škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Debriyaj pedalında titreme

Ziyaretçi · 12 · 27458

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Son zamanlar da dikkatimi çekti.Vites boşta iken rolantide debriyaj pedalına 1-2 cm kadar basınca ayağıma alttan vuran hafif bir ritmik titreme var ve tahminen kavramaya kadar devam ediyor.Pedala tam basınca kayboluyor.Bu bir arıza mıdır?Arıza belirtisi midir?yoksa normal midir?anlayamadım.Sizce nedeni ne olabilir?

Çevrimdışı ayzek11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;275729
Son zamanlar da dikkatimi çekti.Vites boşta iken rolantide debriyaj pedalına 1-2 cm kadar basınca ayağıma alttan vuran hafif bir ritmik titreme var ve tahminen kavramaya kadar devam ediyor.Pedala tam basınca kayboluyor.Bu bir arıza mıdır?Arıza belirtisi midir?yoksa normal midir?anlayamadım.Sizce nedeni ne olabilir?

aynı olay bende de vardı debriyaj balatasından yapıyo ben iki kere değiştirdim ilk takan yer kalitesiz yapmış ikinci yaptırdığım yer orjinal takınca 10 numara oldu tavsiyem paraya kıy iyisini taktır

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
panik yapmana gerek yok ama balatalar bitmek üzere hazırlıklı ol demek o :) acil değil ama bütçeyi ayarlamaya başla tahmini 200 300 tl masraf yakın zamanda kapıda olacak
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

octaviaman

• Ziyaretçi
Bu duruma hazırlıklı olayım o zaman.Debriyaj balatası ilk kez değişecek bu durumda.Fakat çekiş de bir problemim yok,Balata arızasında özellikle yokuş kalkışlarında kavrama ve çekiş problemi olması da gerekmez miydi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yeni nesil otomobillerin birçoğunda debriyaj hidrolik olduğu için balata aşındıkça ayarını otomatik yapmış oluyor.:wnk: Balatanın sonlarına doğru artık iyice eskiyen balata titreşime neden oluyor.:wnk:

Çevrimdışı cnraru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence fazla zaman kaybetmeden balatanızı değiştirin ilerleyen zamanda volanda sorun çıkarabilir ve maliyet artar.

octaviaman

• Ziyaretçi
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.Bir de usta görsün bakalım ,araya sıkışanı bir görelim:)

octaviaman

• Ziyaretçi
Yorumlar genelde olumsuz olunca biraz da endişeyle doğruca Yetkili Servise gittim.Şimdi oradan geliyorum.
Araç kontrol edildi kavramada hiç bir sorun olmadığı ve iyi durumda olduğu tesbit edildi.Pedal da ki titreme de aracın dizel olmasından dolayı debriyaj çatalındandan gelen vibrasyonmuş.Normal sınırlar içinde kabul edildi.İçim rahatladı doğrusu bayram öncesi güzel bir masrafa girmek de vardı.:)

Ayrıca güncel Yetkili servis fiyatları konusunda merakımı gidermek için gitmişken öğrendim.Debriyaj balatası v.s. 700-800TL civarı,eğer volanla birlikte komple  değişirse 2000 TL e yakırı tutabileceğini söylediler.Özel vw servislerinde de bildiğim kadarıyla yarı fiyatına maloluyor.Tercih ve ekonomi meselesi tabi.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim pedalda niye titreşim yok peki merak ettim:)

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;276253
Bizim pedalda niye titreşim yok peki merak ettim:)

Sizin pedalınızın henüz yeni olmasından dolayı olmasın.
Pedal sekiz yaşına gelince bir daha bakın duruma;)

06lkn66

• Ziyaretçi
köydeki mareanın debriyajındada titreme vardı araç 2004 model iki yaşındayken olmuştu bir ay kadar sonra düzeldi bi dahada yapmadı hala orjinal baskı balata duruyo araçta değişmedi