škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Race Chip taktıran var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır Hobi Olarak İlgileniyorum. Uzaktan Yakındam Tek İlgim Elektronik Sektöründe Olmamız :)

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;316320
Hayır Hobi Olarak İlgileniyorum. Uzaktan Yakındam Tek İlgim Elektronik Sektöründe Olmamız :)

ürün bozuldugunda box tavsiye edersiniz yazmışsınızda,daha önce race chip bozulduguna şahit oldunuz mu?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı naxos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 20 bın km'dir RaceChıp takılı aracımda,şuana kadar hiçbir problem yaşamadım
almadan önce kendı servisime bile danıştım.Onlarda chıpbox taktırmamdan yana oldular aracın orjınal yazılımını bozmamamı tavsiye ettiler.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aklas;318041
:) şuan konunun kitlendiği andır hehe :)

Siz Şimdi İkisinin Farklı Şeymi Oldugunu İddaa Etmeye Çalışıyorsunuz ?

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;318066
Siz Şimdi İkisinin Farklı Şeymi Oldugunu İddaa Etmeye Çalışıyorsunuz ?

iddaa etmeye çalışmıyorum,siz box dedigini şey nedir?tam olarak bana söyleyebilirmisiniz,racechip bir markadır,racechip box(kit)halinde takılır kutu şeklinde bir chiptir,siz box dediginiz genel bir şey,racechip'e de box diyebilirsiniz,siz genel bir isim olarak kullanıyorsunuz "box"sı,racechip bozuldugunda box'ı tavsiye edersiniz diyen sizsiniz,racechip ve box'sın farklı şeyler oldugunu iddaa eden sizsiniz?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motora Bir Kutu Vs Olarak Takılan Güç Verildigi Söylenen Şeylere Box Tuning Denir Bunun Markası A Da Olsa B De Olsa Racehipte Olsa Box Tuningdir.
Bana Göre Bu Olay Hikaye Geliyor , Neden Maplarda Oynayıp Güç Almayıpta Raile Takılan Bir Kutudan Güç alayım. ?

Umarım Anlatabilmişimdir :)

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;321228
Motora Bir Kutu Vs Olarak Takılan Güç Verildigi Söylenen Şeylere Box Tuning Denir Bunun Markası A Da Olsa B De Olsa Racehipte Olsa Box Tuningdir.
Bana Göre Bu Olay Hikaye Geliyor , Neden Maplarda Oynayıp Güç Almayıpta Raile Takılan Bir Kutudan Güç alayım. ?

Umarım Anlatabilmişimdir :)

evet çok güzel anlattınız,teşekkür ederim,siz box diyince bunların dışında birşeyden bahsettiginizi düşündüm,aslında ikimizde aynı şeyden bahsediyoruz sonuç olarak

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim onceki sayfalarda 1.6mpi 102bg 148/3800 lik hitler motoru icin guc artisini sormuslardi baska forum arkadasimiz..Turbosuz benzinli araclarda verimli olmadigini duymustum ama...

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Turbosuz benzinli araçlarda racechip kullanılmıyor malesef,racechip'in ilk tanıtımında şöyle geçiyor dizel ve turbo benzinli araçlar içindir.

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki bu yapılan işlem sonucunda motorun mekanik parçalarına gelen vuruntu miktarının artması sonucu mekanik parçalarda zaman içinde oluşabilecek kılcal çatlaklar konusunda bir araştırma yapılmışmıdır. Böyle bir durum söz konusu ise neden firmalar bunu yapmaz , çünkü rekabeti arttıran bir faktör, bana kalırsa gereksiz yüklenme makinanın mekanik parçalarına zarar verebilir.

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
düz mantık düşündüğünüz sizin dedikleriniz hepsi doğru,fakat burada ki karıştırılmaması gereken şey,biz 100 beygirlik bir araçtan 130 beygir elde etmiyoruz,olay şudur ki,araçlar fabrikadan çıkarken %30 luk bir rezerveyle çıkar kötü yakıt tüketimi,hava şartları vb gibi,racechip'in görevi bu %30 luk rezerveyi oraya çıkartmayı sağlamak,ama siz racechip yerine farklı yazılımlar kullanırsanız arabanın alabilecegi güçten farklı bir güç yükletirseniz tabi ki arabanın motorunda sorunlar çıkabilir,o yüzden bu gibi durumlarda uzman kişilerden teknik destek almak lazım,Örnek olarak bmw servisi borusanı arayıp sorabilirsiniz,borusan da kendi kitleri satmaktadır performans kiti olarak,

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle