škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir Geri Çağırmada WV de...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 168 bin 275 dizel aracı yakıt enjeksiyonu sistemindeki sorun nedeniyle geri çağırdı.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresinden yapılan açıklamada, firmanın çağırdığı araçların 2009-2012 Jetta ve 2010 model Golf araçları olduğu, çağrılan araçlar arasında 2010 ila 2012 model bazı Audi A3 modellerinin bulunduğu belirtildi.

Tüm araçların 2.0 TDI motorlu araçlar olduğu bildirildi.

Yakıt enjeksiyonu sistemindeki çatlağın yakıt sızıntısı ve yangına yol açabileceğinden endişe edildiği kaydedildi.

WV de bunu yaparsa... Bazı şeyler değişiyor demektir. Kalite konusunda eskisi gibi titiz davranılmıyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 19tumen;270423
...WV de bunu yaparsa... Bazı şeyler değişiyor demektir. Kalite konusunda eskisi gibi titiz davranılmıyor.
Kaliteli üretildiğinde üretim adedi düşüyor, bu da fiyatlara artış olarak yansıyor.:wnk:

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
türkiye den de çağırılacak araçlar var mı acaba?

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu, ekipmanın dizayn hatasındandır, kaliteyle ne alakası var Allah aşkına :)
Bu tür geri çağırmalar her markada oluyor, ayrıca bunlar iyi bile, sorun varsa sorunu hasır altı etmiyor, çözmeye çalışıyorlar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Trex;270541
Bu, ekipmanın dizayn hatasındandır, kaliteyle ne alakası var...
İşte o tedarikçilerden alınan parçalarda da kalite sorunları olduğu için geri çağrılıyor ya araçlar.:wnk:
Ha bir tek VW' e özgü de değil bu mesele. Toyota' nın ABD' de başına gelenler henüz taze.:wnk:

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En azından geri çağırıyorlar.Ya çağırmasalar?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: immortal;270580
En azından geri çağırıyorlar.Ya çağırmasalar?
Dandik ürettikleri için geri çağırmak zorundalar tabii ki! Bak bir tane Kuş serisi geri çağrılmış mı şimdiye kadar!:rm: Kaliteden yıkılıyor hepsi!:hanz:

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende onu diyorum en azından hatalarını kabul edip çagırıyorlar.Hataları olupta çağırmayan bir dünya firma var.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BOSCH yandı demek :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;270605
Fight Clup'ı izlemiş miydiniz? :)
Ne âlâka yav?!:blm::hmm:

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitaptan alıntı :)

Basit bir aritmetik.
 Problem hikayesi.
 Sirketim tarafindan üretilen bir araba Chicago’dan ayrilip, saatte 60 mille batiya giderken, yan difransiyel
kilitlenip, araba kaza yaparsa, ve içeride sikisan herkes yanarsa, sirketim geri alim yapar mi?
 Alandaki araçlarin sayisi alinir (A), olasi hata orani ile çarpilir (B), çikan sonuç, mahkeme disi bir anlasma
saglanmasi için gereken ortalama giderle çarpilir (C).
 AçarpiB çarpiC esittirX . Geri alim yapmazsak,X bu isin bize kaça patlayacagidir.
 EgerX geri alim maliyetinden yüksekse, arabalari geri aliriz, kimse de yaralanmaz.
 EgerX geri alim maliyetinden düsükse, geri alim yapmayiz.
 :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;270643
Kitaptan alıntı :)

Basit bir aritmetik.

Problem hikayesi.
 Sirketim tarafindan üretilen bir araba Chicago’dan ayrilip, saatte 60 mille batiya giderken, yan difransiyel
kilitlenip, araba kaza yaparsa, ve içeride sikisan herkes yanarsa, sirketim geri alim yapar mi?
 Alandaki araçlarin sayisi alinir (A), olasi hata orani ile çarpilir (B), çikan sonuç, mahkeme disi bir anlasma
saglanmasi için gereken ortalama giderle çarpilir (C).
 AçarpiB çarpiC esittirX . Geri alim yapmazsak,X bu isin bize kaça patlayacagidir.
 EgerX geri alim maliyetinden yüksekse, arabalari geri aliriz, kimse de yaralanmaz.
 EgerX geri alim maliyetinden düsükse, geri alim yapmayiz.

:)
Ben böyle bir arabayı zaten almam ki.:bnn:
Yan difransiyel ne be!:rm:

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de tam olarak böyle olmasa da buna benzer pislik bir sistem vardır abi.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ne alaka diyen arkadaşın: Şunu düşündüğünü sanmıyorum. Bir Ar-ge süreci,üretim süreci,marka tanıtım süreci,müşteri memnuniyeti süreci ve WV Kalite Güven süreci vb..

Bunları saymazsak evet haklısınız, "geri çağrılmış ne olacak ki-markaya zarar vermez" Siz kalitesi titizlikle yapılmış WV alacaksınız, ve şu durumla karşılaşacaksınız ha diyeceksiniz ki her arabada olur. Bu kadar geniş olamazdınız..