škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI Şanzıman Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Bugün izmitten ankaraya otobandan gelirken araçtan ses gelmeye başladı. Özellikle 170'i geçtikten sonra bu ses başlıyor. Altında ise ses kesiliyor. Ses sanki karter korumalarından birinin civatası gevşemiş de tak tak diye salllanan bir şey gibi....Dayanamdım hemen aracımı bakıma götürdüğüm ustamı aradım. Aracı zorlamamı durumun şanzımandan kaynaklanabileceğini söyledi.

Bu sesi aracımla ilk uzun yol yolculuğuma çıktığımda aynı hız sınırlarında yine duymuştum ama çok önemsememiştim.

Korumaların gevşemiş olma ihtimali de düşük çünkü geçen ay bakıma gittiğimde özellikle kontrol ettirmiştim.

Bu konuda tecrübesi olan(inşallah yoktur) arkadaşlar var mı aramızda? Ya da fikirlerini paylaşabilecek olan.

Selamlar

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bendede aynı sıkıntı vardı daha sonraları karter koruma sacı klima borusuna baskı yapıp patlattı tamirden sonra klima borusuna denk gelen yeri kestirdim artık oses gelmiyor mutlaka kontrol ettirin resim çekip koyucam bakıp  fikir edinirsiniz

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;257318
bendede aynı sıkıntı vardı daha sonraları karter koruma sacı klima borusuna baskı yapıp patlattı tamirden sonra klima borusuna denk gelen yeri kestirdim artık oses gelmiyor mutlaka kontrol ettirin resim çekip koyucam bakıp  fikir edinirsiniz

Valla resim eklerseniz çok sevinirim. Fakat sizinki e belli bir hızdan sonra mı başlıyordu?

Yani 170 üstüne çıkar çıkmaz ses başlıyor 150-160 da ise böyle bir ses yok bile.

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;257556
Valla resim eklerseniz çok sevinirim. Fakat sizinki e belli bir hızdan sonra mı başlıyordu?

Yani 170 üstüne çıkar çıkmaz ses başlıyor 150-160 da ise böyle bir ses yok bile.

o sesi işitmemek mümkün değil çok tok bir ses olsa mutlaka işitirdim sesin nedeni bence kesin olmamakla birlikte klima borusu karter koruma ve motorun vites geçişlerindeki esnemesiyle ilişkili diye düşünüyorum aracımdaki klima borusu baskı yüzünden 7 santim kadar bükülmüş ve yırtılmıştı baskı dikey olarak gelmiş etrafı boş birtek karter korumayla teması var denk gelen yeri kestirdiğimden beri ses yok. resim için arabayı kaldırmak lazım fırsatını bulur bulmaz çekicem

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

belkide tamamen başka bir nedenle o ses çıkıyor ama fikir vermesi için buresim işinizi görür sesle ilgili yada değil karter muhafazasını kontrol ettirin klima tesisatına zarar vermeden 400 tl masrafı var haberiniz olsun

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cafer Bey teşekkürler...

Bakalım aracı götürünce bu ihtimalide özellikle belirteceğim. Birkaç güne netleşir sorunun kaynağı....

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araci servise goturdum gecen hafta ve sol on lastigin camurlugundaki korumanin civatasi biraz gevsemisti. Tamirden sonra tekrar izmite gelirken otobanda bol bol test yapma imkanim oldu ve ses problemi bitti.

Ilginc olani belli bir hizdan sonra sesin ortaya cikmasiydi. Tahminimce 170-180 gibi rezonans girip sallanmaya basliyordi. Yarin kismetse ankaraya donuyorum ve tekrar deneyecegim. Aksi bir durum olursa sizlerle paylasacagim.

Bu arada cafer bey siz resmi yuklemeden once goturmustum araci kontrol ettirme firsatim olmadi ama bahsettiginiz yere baktiracagim bir dahaki sefere.

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;259905
Araci servise goturdum gecen hafta ve sol on lastigin camurlugundaki korumanin civatasi biraz gevsemisti. Tamirden sonra tekrar izmite gelirken otobanda bol bol test yapma imkanim oldu ve ses problemi bitti.

Ilginc olani belli bir hizdan sonra sesin ortaya cikmasiydi. Tahminimce 170-180 gibi rezonans girip sallanmaya basliyordi. Yarin kismetse ankaraya donuyorum ve tekrar deneyecegim. Aksi bir durum olursa sizlerle paylasacagim.

Bu arada cafer bey siz resmi yuklemeden once goturmustum araci kontrol ettirme firsatim olmadi ama bahsettiginiz yere baktiracagim bir dahaki sefere.

inşallah çok basit birşeydir sorun yoktur aracınızda ufak tefekte olsa huzursuz oluyor insan