škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fotoğraf Makinesi Tavsiye

srcn09 · 68 · 17018

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcozt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
elimde Fuji HS 20 var Japonyadan geldi ilgilenen arkadaşlar varsa konuşabiliriz

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de Canon 1000d ve Panasonic DMC-FZ30 cihazlar mevcut. Çiziksiz :) Askerlik yaklaşıyor malum. İlgilenen arkadaşlar olur ise pmden görüşebiliriz.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;263529
Evet arkadaşlar bugün Can ile beraber fotoğraf makinalarını detaylıca inceledik en sonunda Uğur Abim'in katkılarıyla FZ45 'e karar verdik ve uygun bir vakitte alıcaz ;)

Bayağı çekim yaptım AUTO da bile harika çekti ardından manuel ayarları çok hoşuma gitti manuel yapınca daha da bir hava geldi fotoğraflara zaten ilk açtığımda renklerin canlılığı çok hoşuma gitti ;)

fikrini değiştirmisin bilmem ama. canon g11 g12 bulursan çok temiz ikinci el olarak almanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;263927
970 TL civarı Uğur abi :)

Iyiymis fiyati, burdaki fiyatini soylemeyeyim o zaman :)

FZ100 var bir kac ozelligi ile FZ45 den daha iyi onuda bir arastir istersen. ARalarinda cok fark yok.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Arkadaşlar ilgilnize çok teşekkür ederim özellilkle Uğur abimin bu konuda başını şişrdim :)

Bir süre daha araştırmalarım devam edicek %90 FZ45 gibi görünüyor :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı orcckaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
nikon D7000 örneği

canon E05  örneği

opera browser ı ile resmin özelliklerine girerseniz hangi fotograf makinesi ile çekildigi yazar.
ikisinde de %100 yakınlaştırmada hiç kalite kaybı olmuyo

vatan bilgisayar herzaman pahalıdır tavsiye etmem.
örneğin; kodak m575 darty de ücretsiz kargo dahil 12 taksit 194 tl iken
vatan da %25 indrimli hali  2 katı yani 391 tl  üstelik ücretli kargo.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2011, 17:59:03 Gönderen: orcckaya »

Çevrimdışı orcckaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orcckaya;266418
nikon hızı
[YOUTUBE]KQK1QDQg9VU[/YOUTUBE]

bu videodaki d700 ama ben d7000 isyiyorum :uuu::uuu:

d7000 almayı düşünüyorum ama çok farkı fiyatlar  var kafam çok karıstı ne edecemi bilemiyorum irfan hocam yardım  :ft:   bady-kit olarak 2500 den 5000 TL ye kadar aynı makine için fiyat var
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2012, 16:35:33 Gönderen: abidincek »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ayzeek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
"Compact" makineler ve DSLR makineleri birbiri ile kıyaslama yanıltıcı  olabilir. DSLR başka bir mecra. Body almakla bitmiyor. Diyafram,  Enstantene, ISO gibi temel fotoğrafçılık bilgisine hakim olmak  gerekiyor. Ekstra lens(ler), tepe flaşı, paraflaş vs... gibi ekipman  merakı alıp başını gidebilir. Ama body ve kit lens ile otomatik modda  çekerim diyorsanız bence compact daha mantıklı.
İllaki DSLR  diyosanız, yurtdışından(tanıdık ile) veya Hayyam pasajından spot  bakabilirsiniz. Son zamanlarda Doğubankda da spot satışı artmaya  başladı. Hayyamda daha doğrusu spotçularda "dükkan garantisi" veya  "garantisiz" ürün satışının yapıldığı unutulmamalı.
Sahibinden ve  gittigidiyor sitelerinde 2.el ve sıfır ürün satışları mevcut. Ayrıca  fotoğraf forumlarında çok temiz avantajlı ürünlerde mevcut. Takip etmek  gerekiyor.
Vatan, bimeks, Teknosa vs.. zincir mağazalar genelde ithalatçı garantisi altında ürün satarlar ve tuzlu olur.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ayzeek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
D90, D90dır:) Kendini kanıtlamış makinadır. 2.eli geniştir, zarar ettirmez. Fakat biraz eski jenerasyondur. Hareketli ekranı yok, Çözünürlük düşük, Full HD video çekmiyor. Bu fiyatlara uygun Canon EOS 60D tercihimdir. Canon kullanan biri olarak:) Daha detaylı kıyaslamalar için yararlı rehber site ve forumlar mevcut. Oralarda cevap aramak daha isabetli olacaktır. Gayretli bir arkadaşımızın şu videosu bi nebze faydalı olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=osD01aevHbA

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sonunda d7000 18-105 vr kit  aldım   :oly: 2566 tl  12 taksit  makine elime yarın ulaşacak heyacanla bekliyorum..   :heyo::rock1::rock1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abidincek;399811
sonunda d7000 18-105 vr kit aldım :oly: 2566 tl 12 taksit makine elime yarın ulaşacak heyacanla bekliyorum.. :heyo::rock1::rock1:

Hayırlı olsun güzel makine almışssınız :)
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle güzel makinadır, güle güle kullanın