škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YETİ 2.0 tdi 170 hp 4x4 TEST

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dejavu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
haftasonu     dizel octaviamız  ile  adanadan   YETİ   testi için   istanbul  maltepe  yuce  otoyu  ziyarete  gittik...:))     oncelikle   sinan  mudurume  bizimle   ilgilendiği için  buradan teşekkur çok   ederim ...    şansımızdan  hava  çok yağmurlu idi!!!    testte  maxi  dot,u  1 ,i    sıfırlıyarak  başladım    klima   çalıştırdım  ve  test   başladı.      vites  şanzuman kavraması   mukemmel,    o  yagmurda   birazda  tehlikeli  ama  e5  te  hızda  yaptım   1.   2.  3.    ivmelenme  halkulade  neredeyse  insanı koltuğa  yapıştırıyor.   350    nm    uçuruyor,   araçta  3  kişiydik  ama   bayagı   fazla   performanslı kullandım    butun ışıktan kalkışlar  redline...       benim  için  supriz  maxi  dot ta  saklı  idi      ve   test   ortalamam    (9.7)lt  ben  inanamadım   aynı  şekilde dizel  octiyi   kullansam    en az   (8.8)  yakardı    !!!  tuketim  bana  inanılmaz  az    geldi  2.0  tdi 170  hp  4x4   bir araç  için  hiç birşey    yine   aynı şekilde    bizim transporter  2.0  tdi  140 hp    (16)  lt  den   aşagı  tuketmezdi....  benden sonra  arkadasım  test  için  direksiyona   geçti :     maxi dot,tu   yine  sıfırladım   15 - 20  km kadar  arkadaş  kullandı    benim kadar  performanslı kullanmasada        yine  her  ışıkta kalkış      kesici   :))  onun tuketimi: (8.4)  

ARACIN   2.Cİ  MAXİ DOT (İŞTE  BENİM   ARAYIPTA  BULAMADIĞIM  VERİLER)

KULLANILAN   KM :  3556 KM
KULLANILAN SAAT: 55 SAAT  36  DAKİKA
ORTALAMA  HIZ   :                :  64 KM/H
TUKETİM            :       7.4   LT

BU  ORTALAMA   İSTANBUL    KULLANIM  ORATALAMASI    BENCE    BU  ARAÇ   1535  KG  AGIRLIĞA  GORE   1.6  TDİ   105  LİK  OCTİDEN    EN  FAZLA  1   LT   FAZLA  YAKIYOR.......

bu arada      170  hp   yeti  test  aracı değilgi    sanırım  bir   mudure  tahsis  edilmiş araçtı      73800  km  yapmış  ama  alt takım   dan   hiç bir şekilde ses gelmiyordu  motorda  aynı keza   sessizdi    Bu  km  ye gore!!!    17  inç jant olmasına  ragmen   girdiğim    cukurlarda          benim octinin  16  jant  sesizliği  gibiydi ... umarım  bu bilgiler faydalı olmuştur...

Db1

• Ziyaretçi
veriler dogrudur ama vergi dezavantaj olusturuyor.

Çevrimdışı dejavu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
malesef ama      2.0  dan  inip  1.6 tdi   ye binince   1300  tl  lik fark  pek gözünüze  gelmiyor...

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuzenimde aynı motorlu passat var.Son 2 aydır eşi kullanıyor aracı.Araç ona rağmen az yakıyor.Yengemin deyimi ile de ''geziyorum geziyorum yol bilgisayarı(menzil) düşmüyor'' diyordu:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"benim için supriz maxi dot ta saklı idi ve test ortalamam (9.7)lt ben inanamadım "
----------
benmi yanlış anladım 9.7lt azmı yaw,dizel değil mi bu?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;272138
"benim için supriz maxi dot ta saklı idi ve test ortalamam (9.7)lt ben inanamadım "
----------
benmi yanlış anladım 9.7lt azmı yaw,dizel değil mi bu?
Ama dipgazda hocam!:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;272140
Ama dipgazda hocam!:wnk:
yani 40 krş diyelim şuna.benzinli octi ile neredeyse.neyse yeti'm yokya olanlar düşünsün.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;272176
yani 40 krş diyelim şuna.benzinli octi ile neredeyse.neyse yeti'm yokya olanlar düşünsün.

2.0 TDI 170 hp makina nereye 1.6 FSI nereye? :D

Atı olan arpasını düşünmeyecek arkadaş!! :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;272176
İyi de sen kasa kasa o tüketimi elde ediyorsun, Yeti gazlayarak o tüketimi veriyor.:wnk:

Çevrimdışı dejavu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar  2.0  tdi  dsg   expirence   yeti  alınmıştır  nasip olursa    çarşamba  gunu gelecek  resimleri  paylaşacagım   yuce oto  jest  yaptı   ÖTV   farkını almadı !!!!!!!  :))))

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dejavu;273021
evet arkadaşlar  2.0  tdi  dsg   expirence   yeti  alınmıştır  nasip olursa    çarşamba  gunu gelecek  resimleri  paylaşacagım   yuce oto  jest  yaptı   ÖTV   farkını almadı !!!!!!!  :))))

Hayırlı olsun, zamdan da kurtulmuşsunuz. Zor br bekleyiş olacak :ok: