škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabıa II dekı agır dıreksıyonu hıssettınızmı?

Fabia · 19 · 5560

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bayramda bır haftalıgına memlekete gıttık fluenceyle arabayı ben kullandım bayram sonu eve geldık bugun ıslerım vardı onun ıcın arabayla evden cıktım fakat bır fark hıssettım dıreksıyonu cevıremıyordum cok fazla agır geldı bana kamyon mısalı donmuyor gıbıydı sonra hatırladım ehlıyet alırken bındıgım clıoyu dıreksıyonu gercekten cok hafıfıtı skodalarda genelde boyle bır agırlıkmı var yoksa ambıante modelıne ozel bır durummu? kafam karıstı benım segmente goremı degısıyor dedem fluenceyle fabıanın segmentı farklı ondan dedı ama clıo 3 aklıma gelınce bı garıp oldum tabı:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim fabianın direksiyonda puntoya göre çok ağır.Ama araç sabitken.Hızlanınca normal.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal. Benimki park halindeyken güzel seviyorum. Çok yumuşakda değil sertde gelmiyor benim hoşuma gidiyor kontrolü daha güzel.  özellikle yüksek hızlarda sertleşiyor oda ayrı güzel. Ama daha ağır hidroliklerde var emin olun. En hafif Fiatların direksiyonu.

Ben yıllardır favorit kullanmış biri olarak bana bütün hidrolikler pamuk gibi geliyor vallahi. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;261823
Normal. Benimki park halindeyken güzel seviyorum. Çok yumuşakda değil sertde gelmiyor benim hoşuma gidiyor kontrolü daha güzel.  özellikle yüksek hızlarda sertleşiyor oda ayrı güzel. Ama daha ağır hidroliklerde var emin olun. En hafif Fiatların direksiyonu.

Ben yıllardır favorit kullanmış biri olarak bana bütün hidrolikler pamuk gibi geliyor vallahi. :)

bana renodan sonra baya bı agır geldı hadı fluence neyse onun segmentı bambaska ama mubarek clıo 3 ıle arada bukadar fark olması normal mı yanı ıkısıde hıdrolık gosterıyor skoda nası hıdrolık reno nası hıdrolık onundamı derecesı var?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
clionun hafif direksiyonu kabul ama 100 le giderken de çok hafif.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Ugur A.

• Ziyaretçi
Aracı bilgisayara bağlayıp ağır-orta-hafif ayarlarında değişiklik yaparak direksiyonun durumunu değiştirmek mümkün diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;261884
Aracı bilgisayara bağlayıp ağır-orta-hafif ayarlarında değişiklik yaparak direksiyonun durumunu değiştirmek mümkün diye hatırlıyorum.

abı sımdı cıkıyorum evden servıse onuda sorayım.:ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster'da benim sertlik problemim vardı.Direksiyon normalde daha sert geliyordu.Direksiyonla ilgili bir açı sensör değişti ve sorun giderilmişti..Sizinde öyle olabilir.Baktırmakta yarar var..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gokhan abı bugun servıs hınca hınctı aksama dogru ancak alırız dedıler  2500 bakımı geldıde gecıyor bıle 4000 oldu onu yaptırırken bu dıreksıyon işinide soyleyeceğim:ok:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araçlarda yazılımdan direksiyon yumuşatılabiliyor ama fazla tavsiye etmem hatta hiç diyeyim daha doğru olsun. Pompayı hızdan dolayı daha zorladığı için arıza yaptırıyor ilerleyen zamanda. Bunu ayarlatmak neden var o zaman diye merak eden olursa, engelli sürücüler için düşünülmüş bir özellik çünkü. Evet bizim arabaların direksiyonu diğer hidrolik direksiyonlara göre kesinlikle daha sert, özellikle Renault'a göre. Kullandığım bu kadar araba içerisinde bana en yumuşak ve rahat gelen araba Megane II'nin direksiyonu oldu, inanılmaz yumuşak ve rahat dönüyor park sırasında, oyuncak gibi fırıl fırıl dönüyor, bizim Fabia'ların falan sert ben tek el ile seri şekilde hakim olamıyorum genelde, istediğim performansı vermiyor ama bu normal bir durum, standart sertliği bu çünkü. Kullanımı sonuçta hidrolik direksiyon elbette. Hiç kurcalatmayın derim ama karar sizin tabi.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
fabia I lerin direksiyonu oldukca yumusak diye biliyorum en azından eski aracım olan tek parmagımla tur attırabiliyrdum rahatca ama en yumusak direksiyon hyundai accesnt era geldi bana arkdasın arabası var bi kullandım cok rahatsız edici güven vermiyor cok cok yumusak.hızlanıncada sertlesmiyor.atar valla yoldan :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bana getzin direksiyonu baya ağır gelmişti fabitoya göre :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai'n kesinlikle daha sert.. Fabiaya göre yüksek hızlarda yumuşak kontrolsüz. Çünkü fabiada sertleşiyor yüksek hızlarda.
-------------------------------------------------