škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ilginctir ayni sorun ben benim Octavia'da yasamaya basladim. Tumsekten gecince gicirdiyor resmen.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;305126
Ilginctir ayni sorun ben benim Octavia'da yasamaya basladim. Tumsekten gecince gicirdiyor resmen.
İzmir'de yaşıyorsunuz profilinizden gördüğüm kadarıyla; İzmir o kadar soğuk değildir, hadi burada soğuğun da etkisiyle yapıyor diyoruz ama İzmir daha enteresan..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim fabiada gıcırdıyor neler oluyor yahu skodalara tövbe yarabbi. :D

2 gün yatmıştı araba. 1 haftadır sürekli yağmur yağıyor. altta bir yerlere çamur vs. girdi sanırsam. kasislere girince gacırtıyı fark ettim. ama 2 gündür hava güneşli ve her yer kurudu ve ardından ses kalmadı özellikle tümseklere giriyorum şimdi normal.

bir de aldığımızın ilk haftası canıma okumuştu. yine yoğun sağanak sonrası memlekete gideceğiz çalıştırdım aracı 10 metre ilerledim, o da ne. arabanın ön tekerinden garip sesler geliyor. bir sürtme sesi. en son tanıdık ustama gittim söktü tekerleri. ön tekerlerden birine tırnak büyüklüğünde bir çakıl sıkışmış. sanıyorum buna benzer bişeydir superbin dert etmeyin fazla..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;305440
bir de aldığımızın ilk haftası canıma okumuştu. yine yoğun sağanak sonrası memlekete gideceğiz çalıştırdım aracı 10 metre ilerledim, o da ne. arabanın ön tekerinden garip sesler geliyor. bir sürtme sesi. en son tanıdık ustama gittim söktü tekerleri. ön tekerlerden birine tırnak büyüklüğünde bir çakıl sıkışmış. sanıyorum buna benzer bişeydir superbin dert etmeyin fazla..

O sesle bu ses ayrı. Onda taş kendiliğinden düşüyor, düştü mü de düzeliyor. Bunda geçmiyor ses bir türlü.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;305505
O sesle bu ses ayrı. Onda taş kendiliğinden düşüyor, düştü mü de düzeliyor. Bunda geçmiyor ses bir türlü.
kronik bir sorunmu acaba?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Havalar bozduğundan beri forumda baya bi üyeden bu sorunu duyar olduk. Benim aracın 2. kışı bu. Geçen kış hiçbir şey olmuyordu. Bu kış yapıyor sesi ama.

Gerçi 1 haftadır falan yağmur, kar yok. Seste geçti.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;305439
İzmir'de yaşıyorsunuz profilinizden gördüğüm kadarıyla; İzmir o kadar soğuk değildir, hadi burada soğuğun da etkisiyle yapıyor diyoruz ama İzmir daha enteresan..

Bu sabah 2.5 dereceydi :).

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen kış benim araçta da bir sorun yoktu.. Ne olduysa bu kış oldu..

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dinleye dinleye aynı sesi ben de duymaya başladım. kasislerden geçerken yapıyor. ben yağmurlu  havalara bağlıyorum.
ayrıca kasislerden geçerken bagaj bölmesinden de bi ses geliyor, ek olarak çocuk koltuğunun isofix bağlantılarından gelen ses de eklenince senfoniye, borusan flarmoni orkestrası tadında bir ziyafet çıkıyor ortaya.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yazık ki bendeki ses sadece kasislerde gelmiyor. Hafif bozuk asfaltta bile araç yaylandıkça bu ses geliyor.. Sesi duymamak için aracı sürekli otobanda kullanmak lazım, şehiriçinde her daim bu ses mevcut.. Aracı kullanmak istememe boyutuna geldi artık, araca binmek istemiyorum...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kasislerden geçerken gelen garç-gurç şeklindeki sese çözüm bulabilen ar mı?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;320605
Arkadaşlar kasislerden geçerken gelen garç-gurç şeklindeki sese çözüm bulabilen ar mı?
yok !
garç ve gurçlarla yaşamaya devam.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, kasislerde yasadigim sorunu izmir renk otodaki arkadaslara ilettigimde onlar bana takozlarqa biraz gres slkarak bu sorunu gecici olarak cozduklerini soylediler, yaptilar ve ses epey azaldi. Ama 30.000 bakimdan sonra soguk havalarda sag ondengelen bir takirti varki evlere senlik, araci bazen dizel zannetmeme sebep oluyor, isin kotusu servise gittigimde sicak oldugu icin tekrarlayamadim sesi, sinir oldum.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Siz gelin benim arabayı dinleyin, 6cm yere yakın,sert amortisör ve 40 yanak lastik.
Ses gelmeyen yer yok :)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;321916
Arkadaslar, kasislerde yasadigim sorunu izmir renk otodaki arkadaslara ilettigimde onlar bana takozlarqa biraz gres slkarak bu sorunu gecici olarak cozduklerini soylediler, yaptilar ve ses epey azaldi. Ama 30.000 bakimdan sonra soguk havalarda sag ondengelen bir takirti varki evlere senlik, araci bazen dizel zannetmeme sebep oluyor, isin kotusu servise gittigimde sicak oldugu icin tekrarlayamadim sesi, sinir oldum.
ben de servise renkoto'ya gidiyorum. ordakilerin bu sorunu çözebileceklerini sanmıyorum. ayrıca oradaki servis müdürünün kapalı mekanda, üstelik müşterinin yanında sigara içmesine uyuz oluyorum. müşteri memnuniyeti anketinde dile getirdim bu durumu.