škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II arka kapı kolon sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz gibi arka kapılarda kolon ve twitter bulunmuyor, yüce otodan sordum kolon icin tanesine 160 lira dediler, twit lerin taneside 125 lira. 2 kolon + twitter 570 tl tutuyor, %10 iskontoları varmış 513 lira. Söküp takmak icinde 200 lira işcilik istediler (400 den düşüre düşüre bu kadar düştüler) yani toplamda bana 710 lirayı buluyor. Orjinaller icin değermi? Yoksa alternatif yollarımız nelerdir. Piyasadan uydurabilirmiyiz, işçiliğine güvenebilceğimiz biyer varmıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not : Ses sistemleri hakkında hic bi bilgim yok, istediğim makul ve güzel bi ses.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O Paraya En Kral Orta Seviye Ürünleri Alırsınız.. Orjinal Olduguna Değmez. Bir Takım Jbl Mid 130-140 Tl Ye Alınıyor , Ses Olarakta Onların Taktıgına 10 Basar. 2 Adet Mid Hoparlör + 2 Adet Tweter + 2 Adet Crossover

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benim aracı aldığım kişi arka kapıya 2 middle 2 tweeter JBL almış, 170 Tl faturası var, Satürn Mağazasından, 30-40 işçilik versen 200 TL civarında iş biter ;)

Önlere denk almak lazım ki işi-sesi bozmasın. Hoparlörler takılınca Fader özelliği de aktif hale geçiyor.

Önde oturana faydası yok tabi, arkadakiler de müziği iyi duysun dersen iyi olur taktırmak.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi hic bi bilgim yok, biraz araştırdım forumda 10 cm 13 cm 16 cm gibi ebatlar yazılmış , yedek parcadaki arkadas da öndekinin boyutu neyse arkadakide aynıdır dedi kafam iyice karıştı. Arka kapıdaki twitter yerine gizlenebilcekmi peki piyasadan aldığımız twitterlar , sağa sola bantla yapıştırmak istemiyorum çünkü :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tweeter Yerinin Resmi Varmı Acaba ?
Genelde Önler 16 Cm Arkalar 13 Cm Oluyor Bunu Fabia II Kullanıcıları Daha İyi Söyler :)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoparlörde Sıkıntı Yokta Tweeterda Sığar Kanımca :)

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2012, 13:21:39 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
nefis oyuncaklar bunlarda ama işte emin olabilmek icin konuyu açtım :) kapılar söküldükten sonra bu buraya olmuyor kardesim derlerse tüm emekler paralar boşa gider

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka 13 cm olacak büyük ihtimalle ama yeri zorlayıp 16 takan da vardı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;303948
nefis oyuncaklar bunlarda ama işte emin olabilmek icin konuyu açtım :) kapılar söküldükten sonra bu buraya olmuyor kardesim derlerse tüm emekler paralar boşa gider

Media Markt, Satürn gibi yerden alırsan iade-değişim yaparsın

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi tam olarak hangi ebatlarda almam gerekiyor abi, kolon 13cm oluyor bunu öğrendim, peki twitter ların bi ebatı varmı ? Hic bilgim yok kusura bakmayın :vay:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;303951
Şimdi tam olarak hangi ebatlarda almam gerekiyor abi, kolon 13cm oluyor bunu öğrendim, peki twitter ların bi ebatı varmı ? Hic bilgim yok kusura bakmayın :vay:

Bu işe girişeceksen en güzeli arka kapılardan birinin döşemesini sök ve yerin ölçüsünü al, ne de olsa sökülecek  ;)

Foto çekersen bize de faydası olur.

Roomster'ı ezbere biliyorum ama bizim Fabişte zaten takılmış, o yüzden fazla bilgim yok ama unutmazsam evdeki faturasına bir daha bakarım, çap bilgisi hatta modeline kadar yazarım JBL için.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu zamana kadar octi fabia ve romide 16 lık arka hoparlör görmedim hepsi 13 diye biliyorum önler ise 16 lık :)

Size tavsiyem model numaralarını not alın daha sonra doğubanka gidip pazarlık ederek alın bu sayede kablo tesisat vs 200 ü bulmaz bile :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Faturaya göre jbl gto6508ce 16 cm modeli alınıp takılmış, 160 TL

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;304070
Faturaya göre jbl gto6508ce 16 cm modeli alınıp takılmış, 160 TL

demekki ön ve arkalar aynı abi? 160 lira kısmı orjinalleri icinde geçerli ama sadece teki :) çifti 320 lira yapıyor