škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A4'e alışmaya çalışıyorum yardım lütfen ...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amdk6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ailecek genişlemem nedeniyle 45 gün kadar önce 2004 polo mu satarak 2009 octavia (a4 tour) almış bulunuyorum. Yanlız bu arabada sorun yaşadığım şu noktalara çözüm bekliyorum.

1)ön cam su jetinin doğrultusunu ayarlayamıyorum. su doğrudan kaputun ucuna çarpıyor. Yaptığınız hızla değişken oranda suyun en fazla %60'ı cama çarpıyor o da zaten temizleyemiyor. İğne ucu ile ayar tutmuyor ve plastik olduğu için deforme oluyor diyen var. Deneyen bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
2)araç hızlandıkça aracın teybi yol ve rüzgar sesini bastırmak için sesi yükseltiyor. bu nasıl iptal edilir.
3)bagaj havuzu nereden en ucuz kaç paraya bulunur. sanırım hiçbiriniz yetkili servis demez çünkü bu arabaya paspas almak istediğimde ankara and oto 1 takım paspasa 130 lira demişti. Sattığım poloya ise satmadan önce orijinal papas setini doğuş otodan (ki kol böreği ile ünlüdür) 45 liradan almıştım.
4)direksiyon simidi 55 bin km de bitmiş. aracın km si orijinal. garantisi 4 ay önce bitmiş. poloda bile 100 k km bu deformasyonu yapamamıştı. yenisi kaç paradır. kaça bulunur. Deri ile kaplatmak en iyi çözüm müdür?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz.

2-Bu özelliğin ado GALA teypte bunu bulup 0 a indirmeniz gerek.
4-Benim 2008 fabiamın deri olmayan direksiyonu 700lira.En iyisi deri kaplatmak olacaktır.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1)Sanırım kireç yapmış uçlaru tıkanmış biz 10 senedir kullanıyoruz sorun olmadı iğne ile açılır gibime geliyor..
2)Teybin Menüsünden gala özelliğini off konuma getirin düzelecektir.
3)Bagaj havuzu bende aradım piyasada benim bildiğim yok mecbur orjinal alacaksınız.
4)Direksiyon simidi bizimde aynı durumda ama 55 binde öyle olması normal değil en iyi çözüm deri kaplatmak sıfırı 200-250 tl den aşağı değildir..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsuz kazasız belasız sürüşler.aracı kaça aldınız donanımlar nelerdir resimleri bekleriz,adettendir.resim koymayanlara detaylıng danışmanlığı yapılmaz(!):knp:
skodaların özelliği bu olsa gerek direksiyon soyulması genlerinde var.benim 109 bin km deki vites topuzu kenarları silinik,ama forumdan alman uyruklu yakup hocamın ki 30 bin km de onun octisindeki topuzunda silinme var aynı bendeki kadar.silinmez ve aşınmaz deri vites topuzu isteyelim skoda'dan.:++:
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2011, 14:33:30 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil arabaların ön cam su püskürtmesinde iğne ayarı yoktur, bir sorun olduğunda yenisi ile değişmek en sağlıklısıdır, zaten 3-5 kuruş birşey.
Direksiyon aşınması kullanan kişinin elindeki nem ve tere bağlı değişen birşey. Bazı insanların el teri direksiyınun erken aşınmasına neden olabiliyor, fizyolojik bir olay yani. Ya da eldiven, aksesuar v.b ile çok kullanmıştır. Yoksa 50-60 binde direksiyon aşınmaz pek kolay. Deri kaplatın derim, yeni direksiyon pahallıdır yoksa.

Çevrimdışı amdk6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;261710
....aracı kaça aldınız donanımlar nelerdir resimleri bekleriz..............

aracı 25.500 e aldım donanım olarak mp3 çalan symphony teyp,abs,4 cam elektrikli, ısıtmalı ayna, 2 airbag ve en önemlisi and da teslim anında takılan brc marka lpg tertibatı.
kuaför, lastik, jant ve standart bakım  (debriyaj ve fren balatalrı yeni değiştirilmiş bakım kaydı var bunlarla birlikte triğer hariç arabada yağ filtre (benzin+lpg) buji komple tepeden tırnağa hepsi değişti) derken 27000 lira cepten çıktı
Şu ana kadarki deneyimlerin sonucunda şu fikirdeyim

Poloda olup octavia da olmayanlar, yol tutuş, ses izolasyonu, kalite, makyaj lambası, koltuk altı çekmeceler, kısa fren mesafesi

octavia da olup polo da olmayanlar, devasa bagaj,  

resimler inşallah ilerleyen zamanlarda.

Çevrimdışı amdk6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;261771
Yeni nesil arabaların ön cam su püskürtmesinde iğne ayarı yoktur, bir sorun olduğunda yenisi ile değişmek en sağlıklısıdır, zaten 3-5 kuruş birşey......

sağolun bugün iğne ile yokladım yön verilebilecek herhangi bir şey yok gibi gelmişti zaten.