škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilk bakım ve garanti sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaslar, aracımı gecen sene bu zamanlarda sıfır olarak bayiden aldım. İlk bakım 15.000 km de imiş, fakat ben 5000 km ancak yapabildim. Şimdi sorunum şu, 15000 olana kadar kullancakmıyım ( ki bu yaklasık 1.5-2 yılı bulur) yoksa 1 sene dolduğu icin ilk bakıma girmem gerekiyormu. Girmezsem garantiden çıkabilirmi

Ugur A.

• Ziyaretçi
1 yıl içinde 15.000km' yi doldurursanız veya 15.000km' yi doldurmadan 1 yılı doldurmuşsanız bakım yapılıyor. Hangisi önce dolarsa.:wnk:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangisi önce dolarsa 15000 km veya 1 yıl ;) Uğur abinin dediği gibi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşim şayet bakima gitmezsen garanti dişi kalir.servislerde bu yüzden bu tuzaklari kuruyor,bende senin gibi oldum zaten garanti 2 yil garantidede kullanici hatasi denilip birşey yapmyorlar.birde bakimda yapilacaklar yağ,yağfiltresi değişiyor,saği solu kontrol ediliyor,cam suyuna 0,5 lt su eklenir ver 250-350 tl.tabi seçim senin ben gitmedim senin gibi arabam daha 8000 km.de bu araba hiç km yapmadan bir yil yatsaydi yinemi bakima gidecekti bunlar hep tuzak.Bunları dışarıda yaptırsan taş patlasa 150 civar tutar yazık değilmi parana
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2011, 15:16:01 Gönderen: BAFRALI »
55 FB 375

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: BAFRALI;267700
...bu araba hiç km yapmadan bir yil yatsaydi yinemi bakima gidecekti...
Bu arada yağın bozulmuş olacağını hesaba kattınız değil mi? Çıplak gözle bir bozukluk gözrülemese bile hiç kullanılmayan bir araçta yağ artık ilk günkü koruyuculuğunda değildir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
2. el Fabia 1.2 TSI DSG aldım, 10 aylık araç, 12 bin km'de. Hemen servise bıraktım yağ ve filtrelerin değişimi için.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;267734
2. el Fabia 1.2 TSI DSG aldım, 10 aylık araç, 12 bin km'de. Hemen servise bıraktım yağ ve filtrelerin değişimi için.
İrfan Hocam hayırlı olsun. Sonun da aldın demek ki! Kazasız, belasız kullansın yenge hanım.

Roomster duruyor mu? ben yeni işyerimdeki binada telefon ve internet sıkıntılı eskisi kadar siteye giremiyorum.

Roomster' a göre +,,- var mı?

garantiye gelince ben garanti süresi içerisinde 2 defa gösterge paneli, (600x2= 1200TL) ,1 defa da direksiyon simidi değişimi yaptım fiyatını tam bilmiyorum. ilk bakımında muhakkak yetkili servisi tavsiye ederim , çok zararın olmaz . bir beyin arızası yaptığını düşünün....
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2011, 17:30:02 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni araba yeni motor, en az ilk 2-3 yağ değişimi çok çok önemli, daha hala motor çapağı çıkacak o motordan, o yağ o motorun içinde zift gibi alaşımlı karışım olmuştur artık. Bakımını mutlaka yaptırın, o yağın mutlaka ama mutlaka değişmesi lazım, üstelik ilk yağ için 5000 km'de hatırı sayılır km'dir. Bekleme süreside var işin içerisinde, yağı koyun 1 yıl istersem 10 km yol yapın, dura dura o yağ bozuluyor, hele yeni motorda bu çok daha önemli.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ilk bakım 290 tl ben de geçen ay yaptırdım performans bariz şekilde değişti.. inanın 160-170 ile hafif rampa çıktım otoyolda...düz yolda da 200 ü buluyor...

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Saolun arkadaslar cvplar icin,  bize servis yolu gözüktü. Ama ilk bakım icin 250-350 tl arası bir rakam biraz fazla değilmi :s

Alıntı yapılan: Trex;267691
Ben 5000'i ilk üç ayda devirmiştim :) :)

Şehir ici ve işe git gel icin bi motorum var :) 5000 km, 2 kez ankara 1 kezde sivasa gidip gelerek yaptım zaten:)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;267912
Saolun arkadaslar cvplar icin,  bize servis yolu gözüktü. Ama ilk bakım icin 250-350 tl arası bir rakam biraz fazla değilmi :s

Şehir ici ve işe git gel icin bi motorum var :) 5000 km, 2 kez ankara 1 kezde sivasa gidip gelerek yaptım zaten:)

300'ü geçmez, geçmemeside lazımdır lakin 200-250 civarında olur normali.(ekstra çıkmadığı sürece)