škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Seçimi

cafedip · 43 · 15395

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;571058
Şimdi kafam karıştı ama adac testine göre benim ebatta cpc5 1. iken, egp 10. olmuş. Tek istediğim sessizlik o yüzden egp istiyordum.

Continental çok iyi bir lastik hatta benim gözümde 1 numaradır. Fiyat farkı çok mu bilmiyorum ama goodyear da gayet başarılı aracı aldığımda üzerinde geldi gayet sessiz yol tutuşta da frenlemede de hiçbir sorun yaşatmadı. Ben size şöyle bir örnek vereyim benim fabia da Viking citytech II vardı bir yakınımın aracını aldım Hyundai Accent blue sanırım onda da michelin vardı aynı viraja aynı suratte girdim sahil yolunda araba bir dağıldı anlatamam zor toparladım ödüm koptu ben fabia gibi olacak sandım çok yanılmışım arka amortisorler o kadar yumuşak ki araba deli gibi yatıyor hopluyor bizim vag grubu araçlar mükemmel yol tutuyor şimdi aynı marka aynı desen aynı model  lastiği bir fabia ya takın bir Accent blue ya aynı viraja aynı süratle girin ne demek istediğimi anlayacaksınız lastik karşılaştırılacaksa arabada aynı olmalı internette binlerce yorum var da şartlar aynı mı ?
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2016, 18:33:58 Gönderen: trio »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10299]trio[/MENTION] çok güzel bir örnek olmuş. Egp ve cpc5 kararsızlığımdaki tek nokta db yoksa cpc5 bariz daha üstün. Egp nin eli 67 db ile eli çok kuvvetli. Bugün conti bayisinden 4 lastik 840 tl fiyat aldım cuma günü gideceğim. Ellerinde bitmişse kısmet deyip 860 tl fiyat veren goodyear bayisine gideceğim.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tanesi 120 TL gibi iyi bir fiyata FALKEN ZE914 aldım yorumlar oldukça iyi ;

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZE914.htm

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ltgida.com
Benim şuan aracımda Dunlop kullanıyorum. Ama bende kesinlikle Conti Premium Contact 5 diyorum.

Kışlık lastik olarak da 5 yıldır Goodyear ultra grip 7-8 kullanıyorum ve çok memnunum.
Tabii, Nokian özellikle kışlık lastikte çok çok başarılı ki kullanan arkadaşlarım var hiç şikayet duymadım. oda tercih edilebilir. Sonuçta Finlandiya kar kış adamların AR-GE sinin büyük kısmı kar ve kış şartları üzerine, çok mantıklı değil mi? ;)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokohama c drive övgü alan bi marka model
Ben lassa impetus revi + kulanıyorum güzel aman aman bi eksiğini görmedim

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı Superb2011

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
2011 model Superb'imin lastiklerini değiştirme zamanı geldiği için bir süredir araştırma yapıyorum arkadaşlar. Ancak işin içinden çıkamadım. Birde sizlerin düşüncelerini almak istedim. Bu başlık altında şuana kadar yazılanları okuduğumda farklı ebatlar için ve kişilere göre farklı kriterler/tecrübeler ile yazılmış yorumlara rastladım. Bu noktada admine bir öneri olarak, konuyu Lastik Seçimi başlığı altında ebatalara görede ayrıştırmayı öneriyorum. Neyse, gelelim konumuza.
Aracımda fabrıkadan üzerinde gelen Michelin EnergySaver 205/55/R16 94V lastikler var. Lastiklerden memnun olduğumu belirtmeliyim. Konfor açısından en ufak bir sıkıntım olmadı diyebilirim(Ankara şehir merkezi ve genellikle uzun yolda kullanım tecrübesidir). Şuan 94V özelliklerinde erişebileceğim lastik yime Michelin EnergySaver+ GRNX lastiği. Mayıs2016da piyasaya çıkacak. 280TL teklif aldım. Ancak lastiğin 3 kanallı olması ve desen yapısı pek içime sinmedi doğrusu. 91V özelliğinde lastik kullanımının bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı konusunda emin olamıyorum. hesap yapıyorum: arac 1470kg+4 yolcu (ort.80kgx4)+ 100Kg bagaj yükü desek lastik başına 472kg yük düşüyor. 91V 615kg'a kadar destekliyor. Yani 91V'de kurtarıyor gibi görünüyor ihtiyacı. Ama aracın üzerinde 94V gelmesi aklımı çeliyor. 94V extra load (XL) güçlendirilmiş yanak olması Superb için bir gereksinim mi bilemedim. Aracın kılavuzuna baktığımda önerilen lastik ebatları gibi bir bilgi göremedim. Servise telefon açtım, serviteki kişi 94V'nin ne olduğunu bilmiyor...:(

Superb 205/55/16 lastik ebadı için önerilerinize ihtiyacım var.

Saygılar...

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye'nin yolları malum Superb için XL yanak olması her zaman daha iyidir diye düşünüyorum fakat ille de olacak diye bir şey yok.

Çevrimdışı BeratDenizci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım lastik yorumlarını da okudum kasım ayından beri süperb kullanıyoruz aracı ikinci el aldık üzerinde sava marka lastikler var sanırım çıkış lastiği oydu arabayı 37000 de aldık bi takım bitmemiştir tahminimce  ön lastikte balon var o yüzden lastik değişeceğiz fakat rize de yaşıyorum asfalttan ziyade şehir içi arnavut kaldırımı denilen küp küp dizilen taşlardan düz bir asfalt değil, arada  köye çıkma durumları da oluyor zaman zaman beton yollar düz beton olmuyor.

Yorumları okudum ağırlık continental csc5 serisi öneriyor goodyear eagle f1 asymmetric 3 serisi öneren de  brigstone da baktım fiyatlar birbirinin aynı gibi hatta goodyear biraz daha uygun ama ben bizim yol şartlarına göre hangisi daha uygun olur onu sizden fikir edinmek istiyorum üç gündür araştırıyorum bir kanıya varamadım yarın bu işi çözmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Continental SC5 alıp yolunuza devam edin. Çok iyi lastik.

Çevrimdışı BeratDenizci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;584582
Continental SC5 alıp yolunuza devam edin. Çok iyi lastik.

onu düşünüyordum ama good year eagle f1 asymetric 3 aldık geçen hafta  225/45/17 94y xl uzun yola çıkttı yaklaşık 3000 km yaptım lastiklerle 1 haftada asfaltta çok memnun kaldım ama şehir içinde nasıl zamanla göreceğiz teşekkürler :)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Good Year'da iyi seçim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BeratDenizci;584820
onu düşünüyordum ama good year eagle f1 asymetric 3 aldık geçen hafta 225/45/17 94y xl uzun yola çıkttı yaklaşık 3000 km yaptım lastiklerle 1 haftada asfaltta çok memnun kaldım ama şehir içinde nasıl zamanla göreceğiz teşekkürler :)

Yavuz'un da dediği gibi Good Year Eagle F1 Asymmetric de güzel seçim. Özellikle sessizlik ve konfor olarak öne çıkıyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...