škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiyat nasıl sizce?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce 61000 tl dediler araca 0 beyaz renk elegance donanımlı dsg şanzıman normal elegance (bolero yok) sizce nasıl hemen fikirlerinizi almak istedim çünkü cumaya teslim alabiliriz her an herşey olabilir fiyat nasıl??
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım indirimde. o fiyata elagance manuel alınabiliyordu. o fiyata, o kalite ve donanıma başka bir araç alamazsın. mal bulmuş mağribi gibi atlasan üstüne ayıplanmazsın.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Berat heyecendan donanımıı yazmış ama şanzımanıı ve yakıt cinsini unutmuş gibi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dsg den uzak durun derim çok başını ağrıtabilir.manuel+ tdi tadından yenmez dsg illaki olsun dersenizde + 2 yıl ilave garantide alın

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: roomster.;286733
Az önce 61000 tl dediler araca 0 beyaz renk elegance donanımlı dsg şanzıman normal elegance (bolero yok) sizce nasıl hemen fikirlerinizi almak istedim çünkü cumaya teslim alabiliriz her an herşey olabilir fiyat nasıl??

Yüceotonun fiyat listesinde,
2011 model kampanyalı 60800TL
2012 model kampanyalı 63800TL

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu yazıyı okumanızı öneririm:

Alıntı yapılan: donanımhaber/utku
Skoda Octovia 1.6 TDI DSG

Skoda Octovia fazlasıyla övüldüğünden özellikle test etmek istediğim bir araçtı.  

Bunun için Ata Skoda'ya gittim ve talebimi belirttim.  

Randevu almam gerektiği belirten satış danışmanına tamam "randevu talep  ediyorum o zaman" dedim ve bu cevabımdan sonra beni test sürüşünde bana  yardımcı olacak arkadaşa yönlendirdi. Ehliyet fotokopisi, form falan  derken test sürüşüne çıktık.  

Bana yardımcı olan kişi parkura  kadar aracı kendisinin götüreceğini söyledi. Park manevralarını ben  yapmak istiyorum dedim ama kabul etmedi.  

Neyse, parkura  çıktık ve direksiyona oturdum. Aracı kullanmaya başladım ve yol düz ve  boş olduğu için ufak bir hızlanma denedim, biraz gittikten sonra “U”  çekmem gerektiği konusunda uyarıldım. “ne oldu?” diye sorduğumda aldığım  cevap iyice sinirlenmeme sebep oldu. Showrooma dönüyormuşuz. “Şaka mı  bu?”  soruma da çok kısa olarak “hayır” cevabını aldım.  

Test  sürüşünden geldikten sonra bana sanki babasının arabasını test ettirmiş  ya da önemli bir lütufta bulunmuş gibi havalara giren, bugüne kadar  gördüğüm en terbiyesiz satış danışmanı sinirlerimi bozdu, muhattap bile  olmak istemedim. Ehliyetimi aldım ve direk çıktım.

Ben bu  kadar saçma sapan çalışanlara ve bu kadar saçma bir güzergaha sahip bir  bayii henüz görmedim. “Dötü çoklu Skoda’ya bak sen” dedim içimden.  

Çok kısa izlenimlere sahip olduğumdan dolayı ilk bunu yazayım dedim.  

Araç bu. Kilometresi 20.000 gibi bir şeydi herhalde.

Dış tasarım olarak bana hiç hoş gözükmeyen, son derece basit duran bir  tasarıma sahip Octovia. Siyah renk iyice boğmuştu arabayı. Arkadan  görüntüsü yanaklarını şişirmiş insan silüetini andırıyor bana.  Makyajlanmış olsa bile çok eski duruyor.  

İç tasarımın da dış  tasarımdan pek farkı yok. Sıkıcı ve boğucu bir görüntüsü var. Kontrol  birimlerinin etrafındaki gri kaplama çok basit duruyor. Göğsü çift  renkli yaparak albeni katmaya çalışmışlar ama olmamış. Direksiyon  tasarımı ayrı bir kötü.

Ön göğsün üst kısmında yumuşak  plastik kullanılmış. Teybe, kilma kontrollerini çevreleyen siyak  plastiğe, havalandırma ızgaralarının çevresindeki plastik yerlere  bastırınca çıtırtı sesleri geliyordu. Kapı içi kaplamalarında da değişik  bir esneklik vardı. Bastırdığınızda fazlaca içe göçmesi, kalitesiz bir  izlenim yaratıyor.  

Cam açıkken aracın kapılarını  kapattığınızda rahatsız edici cam çarpma sesleri geliyor. Cam açıkken  kapıyı fazla hızlı kapatırsanız cam kırılacak gibi hissedebilirsiniz.  

Çukurlara falan girdiğinizde ön göğüsten rahatsız edici sesler geliyor.  Üst kısımdaki yumuşak malzeme göstermelik kalıyor yani.  

Torpido kapağı da emanet gibi duruyordu.

Araç 3000 devirden sonra tatlı tatlı motor sesi almaya başlıyor içeri.  

Motor sesi yalıtımı fena değil. Yol sesi alıyor.  

1.4 TSI motorun performansı yeterli. DSG şanzıman sarsıntısız ve hızlı  ama tam gazda 2’den 3’e vitesi yükseltme konusunda bir kararsızlık  yaşadı.  

Hillholder iyi çalışıyor.  

Araç hareket  halindeyken gaz pedalına biraz yavaş tepki veriyor, gaza bastıktan yarım  saniye sonra komutunuzu yerine getiriyor.  

Arka diz mesafesi fena değil, baş mesafesi çok iyi değil ama bagajı büyük.  

İzlenimlerim bu kadar.  

Bugüne kadar ki en özensiz test yazım. Kusura bakmayın.  

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;287215
Şu yazıyı okumanızı öneririm:

Bu testte katılacağım tek yer Ata'nın yaptığı terbiyesizliktir.2008de biz aracı aldığımızda da aynı şeyi yaptılar.Acayip havalılar..

Oysaki Hyundai'da İ20ye bakmaya gittiğimizde satış temsilcisi zorla teste çıkarmış.Hatta kabul etsek gün boyu araba bizde kalacak şekilde anahtarı verecekti.Ata her konuda olduğu gibi bu konuda da geride.Yaptıkları tek şey Ankara'da ne kadar ATA EFE plaka varsa toplamak:D

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;287218
Bu testte katılacağım tek yer Ata'nın yaptığı terbiyesizliktir.2008de biz aracı aldığımızda da aynı şeyi yaptılar.Acayip havalılar..

Oysaki Hyundai'da İ20ye bakmaya gittiğimizde satış temsilcisi zorla teste çıkarmış.Hatta kabul etsek gün boyu araba bizde kalacak şekilde anahtarı verecekti.Ata her konuda olduğu gibi bu konuda da geride.Yaptıkları tek şey Ankara'da ne kadar ATA EFE plaka varsa toplamak:D

Diğer bilgiler gerçek dışı mı peki..?

octaviaman

• Ziyaretçi
Araçla ilgili eleştiriler tamamen Skodayı veya Octavia yı dövme psikolojisiyle önyargılı yazılmış.Ya da başka beklentileri karşılanmamış şahsın.Birşey derdim o yoruma şimdi ama neyse...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;287221

Alıntı
Ön göğsün üst kısmında yumuşak plastik kullanılmış. Teybe, kilma kontrollerini çevreleyen siyak plastiğe, havalandırma ızgaralarının çevresindeki plastik yerlere bastırınca çıtırtı sesleri geliyordu. Kapı içi kaplamalarında da değişik bir esneklik vardı. Bastırdığınızda fazlaca içe göçmesi, kalitesiz bir izlenim yaratıyor.

Cam açıkken aracın kapılarını kapattığınızda rahatsız edici cam çarpma sesleri geliyor. Cam açıkken kapıyı fazla hızlı kapatırsanız cam kırılacak gibi hissedebilirsiniz.

Çukurlara falan girdiğinizde ön göğüsten rahatsız edici sesler geliyor. Üst kısımdaki yumuşak malzeme göstermelik kalıyor yani.

Torpido kapağı da emanet gibi duruyordu.

Gözüme ilk çarpan bunlar.Torpido kapağı emanet gibi durma olayı ne ya?Fiat mı bu araç(ayrıca fiat bile düzeltti bunu).Ayrıca kapıyı kapatınca cam çarpma sesi geliyor muş..Dediğim gibi görmesek duymasak binmesek araca inanacağız yazıya.

Ayrıca 1.6 TDI DSG test yazıyor.Allta 1.4 motorun performansı iyi denmiş.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;287221
skoda markasına  düşman birisi anlaşılmıştır

Alıntı yapılan: octaviaman;287227
Araçla ilgili eleştiriler tamamen Skodayı veya Octavia yı dövme psikolojisiyle önyargılı yazılmış.Ya da başka beklentileri karşılanmamış şahsın.Birşey derdim o yoruma şimdi ama neyse...
çok ukalaca yazılmış bir şovmenin işi belli.DH de gerçekten çok skoda düşmanı aşağılık yaratıklar mevcut.Evet nihayetinde c sınıfı bir araç ve BMW,merso,audi,infiniti,gibi markalarla tabii ki kıyaslanmaz belki.Havalandırma ızgaraları konusunda dediği doğrudur,camlar açıkken kapıların kapanması esnasında gelen ses evet doğrudur,cam mekanizmaları zaten skoda'da kronik:+1:,ama diğerleri tamamen düşmanlık üzerine kurulu ve önyargılarla dolmuş arkadaş.Eğer üst sınıf marka/modellerle kıyasladıysa onu bilemem.Ama meganII,fluensmidir nedir,focus,volvo s40,toyota corolla,hyundaı acsent era gibi bir çok kendi sınıfındaki araçlarla ben şahsen favori görüyorum binilesi ve  görselliği kasa konusundaki başarısı takdir edilmelidir ve bu gerçektir.Marka hastalığı/düşmanlığı insanın genlerinde olan bişi değildir ama sonradan kazanılan bişidir.Ata mıdır nedir bu servisin işgüzarlığını araca yıkmaya kalkmak körlüktür en hafif deyimle kendini bilmez haddini bilmemezliktir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ