škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kendini düşünenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafikte kendini düşünen insanları görmüşünüzdür. Aman bana bişey olmasın,ben geçeyim,ben gireyim başkası girmesin HATTA TERS YÖNDEN GELİP SİZE SELEKTÖR atanlar yokmu,bizim insanlarımız böyle işte.

Geçen gün başıma geldi,size anlatayım istedim. Trafikde zor durumda kalan insanları ne yazıkki düşünen yok ! Örneğin birtanesini anlatayım,küçükmece tarafındayım, sağ şerit ilerde tek şerit haline geliyor yanlış park edenler yüzünden. Soldanda clio ışığa rağmen ve şehir içi yayaların olduğu yerden deli gibi geliyor, sağ şeridin ilerde tek şerit olucağını anladı bu teeeee 2km öteden selektör atmaya başladı,acelesi falanda yok gerekirse sağ şeritteki kartalın üstüne çıkcak.Kartaldaki adam ne yapsın mecbur sola giricek,yavaşlıyamaz,park eden araca vurucak, bunlar sol şeritte sıkıştılar,clio korna caldı küfür etti falan,o clionun içindekini cıkartıcan dışarı... herneyse. Karaladım bişeyler anlamanız için

Ulan herife bak yaa derken, ertesi gün okula giderken aynı şey başıma geldi, accayip bir yağmur, 90ı geçmiyorum, orta şeritteyim solumdada bir jazz var kadın şoför,benimle aynı gidiyo bir türlü sollıyamadı, sağımda bir ısuzu kamyon var ilerde tam onu geçiyorum, bu birden önüme bi kırdı sinyal falan yok,önünde arızalı bi arabada yok,sola kırmam icab etti hızlıca sinyal verdim.Aksi takdirde kamyona giricem yandan,ANA! jazz selektör attı yol vermedi burnunu kaldırdı,bi yandan kamyon iyice girmesin diye selektör atıyorum bi yandan jazz a sıfır yanaştım, durulcak gibi bir pozisyonda değil,ya o an nasıl sinirlendim anlatamam, ikiside katil yeminediyorum. Böyle bir kendini düşünme anlayışı var mıdır ya ?

-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;302421
...solumdada bir jazz var kadın şoför,benimle aynı gidiyo bir türlü sollıyamadı...
Böyle bir durumda önüm bomboş olsa da sola sinyal verip hafif de sola kırarım ki o bir türlü sollayamayan sığırın aklı başına gelip de gazlasın.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;302433
Böyle bir durumda önüm bomboş olsa da sola sinyal verip hafif de sola kırarım ki o bir türlü sollayamayan sığırın aklı başına gelip de gazlasın.
Aklıma gelmedi ki :) Yanına geldim kadının, bakıyorum,öldürcenmi bizi diyerek hiç oralı bile olmuyor, arabada 5 kişiydik,arkadaşlarda korktu.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;302439
Aklıma gelmedi ki :) Yanına geldim kadının, bakıyorum,öldürcenmi bizi diyerek hiç oralı bile olmuyor, arabada 5 kişiydik,arkadaşlarda korktu.
O kamyonun öyle bir sığırlık yapacağını hesaplayıp yavaşlaman gerekirdi. Sen işini her zaman sağlama al.:wnk:

Unutma:
İyi şoför,  herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması  gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının  kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;302445
O kamyonun öyle bir sığırlık yapacağını hesaplayıp yavaşlaman gerekirdi. Sen işini her zaman sağlama al.:wnk:

Unutma:
İyi şoför,  herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması  gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının  kaderini başkasına bırakmayandır.

Olay çok ani oldu valla, hangimiz orta şeritte sağdan tin tin giden kamyon gördüğümüzde hızımızı kesiyoruz ki ? :) Ekmeğini yoldan cıkaran bildiğimiz kamyoncular öyle bi hayvanlık yapmazlar zaten. Bu hurdacımıdır nedir sağı solu dağılmış tamamen trafiğe aykırı bir araçtı.

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Memleket Andaval dolu :(
Yapacak bir şey yok. Artık şu hale geldik, sadece kurallara uyup kendin dikkatli olmayacaksın,
Etrafındaki sığırları kontrol edip, görüp ve onlardan da sakınacaksın ve de etrafını sıkıntıya düşürmeden.
Neyse geçmiş olsun.

06lkn66

• Ziyaretçi
Birsürü örnegini yasadim duydum ankarada dolu hele kadinlar tam felaket saga sola bakmak kavrami yok viteste nadir degistirirler karsiya odaklanirlar arkadaki selektörmü atiyo acelesimi var umurlarinda degil kendini bi standarda uydurur gider o sekilde... Bende arabasini sabit seritte tutamayanlara uyuz olurum adam cizgilerin üstünden gidiyo arkadan gelen umrunda degil aynadada gözü yok arayi uygun bulup girdigim zamanda yaninda araba beklemediginden panik olup kontrolü kaybediyolar :) Bi de anlaranin bas belasi dolmuscular var sinyal vermezler zirt diye cikarlar yola ayni sekilde sinyalsiz bi anda frene yüklenir dururlar orta seritte akan trafikte yolcu görünce hic affetmezler illa yanina yanasip korna calacaklar lan adam binecek olsa isaret eder zaten ne zorluyon
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2012, 12:18:14 Gönderen: 06lkn66 »

Tulgar

• Ziyaretçi
Ben belli araçları görünce önceden tebbir alıyorum.Her an bir hata yapacaklarını bildiğim için,yavaşlayıp mesafeyi açarım yada hızlanıp uzaklaşırım.Gerekirse şerit değiştirip yavaşlarım.
Sağa çekip geçmesi için yol verip sonra arkasından yola devam ettiğimde olmuştur.
En ufak hatanın bile cana mal olabileceğini hiç aklımdan çıkarmam,varsın bana zaman kaybettirsin.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;302450
...Bu hurdacımıdır nedir sağı solu dağılmış tamamen trafiğe aykırı bir araçtı.

Alıntı yapılan: Tulgar;302464
Ben belli araçları görünce önceden tebbir alıyorum.Her an bir hata yapacaklarını bildiğim için,yavaşlayıp mesafeyi açarım yada hızlanıp uzaklaşırım.Gerekirse şerit değiştirip yavaşlarım.
Sağa çekip geçmesi için yol verip sonra arkasından yola devam ettiğimde olmuştur.
En ufak hatanın bile cana mal olabileceğini hiç aklımdan çıkarmam,varsın bana zaman kaybettirsin.
Aşağı yukarı bunları yazacaktım, arkadaş yazmış zaten.:wnk:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolun.Her zaman yaşadığımız şeyler zaten.

Şehir içinde kimin ne yapcağını az cok tahmin ederim gidişattan, ama şehir dışı yolda şu sıkıştırma vakaları yüzünden kaç kişi ölmüştür :(

@Ömer  Kendini bir standarta uydurup giderler lafı çok doğru :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafik kurallarının ne yazık ki ve maalesef sadece ve sadece kağıt üzerinde olduğu bir ülkede olduğumuz bilinciyle bu arabalarla ve bu trafiğe çıkmak zorundayız. O nedenle trafikte %100 herşey sizden yana ve hakkınız olsada asla ve asla bu yönde hareket etmeyin, önce karşı tarafı analiz edin öyle davranın, onun niyeti varsa çarpma uğrunada olsa yapacak, yapıyorda, çünkü o şekilde düşünmüyor. Aslında trafikte araba kullanmak bir sanattır, herkes bir sanatçı ben o gözle bakarım, hele hele İstanbul gibi bir yerde kullanan sürücü en üst dereceden sanatçıdır kesinlikle. Sıkıntıya gireceğinizi hissettiğiniz ilk anda "hakkınız dahi olsa" sallayın, bırakın kim ne yaparsa yapsın, çıksın girsin çarpsın patlasın, siz yavaşlayın hatta çekin durun kenara.
Kuralsızlık ne yazık ki kural oldu bu trafikte. Çok dikkat edin, millet sallabaş araba kullanıyor resmen.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;302633
...Kuralsızlık ne yazık ki kural oldu bu trafikte. Çok dikkat edin, millet sallabaş araba kullanıyor resmen.
:+1::kat:
http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=16667

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;302648
http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=16667

Al işte, direk beyinsiz:ban::ban::mad::mad::kafa::kafa:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Topkapıda Olmuş Olay İşin Garip Yanı Oraya Nasıl Girmiş Girişte Yok O Tarafta

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;302660
Topkapıda Olmuş Olay İşin Garip Yanı Oraya Nasıl Girmiş Girişte Yok O Tarafta

Geride yokda ilerde var, ilerden girmiştir, yolcu alıp geri dönmek üzereyken yaptı makası sonuç bu :D :D