škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

akü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı reelfetbaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
10 günlügüne şehirdışındaydım sabanh geldim araba çalışmıyor hiç bir gösterge yok..uzaktan kumanda bile caşılmıyor aküyü ölçtüm 3 volt akü sıfır tüketmiş.takviye yaptık çalıştı bu normalmi şimdi sıkıntı yok gibi..araba dava 1 yaşında  aküde yeni yani...

Çevrimdışı Aksel

• Johnny Bravo
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı şey benim de başıma geldi bir haftadır yerinden oynamayan arabayı çalıştıramadım.Takviye yapmayı öğrenmiş oldum bugün:)Soğuk havalarda olabiliyormuş sanırım bu tür şeyler

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 1,5 aydır yerinden kıpırdamadan fabiami bu aksam çalıştırayım dedim.Biraz düşük Mars gücüyle olsada bir kerede çalıştı :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Roomster aracım haftada bir kullanılırdı, 4 yıl dayandı aküsü, bir anda bitti, sizinki erken olmuş, açık kalan bir şey ya da kısa devre araştırılmalı

Çevrimdışı Aksel

• Johnny Bravo
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sabah aynı olay tekrar edince 2004 model orjinal opel aküyle vedalaşıp yenisini taktırdım

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün, eşim sitelerde iken arabanın marşı basmayınca oradaki esnaflar yardımcı olmuşlar, yakındaki bir akücüden 165 tl ye VARTA 60 amperlik akü taktırmışlar. Tam 6 yıl dayanmış.. bence iyi. Bakalım bu ne kadar dayanacak.  Araba 2009 model 65bin km.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2015, 16:38:04 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reelfetbaz;301426
10 günlügüne şehirdışındaydım sabanh geldim araba çalışmıyor hiç bir gösterge yok..uzaktan kumanda bile caşılmıyor aküyü ölçtüm 3 volt akü sıfır tüketmiş.takviye yaptık çalıştı bu normalmi şimdi sıkıntı yok gibi..araba dava 1 yaşında aküde yeni yani...

öncelikle geçmiş olsun akünün veya arabanın yeni olması akünün bitmeyeceği anlamına gelmez, sadece araca sonradan elektriksel olarak bir müdahale veya revizyon oldu mu ? olduysa ilk bakılacak yerler buralar olmalı. Akü fabrikasyon hatalı olabilir değerli forum arkadaşlarımın yorumunda olduğu gibi kısa devre veya açık unutulmuş ekipmanda olabilir. Akü kullanılamaz hale gelirse yenisi ile değiştirilip aynı problemi tekrar yaşatacak mı ona bakılması lazım yeni aküyle de aynısını yaşarsanız ki (Allah göstermesin) sigorta ve teyp ten başlayarak kaçak kontrolüne bakılması gerektiği kanaatindeyim.

Çevrimdışı İbrahim Yücel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Akü nekadar süre kullanılır. Ben 2008 model düz roomster Dizel kullanıyorum.
Üzerindeki aküyu daha kullanıyorum. Bir sorun yaratmadı.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İbrahim Yücel;533188
Akü nekadar süre kullanılır. Ben 2008 model düz roomster Dizel kullanıyorum.
Üzerindeki aküyu daha kullanıyorum. Bir sorun yaratmadı.

Normall şartlar da aracı düzenli kullanım da 5-7 yıl gittiği olur.
.... Yeni nesil aküler, eski aküler gibi biteceği zaman önceden haber vermez. Bir bakarsınız,  5 dk. önce stop ettiğiniz araba da  tık yok..  marş basmıyor ,
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim