škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araba ile navigasyon hızının farkı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba bugün navigasyonu ilk kullandım ve araba 110 la giderken navigasyonda 90 gösteriyordu 20 km hız farkı vardi hep.
navi yok iken hızımızı gösteren tabelalarda düşük cıkıyordu hep ama arabadan oldugunu sanmıyordum :)
lastik ölcüm 175/70 r13  lastiklerde oynama yaptırıyordur diyecem ama lastikler az bişi büyük.
şimdi bu sorunu düzeltmem için ne yapmam gerekiyor servise gidip hız testinemi alacaz problem cıktı diyelim bu sorun düzeliyormu?
en azından bukadar fark olmasın 20 km az degil :)
tevekkeli degil neden hiç radara yakalanmıyormuşum :++:
bu konuda daha önce tebrübesi olan arkadaşlarımın bilgilerini paylaşmasını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Km saatlerinde sapma normaldir, genelde fazla gösterirler.

Ama 140 km üzerinde olur 20 km veya daha fazla sapma.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100km/h ile giderken 95km/h gösteriyor bizim navigasyon. 20 km/h gerçekten fazla, bir gariplik var. Hız gösteren tabelalarda da o kadar fark etmiyor hatırladığım kadarıyla.

06lkn66

• Ziyaretçi
180le giderken navigasyon 165 gösteriyordu bizim arabada

Db1

• Ziyaretçi
Navigasyonunuzda kullanilan chip iyiyse guvenebilirsiniz gostersigi hiza. Sogru hiz odur cunku.

Gearbox

• Ziyaretçi
Navitech kullaniyoruz 100 ile giderken 96-97 gosteriyor.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bendeki piranha neo ve fark baya var ve bu sorun arabadan
bu sorunun cözümü nedir  bu farkı enaza nasıl indirebiliriz
3-5 e razıyım ama 20 km fark cok .
bunun için ne yapmam gerekiyor?

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
20 km fark olmaz diye düşünüyorum. Benim kullandığım navigasyon cihazı next 4624 ye-ga fark 7 km. Bunu otoyoldaki hız gösteren digital levhalardan doğruladım. Ama ben buna göre gitmiyorum. Aracımdaki göstergedeki hıza göre davranıyorum. Ayrıca cihazıma kayıtlı radar noktaları da var. Ama derdimiz radara yakalanmak mı? Ben hız da yapıyorum. Ne zaman bu hızları yapıyorum. Aracımda kimse olmadığı zaman, arkamda ve önümde araç bulunmadığı zaman. Bu süreler 10 saniyeyi geçmez. Neden yapıyorum? Araç aynı rutinde gitmesin istediğim için 1, 2.si meraktan acaba ne kadar gidiyor diye. Şimdiye kadar aracımın maximum ne hızda gittiğini öğrenemedim çünkü korktum. Siz, siz olun ve aracınızın hız göstergesine uyun. Alışmış kudurmuştan beterdir moduna girmeyin. Zaman olarak çok fark etmediğinden, böyle bir girişimde bulunmayın özellikle yanınızda birileri varken. Bunu 20 yıldır ehliyeti olup da herhangi bir cezası olmayan biri olarak söylüyorum. Umarım dikkate alırsınız. Şimdi diyebilirsiniz ki, ben bunu sormadım ne alaka diye. Ben tahmin ettim, hızlı gidicem ama navigasyona mı? uyayım yoksa araca mı? diye düşünüyorsunuz. Bu tahrik bana da oluyor çünkü. :++:

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de c6-01 de Garmin var bi zamanlar 5800 da vardı hatırlayanlar vardır belki :D bendede 100 ile giderken 95-96 falan gösteriyor çok fark yok yani 20 km baya çok yahu 20 km ye kadar saat yerinden oyanmıyomu abi dikkat ettnmi ?
SKODA FAVORIT 136L VRS

fabialife

• Ziyaretçi
araçların km. göstergesindeki sapma normalde %5-6 kadardır. benim araçta araba 100 iken navigasyon 96 gösteriyor.
% 20 gibi bir sapma anormal, araç biraz eski olduğu için sorun araçtadır.
iyi bir oto elektrikçisine götürüp bir baktırın aracınızı.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim telefonla gösterge arasında 100 km ve altında 3-4 km ancak oynuyor. hız sürekli değişirken bu durum oluyorsa belki navigasyon çok geç sinyal alıyordur uydudan, o sinyali güncelleyene kadar hız değişiyordur.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
suç araç göstergesinde navigasyon doğru gösteriyormuş

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte benim favonun gps ile hızını çektiğim foto tam tamına doğru :)
SKODA FAVORIT 136L VRS