracınızı uzun vadede satmıyacaksanız sizin yerinizde olsam sandık motor veya full rektefiye yaptırırım kafam rahat olur

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşa megane alırken ümraniyedeki yetkili servis rapor vermemişti ama ben bursada hyundai servisine expertiz yaptığımda rapor verdiler. işin ilginci arkadaş 150 tl vermişti, ben tanıdık sayesinde 50 tl verdim.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 lira yetkili servis ekspertizi için bedava. sanayide bile bir dükkana girsen rastgele, en kötü 50 alıyor ve öyle karşıdan yalandan bakıyor...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar expertiz yapan servis evrak verdiğinde bunu garantili mi demiş oluyor sorunsuz dediğinde.Ne zaman sorun çıkarsa sorumlu olur servisde rapor verenler,yani expertiz raporunu verenleri sorun çıktığında mahkemeye verebilir mi aracı alan kişi?Ben böyle bir yaptırımı olacağını duymamıştım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;322262
50 lira yetkili servis ekspertizi için bedava. sanayide bile bir dükkana girsen rastgele, en kötü 50 alıyor ve öyle karşıdan yalandan bakıyor...

normal fiyatı 118 tl dediler, 100 e indirdiler baştan. sonra bacanağın arası iyidir servisle, 101 nokta yapmadılar(3 saat sürüyormuş) da bizim aklımıza takılan yerleri ve genel bakılması gereken yerleri kontrol ettiler. 1 saatten fazla sürdü yine de.

Çevrimdışı ak47

• CLİO 1.4 16V 100 HP
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim araca da yaklaşık 1 saat baktı adamlar Allah var şimdi altına üstüne her yerine baktılar ama ne olduysa araç bende iken 10 gün içinde oldu önce kaloriferden gelen acayip kokuyla başladı ve servise gittiğimde gerisi geldi.