škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Caterham Super 7

Mert · 1 · 4799

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce bilen,duyan,gören oldumu ? :)

www.caterham.co.uk

Bu orjinal Caterham Super 7

Ben çoook yakından tanıyorum... :)

Caterham'ın Türkiyede herhangi bir bayisi bulunmuyor,ama ABC Motorsports (www.abcmotorsporlari.com) tarafından düzenlenen Caterham Cup'larda Caterham sahipleri yarışabiliyor.
Eğer bir Caterham sahibi olmak istiyorsanız 2 Seçeneğiniz var; 1. Türkiye'ye Orjinal Caterham getirerek, 2. Replica Caterham yaparak...
Benim amcam ve arkadaşları öyle yaptı,İngiltereye gidip gelen bir arkadaşları vasıtasıyla Caterham'ın fotoğraflarını,ölçülerini getirttiler ve araçların yapımına bizim dükkanda başladılar şaselerini kendileri yaptı,toplam yapım süresi 1-1,5 Yılı buldu 2000'li yıllarda bitti. 6 Adet yapıldı. Her şey el emeği,far çerçeveleri bile. Araçta 1.6 Ford Motoru mevcuttu,ruhsatta 1967 model Anadol olarak geçiyordu eski birer Anadol alıp onun şase numarasını vs. Caterhama vurmuşlardı Teknik Üniversitede. Sonradan muayene ve polis sorunu çıkınca arabayı sattılar... Babamın anlatmasına göre araba 1.viteste uçuyor,0-100 hızlanması ise 5,7 Sn. imiş öyle ölçmüşler :)  İnternette dolaşan bizde yapılan Replica Super 7 'ler...

Bu Oktaykan Power'da duran ve hala yapımı bitmeyen (bitirilmeyen) Caterham...

Bunlarda Türkiyedeki Orjinal Caterhamlar;

Babamla sözümüz var,İnşallah Orjinal Caterham getiricez... ;)