škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

10 Aralık Ehliyet Sınavı

Can · 167 · 39212

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar değerli ST ailesi...

Sonunda 18 yaşımı doldurdum ve sürücü kursuna yazıldım. 10 Aralık tarihinde ki sınava gireceğim hayırlısıyla..Kurs henüz başlamadı,harçlar yatırılmadı,haber bekiyorum evraklarım hazır bir şekilde.

Otomobil,sürüş bilgim gayet yerinde,zaten sizlerde yazıklarımdan vs anlamışsınızdır 2 yıldır :) O yüzden aslında sıkıntım yok ama,yine de siz büyüklerime danışmayı uygun gördüm.

Sınavdan itibaren ehliyeti alana kadar olan süreçte,karşıma çıkabilecekler,başıma gelecekler,direksiyon sınavında yapmam gerekenler vs,hepsi hakkında yorumlarda bulunursanız çok memnun olurum :)

Hayırlı geceler...

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon sınavında normal hızlarda kullan :D Ben sınava giridiğimde biraz hızlı kullanmışım o zaman tabi birde 18 yaşında deliliği var arkadaki hoca yavaş git evladım kusucam galiba demişti.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay can sendemi alıyon ehliyeti sonunda panpa :hanz: la olum snavlar çok kolay az bişe motor ilkyardım bide trafik ile ilgili bişe biliyosan bebek oyuncağı gibi gelir ben o kadar korkuyodum sınava girdim çıkan sorulara kahkaha attım sınavın ortasında :rm: bende kasımın 26 sında direksiyona girecem inşallah bakalım umarım hocanın yanında gaza gelipte  yanlamaya çalışmam dönemeçlerde yoksa işim yaş :haha: diyeceğim üzere hiç korkma daha 2 ay var (bayada varmış yav ben ehliyeti alırım gezerim sen anca sınav olursun :kro1:) anlamıyorum fazla diyosan bol bol derse çalış başarılar :ok:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Can, dilediğini sorabilirsin bana. Öncelikle kursda ders aldığım için pişman olmadım.Hani gerek yok evde kitaba çalış diyenlerde olur ondan diyorum. Motor dersine arada giriyordum ama ilk yardım dersi önemliydi benim için. Hocalarım çok iyiydi sağolsunlar.

*Öncelikle sınava 10 gün kala internette çok güzel testler var çıkmış sorular, kendini test ediyorsun,üşenmeden hepsini çöz hepsinden 80 üzeri al :)

*Daha sonra Allah'ın izniyle geçtiğin zaman,bayrampaşadasın nasıl olsa alman kolay olucaktır karakola yönlendiriyorlar sizi, sultangazi gop tarafını kaymakamlığın ordaki karakola yönlendiriyolar randevu almıştım 3 ay sonraya vermişti :)

*En kolayı olan direksiyon sınavında ise, büyük ihtimal cebeciye gelirsin boş alanlar burda olduğu için, bayır yok buralarda rahat ol. Eski model araba verirlerse rahatsın,yenilerin tepkisini anlıyamıyosun çünkü arkadaşıma albea denk gelmişti amcansının arabası albea kullanmış olduğu için oh be dedi bir oturdu debriaja bastığını hissetmiyosun vites geçişleri berbat vs derken 90 almıştı, karbiratörlüyse senin araba git çay iç çağırsınlar seni :hanz:

*Kalkış öncesi Selamı verirsin suratlarına bakıp merhabalar dersin, koltuk sana göre ayarlıysa hiç uğraşma kalsın öyle,aynanı düzelt dikizi düzelt yeter.Emniyet kemerine gerek yok istersen tak puan yok ona, 1inci vites ufak bir gaz, korkma gaz ver stop ettiğindeki halini düşün birde :) ( stop etmen çok zor zaten ihtimali söylüyorum. ) devir yapmadan 2ye at aynana bak yan şeride yanaş hiç hızlanıp 3e atma, 2yle aynen devam hatta kol dayama varsa kolunu koy memleketini falan sorarlar kırklareli deyince aaaaaa bende oralıyım, sende hadi yaa deyip arkanı dönme sakın kaldın o zaman kafadan, :D  dikizden konuş :D sonra yanaş el frenini cek bırak Ve artık trafikde Can Pilka akaaar :D

Hayırlısı olsun tekrar kardeşim. Senle güzel şeyler yapıcaz ;)
-------------------------------------------------

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;277229
memleketini falan sorarlar kırklareli deyince aaaaaa bende oralıyım, sende hadi yaa deyip arkanı dönme sakın kaldın o zaman kafadan, :D  dikizden konuş :D

ben yozgatta aldımda aynı olayı yaşadım nerelisin dedi köyümü söyledim hadi yaa bende ordanım dedi dikizden bi kestim bizim köyden olsanız tanırdım hocam dedim tmm geçtin dedi :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Benim direksiyon 70-75 gibi bir şey idi.
"Vites atarken ne ara gaz yapıyon be kardeşim" demişti sınav yapan eleman.:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hititman;277219
Direksiyon sınavında normal hızlarda kullan :D Ben sınava giridiğimde biraz hızlı kullanmışım o zaman tabi birde 18 yaşında deliliği var arkadaki hoca yavaş git evladım kusucam galiba demişti.

Eşimini sınava gireceği Yavuztürk Mah.'de 3. vitese attırmıyorlar, hızlı gidersen puan kırıyorlarmış 2'de. Zaten 2. vitese aldıktan sonra refüj bitiminde keskin bir U dönüş ile bitiyor parkur.

Her stop edişte 10 puan gidiyor  :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kalanlar kendini belli ediyorlar zaten, bir oturuyo koltuğu ayarlamak icin mandalı çekiyo ayağınla itekliyo komple arkaya gidiyo yada direksiyona yapışıyo ortalayamıyorlar, kolu silecek koluna vuruyo silecekler çalışıyo tam odaklanır gaz verir tak stop eder, o kişi kalmıştır. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ablam bile aldıysa sen her türlü alırsın hiç kafana takma:D Bende babamı ikna edebilirsem nisandaki sınavlara gireceğim :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi nasıl bilmiyorum ama bizim zamanımızda direksiyon tüm gün sürüyordu. Sabahın köründe gitmiştik elmalı'ya, gecenin bir yarısı almışlardı beni ve 3-4 kişiyi, farları falan açmıştık bayağı gece olmuştu :rm: Sinirden dumanlar çıkıyordu kulaklarımdan artık, hocaya sorduk dedik böyle böyle biz burda ağaç olduk, sabahın 7'sin de getirdiniz bizi buraya gece oldu. Hoca tebessüm etti; lan dedi sizle ne uğraşacaklar, önce bilmeyenlere verebilmek için uğraşıyorlar, bilenleri en sona atıyorlar. Parkurda 2 tur döndürürken bizim arabayı kaldırmamızla durdurmaları bir olmuştu :rm: aha dedim kaldık sanırım, 98 almıştım ben :rm: 2 puan nereye gitti diye sormuştum hoca hata yapmaman hatan oldu demişti :rm:
Çok sonra öğrendik ki hocalar önceden liste veriyormuş meğersem, bunlar bunlar ile uğraşmayın zaten ciciğini bilen adamlar diye :rm: onlarda sallıyormuş en sona, Allah'ın dağında 12-13 saat sınav sırası beklemiştik, hiç unutmam yani :rm: ben arabayla gitmiştim zaten, köye möye gidip yiyecek alıp gelmiştim :rm:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende direksiyon eğiticiliği kursuna başlıycam kasım 14 te
emekli olunca elde belgemiz olsun bi sürücü kursunda öğretmen oluruz bakarsın.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkürler...

Geçen senelerin sorularına baktım,,5-6 yılın sorularını neredeyse ful doğru yaptım. Direksiyon konusunda da sıkıntım yok çok şükür.
Artık zamana bırakıcaz sanırım :)

Çevrimdışı denizc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vallahi 2yıl geçti alalı ehliyetimi,en sona kalmıştım yani 2-3 kişi bekliyorduk diyerleri kursun otobüsünde sıcacık oturuyorlardı bizim bi taraflar donuyor hani :D,herneyse sıra bana geldi işte prosedür niyetine arka taraftan dolaşarak binin vesaire,araca birbindik komisyoncunun teki oohohooo mehmet senmisin falan :D biraz kalıp ve biraz türkkası vardı ozamanlar.kurs'da tek 95 alanda bendim.hocalar beni çalıştırmıyordu ben onları çalıştırıyordum mübarek :D.4saat ders aldım tek başıma bunun sadece 30dakikası kulvarda geçti,geri kalan periyodlarda ilçe içinde dolaşmalar otobanda çalışmalar falan,hocalar her ne kadar en sağdan gitdesede araçlarıda solluyorduk gıkları çıkmıyordu :).

efe_38

• Ziyaretçi
bende 3ay gecikmelide olsa 22ekimde sınava girdim çok şükür :) yazılı sınavla ilgili söyleyebileceğim tek şey çıkmış soruları çöz gözün kapalı gir hatta bu işle ilgili çok güzel bir sitede var onlineehliyetsınavi.com sana yanlışını doğrunu puanını falan hep söylüyor boş yere kitabı okuma :)

direksiyona bayramdan sonraki hafta girecem inşallah,sadece bindiğinde ayna kontrolü koltuk ayarı kemeri takarsan vede 3.vites devrinde gidersen sıkıntı olmazmış,geçen illa benim şöförlüğümü kontrol etmek için çağırdılar gitmiştim orda söylediler bunları yaparsan direksiyondada problemin olmaz :)