škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Universal Cruise Control

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
CC olmayan araçlara bu tip bir montaj yaptıran var mı aramızda?
güvenlik açısından bir risk oluşturma ihtimali olabilir mi?
önceki aracımda çok sık kullanıyordum şimdi de arıyorum bu rahatlığı..
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 02:14:10 Gönderen: baduruk »

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servisinize sormanızıı öneririm forumda skoda için yaptıranlar mevcut herhangibir güvenlik sıkıntısı yaratcağını sanmıyorum fakat sizin araç nissan sanırım servise sormanızda fayda war

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üniversal cc nasıl oluyor ulusal nasıl oluyor normali nedir bunun.?:blm::hmm::blg:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üniversal değil de opsiyonel olan araca orjinalini sonradan taktırmıştım, hiç bir güvenlik sorunu olamaz, en fazla devreye girmez yada takılı kalır... öyle bir durum da milyonda bir olur, yani her elektronik cihazın arıza yapma ihtimali kadar, yani bunda oluyorsa orjinalinde de olma ihtimali var her zaman... araç manuel ise debriyaja basıp, otomatikse n ye alıp aracı stop edip tekrar çalıştırınca devreden çıkar her zaman, yani sorun olmaz, işin güvenlik yönünü değil de mali yönünü ölçüp biçin, işinize geliyorsa düşünmeden taktırın...

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;317639
üniversal cc nasıl oluyor ulusal nasıl oluyor normali nedir bunun.?:blm::hmm::blg:

marka ve model gözetmeksizin tüm araçlara takıldığı için universal diyorlar.
aşağıda bir örneği var.
http://www.ebay.com/itm/Universal-Cruise-Control-complete-kit-car-truck-hot-rod-street-rat-/270907839648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item3f135d94a0

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baduruk;317713
marka ve model gözetmeksizin tüm araçlara takıldığı için universal diyorlar.
aşağıda bir örneği var.
http://www.ebay.com/itm/Universal-Cruise-Control-complete-kit-car-truck-hot-rod-street-rat-/270907839648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item3f135d94a0

tr de bu tarz bir uygulama görmedim yaptıranların hepsi serviste orjinalini taktırıyor size de bunu öneririm doğuş oto 280TL +KDV dedi bnm 2010 model octavia için

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nissan'da boyle bir uygulama yok sanirim. Bu yuzden boyle bir arayisa girdim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu verdiğiniz örnekteki gibi olanlar sanırım teknolojiden çok nasibini almamış, nispeten eski jenerasyon araçlara bu sistemi takabilmek için hazırlanmış kitler. Şimdi artık genelde zaten alt yapı hazır oluyor araçlarda, gerekli olan kontrol kolu değiştirilip beyinden gerekli ayar yapılarak CC takılıp kullanılabiliyor. Lakin bu örnekteki sistemi adapte etmek çok kolay gibide durmuyor, hani vereyim servise taksın bitsin denebilecek kadar pratik değil gibi en azından. Aracınızın CC'li versiyonu varsa onun sistemini taktırmak çok daha sağlıklı, ha Nissan'da bu durum nasıldır bilemiyorum, her markanın çokta pratik olmuyor VW grubu kadar.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce den sordurmustum işcilik haric 900 lira istediler :kvg:

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;317755
Yüce den sordurmustum işcilik haric 900 lira istediler :kvg:

Yetkili servis pahali olur algisini abartmis onlar. Nissan Turkiye'ye mail attim bakalim ne diyecekler.