škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg markalarına gore yakıt degerleri değişir mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.8T aracım için atiker sıralı sistem takılmıs daha once cekişte hic bir problem yok yakıtta normal kullanıma gore makul, ancak bir arkadasımın da 1.8T aracı var ve onda prince marka tup bulunuyor ve yakıt degerlerini 1.6 hatta 1.4 araclarla aynı oldugunu iletiyor daha oncede boyle diyen bir arkadasım olmustu prince marka tupler biraz pahalı ancak boyle bir kabiliyeti olabilir mi :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Prins in enjektörleri daha iyi o yüzden birazda olsa az yaktırır :) Atiker ise bana göre 1.8T yi besleyemiyor ve bundan dolayı sizde biraz fazla yükleniyorsunuz bu da yakıtı arttırır:) Birde lpg ayarı var onunda düzgün yapılması önemli :)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
atiker bencede besleyemiyor turbo araca neden atiker takmıs benden onceki sahibi anlayamadım....birden yuklenildiginde ozellikle tup gostergesi bile sasıriyor :) yakıs makul seyrediyor sehir dısı benim onceki 1.6 ile aynı yaktıgını soyleyebilirim sehir içi biraz farklılık var ama ayarlarda onemli dediginiz gibi once bi ayara bakmak lazım olmadı ilerde kendimize gelirsek prince ile odullendiririz :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
prins, landirenzo, zavoli gibi markaların kitleri iyi montaj yapılırsa tüketim düşük oluyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
markadan ziyade yapılan remaple ilgili birşey bu ama şöyle birşey daha var oem beyininizde mudahele edebildiğiniz yelere prins'in ecu'sunda da müdahele edebiliyorsunuz. Diğer markalarda bu olay yok

benden size bir tavsiye ayar yaparken mutlaka aracınıza wideband koyarak afr 'ye göre ayar yapılmalı. ( oem beyine yazılım yaptırır gibi) + enjektör seçimi de çok önemli

aracınızın gücüne göre enjektör seçimi yapmalısınız.

örnek olarak vereyim

passat 1.8t warken bende araçta extra bir modifikasyon yokken 150-200 hp arası gücü kaldıran enjektörler wardı. turbo büyüttüğümde 250-300hp arası gücü kaldıran enjektörler takıldı.

araç da oynama olmadığı zaman 250-300hp arası kaldıran enjektörleri koysaydım gereğinden fazla yakardım okadar.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;300443
atiker bencede besleyemiyor turbo araca neden atiker takmıs benden onceki sahibi anlayamadım....birden yuklenildiginde ozellikle tup gostergesi bile sasıriyor :) yakıs makul seyrediyor sehir dısı benim onceki 1.6 ile aynı yaktıgını soyleyebilirim sehir içi biraz farklılık var ama ayarlarda onemli dediginiz gibi once bi ayara bakmak lazım olmadı ilerde kendimize gelirsek prince ile odullendiririz :)

Biraz üst devir çevirin "biiiiiip" sesini duyacağınıza eminim :D

Alıntı yapılan: flexamin;301134
markadan ziyade yapılan remaple ilgili birşey bu ama şöyle birşey daha var oem beyininizde mudahele edebildiğiniz yelere prins'in ecu'sunda da müdahele edebiliyorsunuz. Diğer markalarda bu olay yok

benden size bir tavsiye ayar yaparken mutlaka aracınıza wideband koyarak afr 'ye göre ayar yapılmalı. ( oem beyine yazılım yaptırır gibi) + enjektör seçimi de çok önemli

aracınızın gücüne göre enjektör seçimi yapmalısınız.

örnek olarak vereyim

passat 1.8t warken bende araçta extra bir modifikasyon yokken 150-200 hp arası gücü kaldıran enjektörler wardı. turbo büyüttüğümde 250-300hp arası gücü kaldıran enjektörler takıldı.

araç da oynama olmadığı zaman 250-300hp arası kaldıran enjektörleri koysaydım gereğinden fazla yakardım okadar.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Aynen katılıyorum üzerindeki kiti 1 sene daha kullanıp prinse geçmeyi düşünüyorum ayrıyetten yazılımda yaptıracağım :) Birde güç arttıkça regülatör büyüyor bakır borular büyüyor bir çok şey değişiyor :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turbolu araç için telefex yada prins gerisi yakıt yetiştirmekte zorlanabiliyor hem kullandıkları enjektör ve regülatör sayesinde bu iki firma turbolu araçlarda gayet iyi verim alıyor, her iki firmanında servis ağı kısıtlı kırsal bölgelerde bulmak imkansız. Telefexin izmirde tek bir yetkili satıcısı var ve dışarıya parça satmıyor, regülatör gerekmişti bir keresinde yetkili satıcısı dışında hiçbir yerden temin edemiyorsunuz ki onlarda kargo ile ürün göndermiyor illa gidiceksiniz montajı yapacaklar..
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;301369

evet aynı o sesten duyuyorum duydunuz biiip sesini tüpünüzü değiştiriniz der gibi bir ses cıkıyor :D

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;301369

evet aynı o sesten duyuyorum duydunuz biiip sesini tüpünüzü değiştiriniz der gibi bir ses cıkıyor :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;306273

Arabanızı yakın zamanda satmayacaksanız dokunmayın derim :) Prins kitler yaklaşık 2400-2500 tl kısa vadede sizin pek bir işinize yaramaz onun yerine benzinde kullanın daha iyi :)