škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Era ve Fabia izlenimlerim.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu başlığımız sohbet, benimde zamanım varken can sıkıntısından yazayım istedim.

Eniştem ile büyükannemin evinde buluştuk. Benim arabayıda boydan boya çizmişler. Ne yazsam boş çizmişler artık güzelce sövdüm. Ön çamurlukları ellerinde ne varsa artık karalamışlar resmen. Kaputtakiler tırnağıma geliyor. Etrafındakileri SRP ile kapattım kaputtakileride azda olsa görünmez hale getirdim. Dikkatli bakınca ne yazıkki belli oluyorlar. Her neyse ben polisajı yaptıktan sonra baktım erasıyla gelmiş, konuştuk ettik bana yatıcağını söyledi. Dedim şu erayı biraz test edeyim.

2010 1.5 CRDİ
Era ile başlıyalım. Fotoğraf çekmeyi unuttum, ama araba görülmeye değer offset jantlar enteresan bir rengi var oda bilmiyor benimkinin biraz daha koyusu farzedin. Xenonlarından cam rüzgarlığına kadar bütün aksesuarlar üstünde. Araba 2010 model orta donanım. kredisi falan 33bine patladı araba aksesuarlarıda derken 36yı buldu. Anahtarı arabayı anlatıyor zaten bizim çelik kapının anahtarı gibi. Daha 1 yılda anahtardaki amblem bile solmuş. Kapı kolunu çektim. Güzel tok bir kapı sesi,malzeme güzel... Koltuğu ayarladım. Torpido işlevsel gelmedi bana. Anahtarı taktım. Tam gözünüzün önünde anahtar girişi. Şahin çalıştırır gibi hissettim kendimi. Işıkların sönmesi beklenir gırrrr... İzalasyon fena değil. Koltuklar benimkinden daha rahat, Vitesi geriye alıyorum, topuzdaki plastik kalitesi odun gibi. Klasik toka hareketiyle ayarlıyorum. Pedallara bastığınızı hissetmiyosunuz go-kart kullanır gibi hissettim kendimi. 1.vites ve gaz veriyim derken anamm! motor gürültüsü 2.000 devirde nedir öyle dışardan o kadar duymuyodum şerefsizim. Kamyon gibi. Ama 1.5 crdi ! hani ivmelenme hakkatten güzel. düşük devirde ses içerde az. 20km yaptım yok arkadaş alışamadım. Showroomdan fabia ile çıkışımda adamlara el sallıyodum. Bunda direksiyona odaklanmış biraz korku ile 120km hız ile ilerliyorum. Dizlerim büklüm vaziyet haldır huldur süspansiyonlar. Çukurların sesini içeri veriyor. Eyvah ! Çok kötülüyorum galiba :hanz:  Göstergeler hoşuma gidiyordu renk kombinasyonu. Farları açtım merceksiz farlarda xenon, görüş süper ama küfürleri yiyiyoruz. Dur kalk derken arabaya alışmıştım. Direksiyonuda söylemek isterim. Ben derdimki VW hidrolikleri sert. Eranın tepkileri sert geldi bana yumuşak değil. Ayrıca direksiyondaki kalite sıfır !. Sonuçta arabadaki en önemli yer direksiyon. Siz o kadar para verin elinizle o odunsu direksiyonu binlerce km sallayın. Neyse devam edeyim. Kemerburgazdayım turşucuya gireyim turşu alayım dedim, meşhurdur ;) xenonlar kemeri parlattı vallahi. hafif bulgar müziği açarım bende, araba iyi dikkat çekti. Turşucu satarmısın bana ciddi hoşuma gitti falan dedi. Güldüm aman dedim aman görünüşe aldanma. Evin yolunu tuttum. Arabayı bıraktım. Eniştemin nasıl ama ? sorusuna karşılık, güzel güzel,yarın gel bi fabia koltuğuna oturtayım seni dedim. :D

Fabia'yı bilenler bilir zaten ama yinede arabamı karşılaştırayım biraz.
1.6 TDI 2011

Sabah gün batımını seyretmek icin termosu doldurdum çıktım deniz manzaralı yere. Eradan sonra o kalite hakikatten verdiğimiz parayı hakettiğini böyle buramm buramm anlattı. Direksiyon vites topuzu plastik kalitesi eraya oranla çok çok daha yumuşak. Ben çalıştırdığımda tdı motor sesi daha fazla giriyor. Yol bomboş, gökçen yardırır 180e doğru yaklaşırken kulağımı biraz daha odakladım sese. Traktörümsü değil era gibi. Sizi cezbediyor gırıltı değil. TDI motorda içerde horultu hakim :) o hızda verdiği güven insanı iyi hissettiriyor. Kafamın tavana yakınlığı mesafesi çok iyi. Erada daha cok baskın duruyordum içerde. Ben kısa matrajlı bir şoför olsamda, burdaki çoğu abilerimden daha az kullanmış biri olarak, izlenimlerime dikkat ettim abartmıyım dedim ama durum böyle. Cidden bunlar doğru. Alman kalitesini ben hiçbir arabaya değişmem. Özellikle verdiği güven.

Era !! olmamış... Bir tarafta Kore bir tarafta Alman sonuç böyle :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eraların süspansiyonu direksiyonu vukuatlıdır zaten. ilk çıkanlar eps dir elektrohidrolik. sonra çıkan problemlerden dolayı hidroliğe döndürdüler. aynı şekilde getz de öyle.

era kullananların %90 ı zıp zıp zıplamasından şikayetçi. 2010 da esp eklediler. ama tam türk arabası. sedan dizel klimalı haliyle 2. eli kuvvetli 5 yıl garanti, üstüne de makul parça fiyatı eklenince mantıklı gelmekte.

ben de 2009 getz 1.4 benzinli kullandım. ok gibi fırlıyordu. 97 hp idi yanılmıyorsam.

ha illaki ben b sınıf sedan alacaksam ilk eraya bakarım sembolden falan iyi olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 21:31:13 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2011 Erayla dünyanın kmyi yaptık eniştemle yeri geldi 200 vurduk.Kendim çok fazla sürmedim taş çatlasa 10km sürmüşümdür ama kesinlikle dediğin kadar kötü bir araba değil abi.

Bugün fabiayla 170 vurduk(bilenler bilir yozgat bulvarında) şerefsizim fabia zıp zıp zıplıyordu yolda.Erayla 200 vurduğumuzda era bu kadar zıplamıyordu ve daha güven veriyordu.

Kısaca Eranın motoru yeter:lol:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Taş Gİbidir Era.. Tek Sıkıntısı Süspansiyonudur Onunda Çözümü Basit Orjinal Mando Kullanıyorsunuz Zıplama Sorunu Kesiliyor .. CRDİ Çok Sessiz Bir Motordur TDİ Dan Sessizdir..
110 BG Dizel Era Ok Gibi Fırlar :) Zıplama Sorunuda Kasistlerde Olur Öyle Yollarda Falan Zıplayıp Uçmaz..

Tam Türk Sedan Aile Arabası Parça Ucuz Arıza Yok Daha Ne İstenirki :) Ama Sembol Her Şekilde Bu Araçtan Daha Beter... Sembolü lineası Albeası Erası Hergün Sürekli Kullandıgım Araçlar .. B Sınıfı Bir Sedan Alacaksanız Hiç Düşünmeden Era Derim..

Not Otomobil Markama Bakmayın Era Sahibi Değilim Ama Şirkette Sürekli Kullandıgım Araçlar

1.6 TDİ 90 Bg  1.5 CRDİ 110 BG 1.6 CRDİ 128 Bg :D  Herşey Güç Değildir Ama Güçte Çok Önemlidir :P
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 22:14:17 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;261136
2011 Erayla dünyanın kmyi yaptık eniştemle yeri geldi 200 vurduk.Kendim çok fazla sürmedim taş çatlasa 10km sürmüşümdür ama kesinlikle dediğin kadar kötü bir araba değil abi.

Bugün fabiayla 170 vurduk(bilenler bilir yozgat bulvarında) şerefsizim fabia zıp zıp zıplıyordu yolda.Erayla 200 vurduğumuzda era bu kadar zıplamıyordu ve daha güven veriyordu.

Kısaca Eranın motoru yeter:lol:

Sizin fabiada problem var o zaman Doğan, ben benim arabada öyle birşey hissetmiyorum :)

1.6 TDI 90 bg VW'nin ekonomik motorudur. Hatırlatayım. Ben arabaya berbaaaaaat rezaaaaleeeet tüüüüüü gibi birşey demedim. Kötü yanlarını söyleyip eleştirdim yanlış anlaşılmasın. Benim hiç hoşıma gitmedi.

Düzeltme: Sembolden iyi olduğu KESİN !..
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 23:23:09 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olsun Jettada Passatta Kullanılan 1.6 105 Bg :)  Nerde Kaldı Bunun Alman Bir Yana Kore Bir Yanası .. O Bir Kore Bir Yana  Dediğin Firmanın Amerikada Kaç Tane Ödülü Var Kaç Tane En Çok Satılan  Arabası Var Amerikada.Korelileride Severim Çalışkan Bir Millet  Çalışıyolar Çalıştılar Çalıştılar Ve Ödülünü Alıyolar Dünyanın 4.Büyük  Üreticisi Oldular Daha Mazisi Neki ?

Açıkcası Artık Çini Koresi Japonu Almanı İtalyanı Kalmadı Şu Anda Tüm  Herkes Eşit Kalitede Araç Yapıyor Sonuçta Almanı Yapan Doğaüstü Güçler  Değil. Millet Bilinçlendi Artık Otomobil Fabrikalarının De Kendilerini  Geliştirmeleri Ve Bir Kaliteyi Referans Almaları Lazımdı Ve Alıyolarda..

Not Aracım Hyundai Diye Böyle Yazdım Düşünmeyin Bütçeme Uygun İşimi  Görecek Araç Buydu Bu Oldu Çok Şükür Bir Sıkıntımda Olmadı Ama Yeri  Geldi Yerin Dibinede Soktum Yeri Geldi Neyse Üstün Özellikleri Onuda  Söyledim + Bende Hyundaiye Ek Olarak VW Kullanıcısıyım :) Kusura Bakmayın Çok Yazdım Galiba Herkese İyi Akşamlar
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2011, 23:26:48 Gönderen: kaptan52 »

Gearbox

• Ziyaretçi
gökçen abi erayı her türlü yola sök bir tık bile demez... 1.5crdi motorlu ile yetişebilene aşk olsun..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ersin bey, tabiki yazıcaksınız. Sonuçta burda sürüş izlenimlerini paylaşıp sohbet başlığı içinde konuşuyoruz, korelilerin çalışmaları harikulade. Arabada gayet sağlam. Era belki fabiadan daha sorunsuzdur. Sonuçta şirket araçlarında sorun yaşamıyorlar ya Allah deyip paldır küldür kullanıyorlar. Fabia belki bu şekilde kullanılsa daha çok sorun yaşatıcaktır. O bu işlerin arabası binekde Fabia sahibini daha memnun ediyor düşüncesindeyim. Yanlış anlaşılmasın fanatikliğimden değil ;)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok Hocam Est. Fanatiklik Falan Demedim Zaten :) Ben VW Den Çok Çektim Çektirsede İşimiz Görüyor Sonuçta..
 Skoda Her Zaman Bana Daha Çekici Gelmiştir Vw Grubunda Alınabilirlik Olarak Hep Skoda Daha Üst Seviyededir Bende

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;261147
Sizin fabiada problem var o zaman Doğan, ben benim arabada öyle birşey hissetmiyorum :)

Valla araçta bi problem yok abi.B sınıfı bir araç illaki yüksek süratte böyle şeyler olacak.Tabi herkesin araçlardan beklentileri farklı oluyor.Bana göre Era fiyatına göre şahane bir araç.Tabi dizeli :lol:

Bu arada koreliler gerçekten çok iyi arabalar yapıyorlar ama VW-Audi gibi has almanlara yetişmeleri zor olacaktır gibime geliyor.Mesela çok beğendim yeni cerato kullanıcıları pek memnun değilmiş, bu beni hayal kırıklığına uğrattı..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;261152
Valla araçta bi problem yok abi.B sınıfı bir araç illaki yüksek süratte böyle şeyler olacak.Tabi herkesin araçlardan beklentileri farklı oluyor.Bana göre Era fiyatına göre şahane bir araç.Tabi dizeli :lol:

Bu arada koreliler gerçekten çok iyi arabalar yapıyorlar ama VW-Audi gibi has almanlara yetişmeleri zor olacaktır gibime geliyor.Mesela çok beğendim yeni cerato kullanıcıları pek memnun değilmiş, bu beni hayal kırıklığına uğrattı..

Hangi Konularda Memnun Değillermiş Ben Kia Forumundada Üyeyim Eskisinin Güvensiz Oldugu Söyleniyordu Ama Yenisinden Şikayetçi Olan Yoktu Varsada Dizeli Olmadıgı İçin Yakıtından Olurlar :D Hatta 150 Hp Ye Yakın 1.6 Benzinli Atmosferik Bir Cerato Vardı

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;261153
Hangi Konularda Memnun Değillermiş Ben Kia Forumundada Üyeyim Eskisinin Güvensiz Oldugu Söyleniyordu Ama Yenisinden Şikayetçi Olan Yoktu Varsada Dizeli Olmadıgı İçin Yakıtından Olurlar :D Hatta 150 Hp Ye Yakın 1.6 Benzinli Atmosferik Bir Cerato Vardı

Forumlardan ziyade çevremde gördüğüm yeni cerato kullanıcılarının yorumları bunlar.Geçen gün benzinlikte rast geldim gençten biriyle nasıl diye sordum yol tutuşundan pek memnun değilmiş.Tabi kendim sürmediğim için ne kadar doğru olduğunu bilemeyeceğim ama geçen forumda İlker abide 120den sonra yolda geziyor diye bi yorum yapmıştı.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir Denemek Lazım Bende Bilmiyorum İşin Aslını :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben accent blue 'nun full donanımını ve Elentrayı çok beğendim. Özellikle elentra SW. Yeni kasalarda belki güvensizlik meselesi çözülmüştür. Gidip güzelce incelemek lazım, çok iyi satış rakamlarına ulaşıyorlar. Benim arkadasımın amcası mesela, Opel Astra vardı 2000 model çokda güzel yapmıştı.Onda çok dikkat ederdi sürerken çukurlardan yavaş geçerdi falan arıza yapardı. Sattı accent dizel aldı hiç modifiyasyon yok o şekil biniyor sorunsuz sorunsuz. Ama astrayı daha çok seviyordu takıldığım nokta o :D

Çevrimdışı pc0576

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha bu öğleden sonra mesai arkadaşım beni  
Rabia stw hastalığımdan vazgeçirmek için yarım saat dil döktü kendisinde de 2008 eda var çok memnun ama Hyundai fitilde aklıma kağıt kapısta gelirken tabiatı duyunca Alman panzeri geliyor bilinç altımıza süper işlemiş bu birdenbire ;)  erayi topu topu sehir icinde 20km anca kullandım ama 8/10 havayastigi sunruf gibi ekstraları haricinde neredeyse bizim şirket albealari gibi geldi bana fabiyi sürmek denemek daha kısmet olmadı sizlerin izlenimleri ve bir kaç arkadaşdan Duyduklarım var sadece. Arkadasın en haklı olduğu konu Hyundai servisi ucuz ve kullanıcılarının cogu yetkili servis bakımlı iken fabialRin özel servis kullandığı idi :s