škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor Neden Isınmaz?

kadir_ · 30 · 23011

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu sıralar hava soğudu ve böyle bir durum ortaya çıktı bizim octinin motoru bayağı geç ısınıyor.Arabayı çalıştırıyorum bi 5 dk olduğu yerde çalıştırıp sonra hafif gaz vererek ısıtıyorum 40-50 derece civarında lpg ye geçiyor sonra kalariferi açıyorum bundan sonra yola çıkıyorum yaklaşık 10 km yol gittikten sonra motor 90 dereceye daha yeni gelmiş oluyor.Bu süre içindede 30 dk geçmiş oluyor aynı şekilde kaloriferde pek iyi ısıtmıyor sorun nerde olabilir?

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Termostat gibi gözüküyor, açık kaldıysa motorun ısıtmaya çalıştığı su miktarı çok daha fazla olur e tabi oda geç ısınır.
Radyatöre giren 2 büyük hortumu ısı 40-50 derecede iken kontrol et eğer ikiside sıcaksa termostat açık kalmıştır.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senin octi dizel galiba kışın dizeller geç ısınır.Gidicegin yere varırsın anca :D bendekide dizel oda böle :D
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Termostatını kontrol ettirmende fayda var.
Termostat açık durumda kalıyorsa, motor soğutma sıvısı sürekli radyatör üzerinden dolaşacağı için motor geç ısınacaktır.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
10 km yol ve 30 dk süre motorun tam ısınması için çok fazla ve bu dizele özgü bir özellik değil.
Ayrıca arabayı ısıtmak için durduğu yerde 5dk. bekletmekte tasarruf açısından zararlı, düşük devirde arabayı sıkıştırmadan yürütmek gerekiyor.
Bu şekilde hem ısınma hızlanır hemde yakıt tüketimi düşer.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah arıcan;297259
Senin octi dizel galiba kışın dizeller geç ısınır.Gidicegin yere varırsın anca :D bendekide dizel oda böle :D

TDCİ motorlarmı geç ısınıyor acaba abi ? Bizim dükkan ev arası 20-25 km'lik bir yol dükkandan çıkıyoruz. E5 de giderken 11.-12. KM'ye geldiğinde 90 derece oluyor :D

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;297278
TDCİ motorlarmı geç ısınıyor acaba abi ? Bizim dükkan ev arası 20-25 km'lik bir yol dükkandan çıkıyoruz. E5 de giderken 11.-12. KM'ye geldiğinde 90 derece oluyor :D

Valla bilmiyorum daha önce şirkette clio kullanıyordum.Ev şirket arası 12 km hiç yeltenmiyordum bile kalorifere :D sabah trafigi zaten hız yapamıyorsun.Nispeten tdci daha çabuk ısınıyor tabi birazda gaza abanmana bağlı ama soguk motorda oda zararlı çok üşürsem klimayı sıcak olarak açıyorum.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışın ortalama 10km civarı ısınıyor dizel motorlar.

Bu arada Kadirlerin araç 1.8Turbo benzin.

06lkn66

• Ziyaretçi
bugün kaleciğe gittim kardeşim liseyi orda okuyo onu almaya evin önünde arabayı çalıştırıp kapıcıyla sohbete daldım rahat bi onbeş yirmi dakika olduğu yerde çalıştı arabaya bindim hareket ettikten sonra kalorifer açıyım dedim hala soğuk üflüyodu yolda radar var 70 km yle gittim 15 km sonra ısındı :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukardaki Bilgilere Katılmakla Beraber Birşey Dahada Eklemek İstiyorum Soğutma Sistemlerinde Antfirizde  Çok Önemlidir .. Çoğu Kişi Sadece Kışın Soğutma Soyunun Donmasını Engelliyor Diye Biliyor Ama Aynı Zamanda Suyun Sıcaklıgını Orantılıyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben sabahları annemi okula bırakıyorum yaklaşık git get 3 km yolun yarısında yani 1.5 km de ısınıyo bizim mpi.bizimkide gec ısınıyodu önce termostat değişti düzelmedi.sonra hararet müşiri degişti şimdi cok iyi
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termostat mantıklı geldi bakalım yolumuz düşerse ustaya bi gösteririz :)

Bu kaloriferin ısıtmama olayıda bundan dolayı mı?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kalorifer ısıtmıyorsa cok büyük ihtimal termostat
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Müşürdende olabilir onada baktırın.
Bu arada direk hareket etmeniz gerekiyorsa debriyajla yürütün.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;297589
Müşürdende olabilir onada baktırın.
Bu arada direk hareket etmeniz gerekiyorsa debriyajla yürütün.

O şekilde de volana aşırı yük biniyor diye biliyorum?