škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapalı garajın arkasına araba park etmek yasak degılmı?

Fabia · 39 · 11401

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kanunen kapalı garajın onune araba park etmek yasak degılmı? kanunda boyle bır hukum varmı? bilen yardımcı olursa sevınırım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kanun maddesinde var mıdır yok mudur bilemem ama zaten kapalı olsun olmasın otopark çıkışı önüne araç park edilemez. Belli bir süre sonra trafiği çağırıp çektirebiliyorsunuz, hangi ceza maddesi uygulanıyor bilmiyorum ama bizim otopark çıkışında yıllar önce benzer durum yaşandı ve trafik gelip direk çekti götürdü aracı.

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde kapatılamaz. Araç çektirilir, deniliyor.

Bu gibi durumlarda TCK değilde kendi ceza kanunuz işler.:)
Emniyeti arıyorsunuz adamlar gelmeye eriniyor.
 Şahsen ben kendi kanunlarımı uyguluyorum. Birisi garaj kapısının önüne sıkıyorsa bir araç bıraksın yaptığım uygulamar sonucunda.  Millet artık öğreniyor kapı önüne bırakılmaz diye.

Gearbox

• Ziyaretçi

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapalı garaj çıkışına araba park eden insan varmı ya ? Vay arkadaş bırak emniyeti adamın gelmesini bekler bir güzel kafa göz girerim.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gokcen aynı yaştayız ama kucuk kalıyoruz be gelenek gorenek olmasın yemın edıyorum kırık bedmıngton sopası var arabada hapis pahasına o konusmasından sonra ezerdım kafasını ya. Yaratan tuttu bugun.

polis degılde zabıtaya soylesek bunu?

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
garajın onune bi metal direk dikin. 1,5 metre kadar ileri kapıdan.kilitli olsun yere.cıkarken demiri alin cıkın sonra yerine takın yine.ben oyle bisey gormustum.adam bıkmıs herhalde kendince cözüm bulmus :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam yapı marketlerde satılan ve aracı lifte almanızı sağlayan küçük krikolardan alırdım. Bu krikoların kendi tekerlekleri var, market aracı gibi, her yere dönebiliyor. Aracın lastiklerinide iki yönden sıkıştırıp havaya kaldırıyor; 4 lastiğe aynı zamazingodan takıncada araç serbest harekete geçiyor; o zamanda takıl kafana göre, tek başına istediğin yere aracı götür :kork2:

Zımbırtı bu, gojack
http://www.youtube.com/watch?v=LCErnpmlbco

http://www.zendextool.com/gojak/

Yok döverim, yok polisi çağırırım, yok çizerim, yok lastiğini indiririm demelerlede uğraşmazsınız.
Adamı döverim dersin, adam vücut geliştirme şampiyonu çıkar...vs vs. Sonra alır o sopayı sen haklıda olsan bir güzel sana monte eder :++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cok iyi biseymis aslında o alet ama dik biyrdeyseniz hafif egimde varsa salın assa arabayı gitsin :rm::rm::rm:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Karayolları Trafik Kanuna göre; Özel Garaj statüsündeki park alanları çıkışına dair bir hüküm yok, Kamu ya da Kamuya ait alanlara ait hüküm vardır.

Ama şu maddeden işlem yaptırabilirsiniz;

61/1-ı (Taşıt yolu üzerinde kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde park etmek)

66 Lira Cezası ayrıca; Trafik Zabıtası tarafından araçlar çekilir ve masraflar ödenmeden de araç teslin edilmez diye de kanunda belirtilmiştir.

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farz edin acil işiniz var. Hastaneye gideceksiniz. Ambulans harici :)

O aracı varya tank gibi üzerinden geçerim ya. Gelecek garaj girişimi kapatacak bide. Zabıtayla mı uğraşcaksınız. Polis gelmiyorki zabıta yı nereden bulacaksınız.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;263941
Karayolları Trafik Kanuna göre; Özel Garaj statüsündeki park alanları çıkışına dair bir hüküm yok, Kamu ya da Kamuya ait alanlara ait hüküm vardır.

Ama şu maddeden işlem yaptırabilirsiniz;

61/1-ı (Taşıt yolu üzerinde kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde park etmek)

66 Lira Cezası ayrıca; Trafik Zabıtası tarafından araçlar çekilir ve masraflar ödenmeden de araç teslin edilmez diye de kanunda belirtilmiştir.

Abi garaj taşıt yolu uzerınde degıl bına onunde demır kapılı garaj gırısı var bına arkasında garajlar oranın onune park edıyor garajı ust komsum hacı amcadan kiraladım:D şimdi onada soyledım uygun bı lısanla soyleyecek ben yaş bakımından birşey soyleyemıyorum ama bı sonrakıne çarşı karışır:)) bu arada şu an arabamı arbasının arkasına çaprazlama parkettım ılla benı cagıracak kolayına gelıyor  çagırılmak.    

bu arada o alet cok guzelmiş gonul rahatlıgıyla duvardan duvara vurabılırım:rm:

polisten zaten umudum yok tupun evraklarını teslım etmeye gıttım nerdeyse dayak yıyordum:(   zabıtayıda bır sekılde bulucaz artık. bır zaman turgut altınok arka garajda alman kurdu besleyen komsunun kopegını aldırtmıstı ozel rıca ıle kopek cok saldırgandı zıncırını kırdı bır ara kedi görmüş galiba:D  zabıtayada belkı bı 50 lıra verılıp yaptırtılabılır:D:D

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Amerika ya da Avrupa da olsa; Polisi arayıp "özel alanıma" müdahale edildi diye, ortalığı ayağa kaldırırsınız ama Türkiye'de daha işler o kadar kolay işlemiyor, Polisi arasanız sizi, belediye ye yönlendirir :) belediye yi ararsın o da polisi aramalısınız der... bu devir- daim sizi bıktırana kadar sürer...

Özel mülk, hala Türkiye kanunları tarafından uygulama da tam manasıyla,devlet tarafından KORUNMUYOR...

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;263937
Ben olsam yapı marketlerde satılan ve aracı lifte almanızı sağlayan küçük krikolardan alırdım. Bu krikoların kendi tekerlekleri var, market aracı gibi, her yere dönebiliyor. Aracın lastiklerinide iki yönden sıkıştırıp havaya kaldırıyor; 4 lastiğe aynı zamazingodan takıncada araç serbest harekete geçiyor; o zamanda takıl kafana göre, tek başına istediğin yere aracı götür :kork2:

süper! :++:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bazen denk geliyorum böyle tiplere, genellikle sileceklerini kaldırıp bırakıyorum. 1-2 kez aynalarını da terse katladım. arabaya da zarar vermek istemem bana yakışmaz ama durumun ciddiyetine göre değişir tabi.